Komunikaty PR

Powrót z zagranicznych wakacji bez rachunków za leczenie COVID-19

2020-08-21  |  08:35

Powrót z zagranicznych wakacji bez rachunków za leczenie COVID-19

 

 

Zniesienie ograniczeń związanych z lockdownem, spowodowanym pandemią koronawirusa, spowodowało wznowienie wyjazdów zagranicznych Polaków. Eksperci wskazują, że część towarzystw ubezpieczeniowych stosuje w swoich polisach wyłączenia powodujące,
że w przypadku konieczności leczenia choroby jego koszty są przerzucane na turystów. Jednocześnie wskazują, że w zeszłym roku Polacy wyjeżdzający latem za granicę masowo rezygnowali z polis ubezpieczeniowych.

 

Wyłączenia odpowiedzialności w polisie ubezpieczeniowej określają powody i okoliczności powstania szkód, za które dane towarzystwo nie ponosi odpowiedzialności, czyli nie wypłaca odszkodowania. Przedstawiciele Asekuro.pl zwracają uwagę, że w ofercie kilku towarzystw ubezpieczeniowych, działających na polskim rynku, znajdują się wyłączenia skazujących polskich turystów na ewentualne leczenie koronawirusa za granicą na własny koszt.

 

 

Wśród spotykanych na rynku wyłączeń eksperci Asekuro.pl wskazują m.in. udzielanie ochrony tylko osobom, które zakupiły ubezpieczenie przed ogłoszeniem pandemii i obecnie przebywają za granicą. W takim przypadku na pomoc w razie zachorowań związanych z koronawirusem nie mogą liczyć osoby, które wyjechały z kraju mimo ostrzeżeń służb sanitarnych. Zwracają też uwagę, że niektórzy ubezpieczyciele nie udzielą turystom pomocy w krajach, w których ogłoszono stan wyjątkowy (obecnie w Czechach, Słowacji i na Węgrzech).

 

Potencjalnie dotkliwym wyłączeniem odpowiedzialności mogą być również polisy, które nie pokrywają kosztów związanych z diagnostyką ani z leczeniem i skutkami zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2 oraz innych zdarzeń, które powstaną wskutek pandemii. W takim przypadku, po ogłoszeniu stanu pandemii, dla ubezpieczyciela nie ma znaczenia moment zakupu ubezpieczenia ani miejsce pobytu ubezpieczonego (czy już wyjechał, czy jeszcze nie). Takie rozwiązanie powoduje, że każdy przypadek choroby za granicą, będący skutkiem pandemii jest wyłączony z ochrony. 

 

Pandemia koronawirusa wymusza na nas podjęcie szczególnej ostrożności. Również w przypadku wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Prawdopodobieństwo zakażenia jest wysokie i osoby planujące wakacje poza granicami kraju powinny pomyśleć o ewentualnych kosztach leczenia COVID-19, które mogą być dla przysłowiowego Kowalskiego bardzo dużym obciążeniem finansowym. Dlatego też w przypadku decyzji o zakupie polisy ubezpieczeniowej warto dokładnie sprawdzić, na jakich warunkach ubezpieczyciel udzieli nam pomocy. Niestety, na rynku można znaleźć oferty, które tego nie przewidują lub oferują ją na niekorzystnych dla nas warunkach. Inna sprawa[NŻ1] , że, przynajmniej w zeszłym roku ponad połowa Polaków wyjeżdzających latem za granicę w ogóle nie wykupiło żadnego ubezpieczenia – zwraca uwagę Rafał Kalicki, członek zarządu Asekuro.pl.

 

Według danych z Raportu Polskiej Izby Turystyki za rok 2019, liczba zagranicznych letnich wyjazdów Polaków wyniosła 5,7 mln. Jednocześnie w tym samym okresie aż 54,3 proc. ankietowanych turystów nie wykupiło polisy ubezpieczeniowej.

 

 

 

 

 

 

Asekuro.pl S.A.  jest fintechem działającym na rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego od 2011 roku. Spółka pośredniczy w sprzedaży produktów ubezpieczeniowych na terenie całego kraju. Posiada dwa oddziały (Bielsko-Biała; Bytom). Od 2015 roku pracuje nad wdrożeniem i rozwijaniem swojego głównego produktu, jakim jest aplikacja mobilna „Asekuro ubezpieczenia” oferowana w takich marketach jak „Google Play” i „App Store”.

 


 [NŻ1]Jakos dziwnie brzmi ta inna sprawa

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Produkty od ręki i profesjonalny doradca, czyli sklepy offline nadal na topie Biuro prasowe
2024-07-01 | 14:30

Produkty od ręki i profesjonalny doradca, czyli sklepy offline nadal na topie

Klienci wskazują m.in. na możliwość zobaczenia i przetestowania produktu na żywo (44,8% respondentów) oraz porównania różnych urządzeń (36,7%), jako największe zalety
IT i technologie Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce
2024-07-01 | 10:00

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Feedink - dostawca technologii specjalizujący się w rozwiązaniach dla e-commerce, wprowadził do oferty Cropink – innowacyjne narzędzie reklamowe, które ma na celu
IT i technologie ROLAND TOPOR KONTRA WYZYSK. „JOKO” IZABELI PLUCIŃŚKIEJ WRACA Z ANNECY Z NAGRODĄ
2024-06-28 | 01:00

ROLAND TOPOR KONTRA WYZYSK. „JOKO” IZABELI PLUCIŃŚKIEJ WRACA Z ANNECY Z NAGRODĄ

Brutalnie aktualna wizja wiecznego wyzysku i dominacji człowieka nad człowiekiem, ulepiona z plasteliny i czarnego humoru. Reżyserka Izabela Plucińska po raz kolejny sięga po

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Konsument

Nawyki żywieniowe z dzieciństwa przekładają się na ryzyko otyłości w dorosłym życiu. Naukowcy zbadali wpływ podawanych dzieciom napojów

Dbanie o odpowiednią dietę w pierwszych latach dziecka ma duże znaczenie dla ograniczenia ryzyka otyłości w jego dorosłym życiu. Naukowcy ze Szkoły Psychologii Uniwersytetu Swansea badali to na przykładzie napojów spożywanych przez dzieci. Przyglądali się przez ponad dwie dekady 1,4 tys. dorastających dzieci i doszli do wniosków, że spożywanie napojów słodzonych cukrem w pierwszych latach wpływa na tworzenie złych nawyków dietetycznych, a co się z tym wiąże – zwiększa ryzyko otyłości, nawet po wielu latach.