Komunikaty PR

Poznaj Szkołę Rodzenia BebiProgram bez wychodzenia z domu

2020-06-05  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.19 MB )

Przyjście dziecka na świat jest jednym z najpiękniejszych wydarzeń w życiu rodzica, a jednocześnie dużym wyzwaniem. Pierwsze dni, tygodnie, a nawet miesiące macierzyństwa to ogromna zmiana, która przynosi wiele różnych emocji oraz pytań. Ze względu na obecną trudną sytuację oraz liczne ograniczenia z nią związane, udział w kursach stacjonarnych szkół rodzenia nie jest możliwy. Przyszli rodzice, którzy chcą się przygotować do porodu i rodzicielstwa, oraz Ci, którzy chcą sobie przypomnieć informacje na temat ciąży, porodu i opieki nad niemowlęciem mają dzisiaj alternatywę. To Szkoła Rodzenia online na BebiProgram.pl. Dowiedz się, jak działa, co oferuje internetowa szkoła rodzenia oraz jak z niej korzystać! Bezpiecznie i bez wychodzenia z domu.

Koncepcja szkoły rodzenia online jest dokładnie taka sama, jak w przypadku tradycyjnych szkół. Kursy online mają za zadanie przygotowywać przyszłych rodziców na powitanie dziecka, wyjaśniać proces porodu i połogu oraz edukować w zakresie opieki nad niemowlęciem. I – co najważniejsze w obecnej sytuacji – można je ukończyć w domowym zaciszu.

Interaktywna szkoła rodzenia na stronie BebiProgram.pl to kompendium wiedzy, bazujące na programie stacjonarnych szkół rodzenia i tworzone przez ekspertów – pediatrów, położne oraz psychologów, który podpowiadają i wyjaśniają w niej m.in.:

  • jakie badania są niezbędne do wykonania w czasie ciąży,
  • jak skomponować wyprawkę dla niemowlaka,
  • jakie są możliwe sposoby na złagodzenie bólu porodowego,
  • jak przygotować się do przywitania w domu nowego członka rodziny.

Można w niej również zdobyć lub poszerzyć wiedzę na temat pielęgnacji noworodka i opieki nad niemowlęciem, poznać zalecenia i sprawdzone porady ekspertów w zakresie żywienia niemowląt oraz przeczytać o sekretach udanego karmienia piersią – technikach czy przydatnych akcesoriach.

Internetowy kurs dla przyszłych rodziców podzielony jest na 5 modułów – ciąża, poród, połóg, noworodek i niemowlę, karmienie piersią oraz dodatkową sekcję z filmami instruktażowymi dla przyszłych mam. Moduły są otwarte i można przez nie przechodzić według własnych preferencji i zainteresowań, a użytkownicy mają pełną dowolność ich wyboru – np. jeśli chcą coś sprawdzić lub zgłębić tylko wybrany temat.

Szkoła Rodzenia BebiProgram to baza:

  • artykułów edukacyjnych i eksperckich,
  • filmów instruktażowych i poradniczych, m.in. pokazujących, jak oddychać podczas porodu, na temat zmian emocjonalnych zachodzących w okresie okołoporodowym, technik przystawienia dziecka do piersi oraz tego, jak przywrócić oddychanie u niemowlęcia, jeśli się zadławi lub zakrztusi,
  • przydatnych aplikacji i narzędzi dla kobiet w ciąży, np. kalendarz przebiegu i badań w ciąży, kalkulator BMI, kreator planu porodu i wiele innych.

Każda mama, która zapozna się z artykułami, filmami i narzędziami z określonego bloku tematycznego, a następnie poprawnie wypełni quiz kończący blok, otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie kursu online.

Szkoła Rodzenia dostępna jest na stronie BebiProgram.pl: https://www.bebiprogram.pl/zdrowie-mamy/szkola-rodzenia.

Dowiedz się, co o Szkole Rodzenia online mówi ekspert BebiProgram.pl Halina Dudek: https://dziendobry.tvn.pl/a/szkola-rodzenia-online-mozna-ja-ukonczyc-bezpiecznie-bez-wychodzenia-z-domu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Wspólna zabawa, wspólny rozwój: Grupa LEGO odkrywa korzyści płynące z zabawy! Biuro prasowe
2024-09-26 | 18:00

Wspólna zabawa, wspólny rozwój: Grupa LEGO odkrywa korzyści płynące z zabawy!

Nowe badanie Play Well Grupy LEGO na Polskę dowodzi, że jedna na pięć rodzin (17%) nigdy nie bawi się razem[1], mimo że aż 83% rodziców rozumie, jak ważna jest zabawa dla rodzinnego
Dziecko Dzień Chłopaka, czyli idealna okazja do obdarowania chłopców w każdym wieku!
2024-09-25 | 14:25

Dzień Chłopaka, czyli idealna okazja do obdarowania chłopców w każdym wieku!

Zbliżający się Dzień Chłopaka (30.09) to idealny moment na podarowanie przemyślanego prezentu bliskiej nam osobie. Wybierając upominek dla chłopca, warto pomyśleć o tym, aby nie
Dziecko Familijne sponsorem podcastu „Co powie Tata? – opowieści o pozytywnym ojcostwie
2024-09-24 | 15:05

Familijne sponsorem podcastu „Co powie Tata?" – opowieści o pozytywnym ojcostwie

Marka Familijne została sponsorem drugiego sezonu podcastu Onetu pt. „Co powie Tata?”, który porusza temat relacji ojców z dziećmi. W nowej serii, liczącej 10

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.