Prawie 800 osób na Wielkim Finale Lelenfant [GALERIA]
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Dwa dni, dwa spektakle, ponad 40 młodych artystów i blisko 800 osób na widowni. Tak wyglądało zakończenie pierwszej edycji Lelenfant, projektu, który zgromadził we Wrocławiu uczestników z Tanzanii, Gruzji, Iranu, Czech, Afganistanu, Ukrainy, Białorusi i Polski.
Wielki Finał w Sali Koncertowej Radia Wrocław odbył się dwukrotnie – w poniedziałek oraz we wtorek (29 i 30 sierpnia) i za każdym razem zgromadził tłumy. Organizatorzy mówią o blisko 800 gościach.
- To były naprawdę wzruszające występy – od początku do końca. Młodzi artyści dali z siebie wszystko i zaprezentowali swoje talenty jak najlepiej tylko potrafili. Wielki Finał był zwieńczeniem ich dwutygodniowych wspólnych przygotowań oraz pracy z instruktorami. Młodzi artyści bardzo poważnie podeszli do tego zadania, a efekt ich pracy mogliśmy obserwować na scenie – mówi Iwona Frydryszak z Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, dyrektorka programowa projektu Lelenfant.
Wielki Finał, wyreżyserowany przez Jacka Timingeriu, Aleksandrę Sikorską i Ewelinę Wójtowicz, trwał 40 minut. Na scenie można było zobaczyć gruzińskie tańce w wykonaniu grupy Caritas Georgia i akrobacje tanzańskich artystów z Dar es Salaam. Towarzyszyła im irańska grupa Koodakan Donya Research Institute, zespół Cirkusárna z Czech, artyści teatralni z Podlasia oraz tancerze z Ukrainy i Białorusi.
Wtorkowy Wielki Finał był również połączony z uroczystą galą, którą zainaugurował Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejski Wrocławia.
Pierwsza edycja Lelenfant
Lelenfant (dawniej Brave Kids) to międzynarodowy projekt, w ramach którego do Wrocławia przyjeżdżają młodzi artyści z całego świata, by razem brać udział w warsztatach, dzielić się doświadczeniem, prezentować swoje talenty i finalnie przygotować spektakl będący zwieńczeniem pobytu w Polsce.
- Naszym celem jest wspierać młode talenty, integrować dzieci i młodzież z całego świata, a także pokazywać im, że Wrocław jest otwartym i wielokulturowym miastem, w którym mogą rozwijać swoje pasje i dzielić się nimi z rówieśnikami – mówi Mary Sadowska-Łakomy, prezeska Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, która organizuje Lelenfant.
Uczestnicy Lelenfant przebywali w Polsce przez dwa tygodnie. Najpierw mieszkali wspólnie w internacie na Pilczycach, gdzie cały czas odbywały się warsztaty, a ostatnie 10 dni gościli u rodzin z Wrocławia i okolic. W ramach projektu odbyły się: Wielka Parada na wrocławskim Rynku, Wielki Piknik na Partynicach, a także Wielki Finał, który widzowie mogli obejrzeć dwukrotnie.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.