Poznajcie Ferdka Żabę i jego muchy
„Ferdek Żaba i jego muchy” to 16 wspaniałych historii będących przewodnikiem i kluczem do emocjonalnego świata dziecka. Skupiając się na rozwoju intelektualnym pociech, rodzice często zapominają o ich sferze uczuciowej. Książka i tytułowy Ferdek umożliwiają najmłodszym naukę rozpoznawania emocji, nazywania ich i wyrażania w społecznie akceptowalny sposób.
Uroczy sposób na naukę o emocjach
Maluchy, poznając przygody zwierząt z Emoszakowa, krainy, z której pochodzi Ferdek, odkrywają różne sposoby interaktywnej komunikacji. W ten sposób inteligencja emocjonalna dzieci rozwija się naturalnie – przez zabawę. Ferdek Żaba i jego muchy to zestaw zawierający niezwykłą książkę o świecie emocji dziecka, lep z ośmioma pluszowymi muchami oraz maskotkę żabę, która jest personifikacją głównego bohatera książki – Ferdka. Wraz z nim dzieci mogą identyfikować się z przygodami Ferdka i autentyczniej przeżywać bajki. Małe muchy symbolizują uczucia, o których mowa w książce. Ich kolory i miny odpowiadają muchom z poszczególnych opowieści. Podczas lektury oraz po niej można poprosić dzieci, żeby przykleiły do języka Ferdka Żaby tę muchę, która pojawia się w danej opowieści. Można z nich korzystać również w dowolnej innej sytuacji, np. podczas wizyty dziecka u lekarza lub na urodziny do koleżanki. Można wtedy poprosić dziecko, by zabrało ze sobą muchę, która odzwierciedla jego nastrój w danej chwili.
Główny bohater, którego pokochają dzieci
Ferdek to pluszowa żaba, która zamieszkała w Emoszakowie. W tej wiosce mieszkają maskotki, które zostały zapomniane, zagubione lub których właściciele po prostu dorośli. Ferdek przeżywa tam najróżniejsze emocje i stara się je zrozumieć. Emocje, które pojawiają się w opowieściach, docierają do Ferdka jako kolorowe muchy. Zachęcają dzieci do mówienia o własnych uczuciach, takich jak szczęście i radość, ale pokazują również, że uczucie smutku, złości lub zazdrości są naturalne i obecne na co dzień. Dzieci dowiadują się również, jak mogą sobie z nimi radzić. Każda z ośmiu emocji przedstawiona jest z różnych perspektyw i wyczerpująco omówiona w dwóch opowiadaniach. Przedstawiane są również wskazówki, jak radzić sobie z emocjami w życiu codziennym. Pytania dotyczące danej historii aktywnie włączają dzieci w doświadczenia i przeżycia Ferdka.
Księga emocji dla najmłodszych
Książka dołączona do zestawu zawiera szesnaście opowieści. Każdej z emocji – radości, strachowi, gniewowi, ciekawości, smutkowi, zazdrości, zaufaniu, osamotnieniu – poświęcono dwie bajki. Każda emocja została opracowana z dwóch perspektyw – np. strach przed czymś nowym i strach przed potworami. Przy każdej opowieści dodane są pytania do tekstu, które mają na celu zaangażować dzieci w poruszaną w danej historii emocje. Osobny rozdział stanowią Pytania do dzieci, które tematycznie wynikają z bajki. Dotyczą przeżyć i doświadczeń dziecka. Książka zawiera również część Gry i zabawy dla dzieci, w której zawarte są pomysły, jak pracować z daną emocją, gry lub aktywności, które mogą się stać elementem codziennego życia rodzica i dziecka. Tę część można wykorzystywać również osobno, niezależnie od bajki.
Zabawa z Ferdkiem to nie tylko rozwijanie inteligencji emocjonalnej najmłodszych, ale również umiejętności społecznych i współodczuwania przez nie rzeczywistości dookoła. W zestawie znajdziemy książkę „Ferdek i jego muchy”, pluszową żabę Ferdka, osiem much, pasek z rzepem na muchy oraz dwie maski do wycięcia. Zakupu Ferdka można dokonać na stronie ferdekijegomuchy.pl
Kontakt dla mediów:
Inga Ryfka
Account Executive
+48 790 393 471
i.ryfka@agencjafaceit.pl
To naturalne, że przeżywamy różne uczucia, również te mniej przyjemne. Nie ma nic złego w odczuwaniu gniewu czy zazdrości, możemy o tym spokojnie powiedzieć, zamiast się wstydzić. Problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy w nawale emocji skrzywdzimy siebie lub kogoś innego. Najczęściej dzieje się tak, kiedy sami nie rozumiemy swoich emocji, kiedy nie potrafimy się z nimi obchodzić.
Książka, którą właśnie trzymasz w rękach, próbuje przybliżyć świat różnych uczuć, objaśniając je w bezpiecznej przestrzeni bajkowych opowieści. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat oraz dla ich rodziców. Dzięki bajkom o Ferdku Żabie i jego muchach dzieci znajdą się w sytuacjach, które są im dobrze znane. Z pomocą rodziców mogą się nauczyć rozpoznawać uczucia i panować nad nimi, rozwijać zdrową samoświadomość, umiejętność komunikacji, ale również budować z rodzicem relację opartą na zaufaniu.
Drogi Rodzicu, życzymy Ci, żeby Ferdek Żaba został Twoim pomocnikiem i pomógł Ci zajrzeć w delikatne dziecięce dusze. Jeśli cel książki i zabawek ma zostać zrealizowany, całkowicie niezbędna jest Twoja chęć do współpracy z dziećmi. Dlatego chcemy, abyś wiedział, że nie trzymasz w ręku zwykłych pluszowych zabawek, ale istotki, które pomogą Ci odkryć, co przeżywa Twoje dziecko.
I małym, i dużym życzymy wielu miłych chwil z Ferdkiem Żabą i jego muchami.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.