Komunikaty PR

Posesja w wersji smart

2020-06-17  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Sylwia Makowska
Orchidea Creative Group

ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/
Do pobrania inf_pras ( 0.04 MB )

Nowoczesna automatyka i systemy zdalnego sterowania znajdują coraz powszechniejsze zastosowanie w domach jednorodzinnych. Zwiększają bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, a także pozwalają na ograniczenie zużycia energii. Dzięki technologii bezprzewodowej nie wymagają skomplikowanej instalacji, mogą być montowane w dowolnym momencie i są przystępne cenowo. Podpowiadamy, jak w prosty sposób wprowadzić rozwiązania „smart” na własnej działce i gdzie mogą okazać się najbardziej przydatne.

Sformułowanie „dom inteligentny” robi w ostatnim czasie zawrotną karierę. Jednocześnie kojarzyć się może z drogą i skomplikowaną instalacją, na którą mogą sobie pozwolić osoby dobrze sytuowane. W rzeczywistości gama rozwiązań typu „smart” jest dziś bardzo szeroka – od rozbudowanej sieci obejmującej cały budynek i sterującej większością znajdujących się w nim sprzętów elektrycznych, po konkretne urządzenia, którymi można kierować na odległość i dostosowywać ich pracę do indywidualnych potrzeb. Co więcej, technologia ta wykracza poza obręb domu i z powodzeniem jest wykorzystywana w jego otoczeniu. Jakie profity niesie jej zastosowanie na terenie posesji?

Kontrola dostępu = pewność i bezpieczeństwo

Automatyczne bramy wjazdowe i garażowe stają się już standardem. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że ich otwieranie i zamykanie bez konieczności wysiadania z samochodu jest wygodne i bezpieczne. Nie musimy zatrzymywać się na ulicy, tamując ruch, i nie mokniemy w deszczu. Możemy jednak pójść o krok dalej niż używanie tradycyjnego pilota.

-  Dołączając do automatyki odpowiedni sterownik, zyskujemy kontrolę nad bramą za pomocą smartfona lub tabletu – wyjaśnia Robert Ługowski, specjalista firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe. – Możemy w ten sposób kierować jej pracą, nie tylko znajdując się w pobliżu, ale praktycznie z dowolnego miejsca na świecie. W razie potrzeby, bez problemu podczas naszej nieobecności wpuścimy na teren posesji np. osobę zajmującą się ogrodem lub dziecko, które zapomniało klucza. Co więcej, w każdym momencie sprawdzimy status urządzenia. Nie będziemy się niepokoić, czy brama na pewno jest zamknięta. Aplikacja pozwala też na ustawienie indywidualnego scenariusza otwierania i zamykania.

Również furtka wyposażona w elektrozaczep może być obsługiwana zdalnie. Jeśli wyposażymy strefę wejściową w wideodomofon i właściwie ją oświetlimy, bez trudu sprawdzimy, kto chce wejść na nasz teren i wpuścimy do środka tylko zaufane osoby. 

Jaśniej, kiedy potrzeba

Oświetlenie to kolejny element zagospodarowania działki, który warto zautomatyzować. Odgrywa ono ważną rolę zarówno ze względu na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, jak też walory estetyczne posesji po zmroku. Rozwiązania „smart” dla lamp LED pozwalają w prosty sposób dostosowywać światło do indywidualnych preferencji, pory dnia, czy bieżących okoliczności. Doskonale sprawdzą się jako użytkowe i dekoracyjne oświetlenie: posesji, ogrodów, alejek, podjazdów, tarasów i parkingów.  

- Aplikacja umożliwia nie tylko zdalne włączanie i wyłączanie lamp w ogrodzie, ale także dowolne sterowanie intensywnością światła – mówi ekspert w dziedzinie automatyki i oświetlenia LED. – Możemy też indywidualnie zaprogramować tzw. scenariusze. Biesiada z przyjaciółmi przy grillu, romantyczna kolacja na tarasie czy czas, kiedy domownicy układają się już do snu  – do każdej z tych sytuacji jesteśmy w stanie wybrać inne ustawienie ogrodowych świateł i jednym kliknięciem uzyskać pożądany efekt.

Sterownik współpracujący z oświetleniem posiada możliwość pracy według zadanego harmonogramu lub w oparciu o wschody i zachody słońca. Konfiguracja tych ustawień zależna jest od preferencji i potrzeb użytkownika. Można  zastosować sam czujnik zmierzchu  przeznaczony do samoczynnego włączania lamp LED o zmierzchu i wyłączania o świcie. Warto podkreślić, że technologia LED znacznie zmniejsza zużycie energii, a co za tym idzie - koszt użytkowania.

- Nie zapominajmy, że lampy mogą też pełnić dodatkowe funkcje – podkreśla Robert Ługowski. – Przykładowo przy miejscu do parkowania warto zamontować lampę z czujnikiem zbliżeniowym, która wykrywa zagrożenie kolizją. W swojej ofercie Plast-Met posiada też Lampę czystości powietrza. Reaguje ona na poziom stężenia zanieczyszczenia, zmieniając kolor światła. Odczyt można też sprawdzić zdalnie przy użyciu aplikacji.

Łatwy montaż bez kabli

Do niedawna rozwiązania inteligentnego domu oznaczały instalację wielu metrów kabli rozciąganych po całym domu i działce. Wiązało się to z koniecznością  planowania i zakładania systemu na wczesnym etapie inwestycji, a także pociągało za sobą wysokie koszty. Rewolucyjne okazało się upowszechnienie urządzeń działających w oparciu o sieć Wi-Fi.

- Wystarczy podłączyć niewielkie moduły sterujące, aby zyskać dostęp do zdalnej obsługi – tłumaczy specjalista. – Jest to nie tylko rozwiązanie znacznie korzystniejsze pod względem finansowym, ale też możliwe do zamontowania w dowolnym momencie. Co więcej, różnymi urządzeniami można sterować za pomocą jednej aplikacji i cały czas dołączać do niej kolejne. Jest ona intuicyjna w obsłudze. Nawet użytkownik, który nie posiada wiedzy technicznej, bez problemu poradzi sobie z jej konfiguracją. 

Nowoczesna technologia określana mianem inteligentnego domu stała się o wiele bardziej dostępna. Nie jest już wizją rodem z filmów science fiction ani zbędnym gadżetem dla najbogatszych, ale czymś, co może realnie ułatwić nam codzienne funkcjonowanie.


Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe z siedzibą w Trzebnicy to jeden z czołowych producentów nowoczesnych i trwałych systemów ogrodzeniowych w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji takich wyrobów jak: nowoczesne ogrodzenia frontowe, modułowe ogrodzenia frontowe, lampy LED, Centerbox, panele ogrodzeniowe, siatki ogrodzeniowe, słupki, akcesoria oraz bramy i furtki. Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe istnieje na rynku od 1988 r. i jest firmą ze 100% polskim kapitałem.

www.plast-met.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Orchidea Creative Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy

Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.

Prawo

Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich

Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.

Podróże

Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie

Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.