Poznaliśmy zwycięzców projektu „Perspektywy BOP 2019/2020”
Uroczystą Galą Finałową w galerii handlowej Mazovia zakończyła się tegoroczna edycja projektu „Perspektywy BOP”, w którym uczestniczyła młodzież z ośmiu szkół ponadpodstawowych z powiatu płockiego. Zwycięzcy konkursu głównego i konkursu publiczności odebrali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Od 3 lutego w galerii Mazovia oglądać można było prace uczniów, którzy zgłosili się do tegorocznej edycji projektu „Perspektywy BOP”. Dziś zaś, po miesiącu ich eksponowania, nadszedł czas rozstrzygnięcia obu konkursów, związanych z tym projektem. Odbyło się to podczas uroczystej Gali Finałowej, którą poprowadził Arek Popiel, znany gamer i youyuber.
W konkursie głównym zwyciężył zespół z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Płocku w składzie Weronika Rogala, Weronika Smolińska, Wiktoria Aftańska, Dorota Cieślak pod opieką Małgorzaty Belniak. Dziewczyny zostały nagrodzone aparatami totograficznymi z natychmiastowym wydrukiem zdjęć, szkoła zaś otrzymała nowoczesny projektor multimedialny.
W konkursie publiczności, w którym głosować można było przez cały miesiąc, zwyciężyła praca, którą przygotował zespół z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Płocku, który tworzą Aleksandra Cicholc, Eliza Pyżyk, Paulina Ratka i Ewelina Rosiak. Jego opiekunem jest Cyryla Kępczyńska.
– Najbardziej cieszy mnie chęć rozwijania się i kreatywność naszej młodzieży, o czym najlepiej świadczy liczny udział w tegorocznym projekcie „Perspektywy BOP” i prace, które przygotowali – przyznaje Agnieszka Rejnowicz, koordynatorka projektu, Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. – Serdecznie gratuluję zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom konkursów i dziękuję za to, że wykazali się zaangażowaniem. Mam nadzieję, że w kolejnych odsłonach naszych działań zechcą wziąć równie tak liczny udział.
Wszyscy uczestnicy projektu zostali zaś nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i upominkami fotograficznymi.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.