Komunikaty PR

POZNAJ INKLUZYWNĄ SPOŁECZNOŚĆ NIEDZIELOWA! PREMIERA SERIALU „ZABAWNE NIEDZIELE”

2024-06-24  |  01:00
Biuro prasowe

Serial „Zabawne niedziele” pokazuje zróżnicowaną społeczność Niedzielowa. Jedną z postaci jest Nicky, która posługuje się językiem migowym. W polskiej wersji językowej głosu udzieliła jej Michalina Szary, która sama jest osobą niedosłyszącą. „Zabawne niedziele” zadebiutowały w poniedziałek 17 czerwca na kanale Cartoonito.

„Zabawne niedziele” to pełna rozrywki produkcja, której akcja dzieje się w miasteczku na wybrzeżu, czyli w Niedzielowie. Umieszczona pomiędzy polami upraw arbuzów a Piknikowym Wzgórzem miejscowość tętni życiem. W wąskich urokliwych uliczkach znajdują się równie urokliwe sklepy, a miejski skwer gości wielu ulicznych muzyków, sprzedawców kwiatów i jedzenia. Zaledwie kilka minut od skweru znajduje się ciepła Niedzielna Plaża, która wita wypoczywających z otwartymi rękoma.

W centrum wydarzeń jest trójka dzieci: Sonia, Hugo i Mel. Często bawią się z najlepszą przyjaciółką Nicky, osobą niesłyszącą, która komunikuje się za pomocą języka migowego. Różnorodność społeczności i inkluzywność to narracyjny trzon produkcji. Nicky mieszka w latarni ze swoją mamą i adoptowanym psem Jolly. Jest stałą członkinią grupy, a także niesamowicie utalentowanym dzieckiem. Fakt, że korzysta z aparatu słuchowego jest celebrowany, a jej umiejętność posługiwania się językiem migowym to prawdziwa supermoc!

Serial pokazuje autentyczną reprezentację kultury osób niesłyszących i społecznego aspektu – podkreśla, że stanowią integralne części życia. Te kwestie były istotne w procesie castingu postaci Nicky. W Polsce postać dubbinguje Michalina Szary, która – podobnie jak Nicky – jest osobą niedosłyszącą. Twórcom serialu, Warner Bros. Discovery, a także realizatorom polskiej wersji językowej bardzo zależało na tym, aby polski dubbing odzwierciedlał pełną reprezentację zróżnicowanych grup społecznych pokazanych w serialu. Polska wersja językowa została zrealizowana przez studio Iyuno Polska, a reżyserem dubbingu został Adam Łonicki. 

Sprawdź, jak wyglądało nagrywanie dubbingu w warszawskim studiu i poznaj Michalinę Szary!

Świat „Zabawnych niedziel” przenosi do dni w dzieciństwie, kiedy cieszyliśmy się rodzinnym czasem, szkoła i praca nie istniały, a jedyne plany, to… plany na zabawę! Serial stworzyła Nuria González Blanco („Późne popołudnie”, „Wyspa Puffinów”) wspólnie z Paulem Youngiem („Sekret wilczej gromady” i „Żywiciel”). Kreskówka została wyprodukowana we współpracy z Fís Eireann/Screen Ireland, Creative Europe i Coimisiún na Meán/Irish Broadcasting Authority.

Dołącz do ekipy tego uniwersum: na widzów czeka wesoły rozgardiasz rodzinnych wycieczek!

Oglądaj „Zabawne niedziele” w Cartoonito.

Emisja codziennie o 15:00.


O Cartoonito

Cartoonito, będący częścią Warner Bros. Discovery Kids & Family, to kanał telewizyjny skierowany do najmłodszych widzów, który dostarcza najlepsze animacje dla przedszkolaków, takie jak „Batwheels”, „Królik Bugs: nowe konstrukcje”, „Tomek i przyjaciele”, „Pająk Lucas” i wiele innych. Cartoonito jest miejscem wypełnionym śmiechem i pozytywną energią, w którym dzieci i ich rodziny mogą czuć się bezpiecznie wśród zaufanych bohaterów. Cartoonito wspiera potencjał każdego przedszkolaka poprzez celebrowanie jego wyjątkowości i zachęcanie go do traktowania innych z empatią, szacunkiem i uczciwością. Kanał oferuje doskonałą mieszankę nowoczesnych kreskówek ze świata kultowych marek Warner Bros. Discovery wyprodukowanych przez Warner Bros. Animation oraz Cartoon Network Studios.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Połowa Polaków chce zmiany określenia „urlop macierzyński” na neutralne Biuro prasowe
2024-07-16 | 12:00

Połowa Polaków chce zmiany określenia „urlop macierzyński” na neutralne

Tylko ⅕ Polaków nie widzi potrzeby zmiany nazwy „urlop macierzyński”, a ⅖ jest zdania, że sugeruje ona, że czas opieki nad niemowlęciem jest czasem odpoczynku.
Dziecko SpynkaMobile – przestrzeń rozwoju dzieci
2024-07-14 | 13:30

SpynkaMobile – przestrzeń rozwoju dzieci

W dniu 10 lipca w Warszawie odbyła się uroczysta prezentacja SpynkiMobile czyli innowacyjnej przestrzeni wspierającej rozwój dzieci – rozwiązania przygotowanego
Dziecko Bezpłatne warsztaty budowania z klocków dla najmłodszych w CH Targówek!
2024-07-08 | 12:00

Bezpłatne warsztaty budowania z klocków dla najmłodszych w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.