Poznaliśmy zwycięzców projektu „Perspektywy BOP 2019/2020”
Uroczystą Galą Finałową w galerii handlowej Mazovia zakończyła się tegoroczna edycja projektu „Perspektywy BOP”, w którym uczestniczyła młodzież z ośmiu szkół ponadpodstawowych z powiatu płockiego. Zwycięzcy konkursu głównego i konkursu publiczności odebrali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Od 3 lutego w galerii Mazovia oglądać można było prace uczniów, którzy zgłosili się do tegorocznej edycji projektu „Perspektywy BOP”. Dziś zaś, po miesiącu ich eksponowania, nadszedł czas rozstrzygnięcia obu konkursów, związanych z tym projektem. Odbyło się to podczas uroczystej Gali Finałowej, którą poprowadził Arek Popiel, znany gamer i youyuber.
W konkursie głównym zwyciężył zespół z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Płocku w składzie Weronika Rogala, Weronika Smolińska, Wiktoria Aftańska, Dorota Cieślak pod opieką Małgorzaty Belniak. Dziewczyny zostały nagrodzone aparatami totograficznymi z natychmiastowym wydrukiem zdjęć, szkoła zaś otrzymała nowoczesny projektor multimedialny.
W konkursie publiczności, w którym głosować można było przez cały miesiąc, zwyciężyła praca, którą przygotował zespół z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Płocku, który tworzą Aleksandra Cicholc, Eliza Pyżyk, Paulina Ratka i Ewelina Rosiak. Jego opiekunem jest Cyryla Kępczyńska.
– Najbardziej cieszy mnie chęć rozwijania się i kreatywność naszej młodzieży, o czym najlepiej świadczy liczny udział w tegorocznym projekcie „Perspektywy BOP” i prace, które przygotowali – przyznaje Agnieszka Rejnowicz, koordynatorka projektu, Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. – Serdecznie gratuluję zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom konkursów i dziękuję za to, że wykazali się zaangażowaniem. Mam nadzieję, że w kolejnych odsłonach naszych działań zechcą wziąć równie tak liczny udział.
Wszyscy uczestnicy projektu zostali zaś nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i upominkami fotograficznymi.

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.