Komunikaty PR

Praktyczne informacje dla opiekunów i miłośników kotów: Dzień Kota w Trójmieście

2020-01-24  |  01:00
Biuro prasowe

W czasie trójmiejskiego Dnia Kota odbędą się bezpłatne prezentacje i panele, wśród których znajdą się m.in. wykład o wprowadzaniu do domu nowego kota, jego socjalizacji i dbaniu o jego potrzeby, prowadzony przez kocie behawiorystki i hodowczynie Mgr Agnieszka Dąbrowska i Mgr Alina Fijałkowska. Planowana jest również rozmowa ekspertów, dotycząca realnych szkód spowodowanych wpływem kota domowego na środowisko oraz kontrowersyjnych sytuacji, które powodują konflikt, między stanowiskiem naukowym, a ustawą o ochronie zwierząt i organizacjami prozwierzęcymi.

Organizatorzy zapowiadają ponadto prezentacje i dyskusje na temat kocich mitów, upartości kocich opiekunów i sytuacji, w których kot zaginął. Pełny program dostępny jest w opisie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/787051421746118/

Osoby poszukujące jeszcze więcej wiedzy będą miały możliwość wziąć udział w odpłatnych szkoleniach. – mówi Mieszko Eichelberger, koci behawiorysta i organizator wydarzenia. - Będą one poświęcone pomocy przedweterynaryjnej, żywieniu kotów, komfortowi psychicznemu opiekuna oraz zawodowi catsittera. Rejestracja na te zajęcia prowadzona jest osobno.

Konferencja odbędzie się w sobotę 22 lutego w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym, zlokalizowanym przy ul. Trzy Lipy 3. W celu udziału należy wziąć udział w rejestracji. Udział w prezentacjach i panelach jest bezpłatny. Rejestracja na szkolenia (płatne) prowadzona jest osobno. Aktualne informacje organizacyjne i o zmianach w programie publikowane są na: https://www.facebook.com/events/787051421746118/ Tam również pojawi się zapowiedź startu rejestracji i służące do tego linki.

Więcej informacji już wkrótce.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta Bezpieczne święta i sylwester z pupilem Biuro prasowe
2024-12-18 | 11:00

Bezpieczne święta i sylwester z pupilem

Okres świąteczno-noworoczny to czas radości i wspólnych chwil z bliskimi. Niestety, dla naszych pupili może to być również czas stresu i zagrożeń.
Zwierzęta „Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
2024-12-17 | 07:00

„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!

Ponad 1 300 000 zł – tyle pieniędzy jest potrzebnych, aby bezdomne psy z województw dolnośląskiego i opolskiego mogły wrócić do schronisk, które
Zwierzęta Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn
2024-12-12 | 14:20

Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn

8. edycja charytatywnej imprezy dla bezdomnych zwierząt Psi Targ będzie trwała aż dwa dni! Zapraszamy wszystkich na I piętro Galerii Turzyn w sobotę i niedzielę – 14 i 15 grudnia w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.