Praktyczne informacje dla opiekunów i miłośników kotów: Dzień Kota w Trójmieście
W czasie trójmiejskiego Dnia Kota odbędą się bezpłatne prezentacje i panele, wśród których znajdą się m.in. wykład o wprowadzaniu do domu nowego kota, jego socjalizacji i dbaniu o jego potrzeby, prowadzony przez kocie behawiorystki i hodowczynie Mgr Agnieszka Dąbrowska i Mgr Alina Fijałkowska. Planowana jest również rozmowa ekspertów, dotycząca realnych szkód spowodowanych wpływem kota domowego na środowisko oraz kontrowersyjnych sytuacji, które powodują konflikt, między stanowiskiem naukowym, a ustawą o ochronie zwierząt i organizacjami prozwierzęcymi.
Organizatorzy zapowiadają ponadto prezentacje i dyskusje na temat kocich mitów, upartości kocich opiekunów i sytuacji, w których kot zaginął. Pełny program dostępny jest w opisie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/787051421746118/
Osoby poszukujące jeszcze więcej wiedzy będą miały możliwość wziąć udział w odpłatnych szkoleniach. – mówi Mieszko Eichelberger, koci behawiorysta i organizator wydarzenia. - Będą one poświęcone pomocy przedweterynaryjnej, żywieniu kotów, komfortowi psychicznemu opiekuna oraz zawodowi catsittera. Rejestracja na te zajęcia prowadzona jest osobno.
Konferencja odbędzie się w sobotę 22 lutego w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym, zlokalizowanym przy ul. Trzy Lipy 3. W celu udziału należy wziąć udział w rejestracji. Udział w prezentacjach i panelach jest bezpłatny. Rejestracja na szkolenia (płatne) prowadzona jest osobno. Aktualne informacje organizacyjne i o zmianach w programie publikowane są na: https://www.facebook.com/events/787051421746118/ Tam również pojawi się zapowiedź startu rejestracji i służące do tego linki.
Więcej informacji już wkrótce.

Bezpieczne święta i sylwester z pupilem

„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!

Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Święta wiążą się z tym, że się kupuje masę ubrań i jedzenia. Ja w tym roku postawię na minimalizm
Modelka przyznaje, że po udziale w 13. edycji popularnego programu „Top Model” sporo się dzieje w jej życiu zawodowym. Kariera nabrała tempa, pojawiają się nowe propozycje współpracy, a jej nazwisko wciąż zyskuje na wartości w świecie modelingu. Klaudia Zioberczyk zaznacza więc, że ta wiosna będzie niezwykle pracowita. Cieszy się też na nadchodzące święta, ale zachęca wszystkich do zachowania umiaru podczas zakupów spożywczych.
Handel
Spada udział chowu klatkowego w hodowli drobiu. Wciąż jednak 67 proc. kur trzymanych jest w klatkach

Zmiany nie są błyskawiczne, jednak spadkowy trend udziału chowu klatkowego kur jest wyraźnie widoczny – wynika z siódmej edycji raportu Stowarzyszenia „Otwarte Klatki”. Według najnowszego raportu już prawie 1/3 kur w naszym kraju utrzymywana jest w systemach innych niż chów klatkowy. Dziesięć lat temu było to zaledwie 13 proc. Obecnie już ponad 170 firm zadeklarowało wycofania jaj z chowu klatkowego. Prawie połowa już teraz wywiązała się z tej obietnicy.
Zdrowie
Julia Kamińska: Nie boję się krwi, ale raz podczas takiej procedury zdarzyło mi się zemdleć

Aktorka nie boi się strzykawek ani zastrzyków. Wizyta w punkcie pobrań krwi czy w laboratorium również nie jest dla niej traumatycznym przeżyciem. Julia Kamińska zaznacza natomiast, że choć samo pobranie krwi powoduje u niej jedynie niewielki dyskomfort, to raz podczas takiej procedury zemdlała.