Komunikaty PR

Przedstawiamy kilka przepisów na zabicie nudy w czasach koronawirusa.

2020-03-20  |  08:00
Biuro prasowe

W tym szczególnym czasie, kiedy w miarę możliwości powinniśmy pozostać w domach oraz dbać o siebie i swoich bliskich, przyda się garść inspiracji co zrobić z czasem i jak spędzić go produktywnie. Szczególnie, że dla niektórych z nas to zupełnie nowa sytuacja, w której trudno jest się odnaleźć. Przedstawiamy kilka przepisów na zabicie nudy w czasach koronawirusa.

Kina, teatry i placówki oświatowe są pozamykane – rozwój technologii sprawił jednak, że dostęp do najróżniejszych dzieł kultury (filmów, słuchowisk i literatury) jest obecnie łatwiejszy niż kiedykolwiek. Nie chcemy jednak, aby konieczność pozostania w domu zmieniła Was w wegetujące na kanapie serialowe zombie. Możliwości jest przecież znacznie więcej – dlatego zamiast panikować, warto poświęcić swoją energię na odnalezienie spokoju i zajęcie się wszystkim tym, na co brakowało nam czasu w ostatnich miesiącach. Zaczynamy od dziś!

#TerazCzasNaCzytanie

Wydaje się, że teraz nastał idealny moment do nadrabiania zaległości czytelniczych, które nagromadziliśmy w ostatnim czasie. Naszą pierwszą propozycją jest zatem pójście za głosem Fundacji Powszechnego Czytania i przyłączenie się do projektu  #TerazCzasNaCzytanie. Pomogą nam w tym cyfrowe księgarnie oraz biblioteki.

Ze względu na wyjątkową sytuację Empik udostępnił wszystkim nieodpłatnie usługę Empik Premium na 60 dni. Aby otrzymać darmowy kod, wystarczy wejść na stronę: www.empik.com/czas-w-domu i zastosować się do wskazówek. To gest, który pozwala każdemu skorzystać z ponad 11 tysięcy e-booków, słuchowisk czy podcastów w aplikacji Empik Go. Księgarnia Legimi „uwolniła” 20 pozycji dla dzieci i młodzieży, z których część można odsłuchać. Aby sięgnąć po wybraną pozycję, wystarczy wpisać na stronie www.legimi.pl/czas-na-czytanie/ kod „czytamy”, a następnie zarejestrować się w serwisie i pobrać aplikację.

Najwygodniejszym sposobem na korzystanie ze wszystkich tych zasobów będzie nowoczesny czytnik e-booków. Idealną okazją do zaopatrzenia się w takie urządzenie będzie skorzystanie z oferty polskiego producenta czytników inkBOOK, który właśnie obniżył cenę swojego flagowego modelu inkBOOK Prime HD o 100 zł. Wystarczy wejść na stronę www.inkbook.pl i w koszyku wpisać kod prime449. Warto rozważyć tę ofertę, bo czytanie e-booków na smartfonie lub tablecie nie należy do najbardziej komfortowych – zdecydowanie wygodniej i zdrowiej jest „przerzucić się” na dedykowane czytniki. Wspomniany przez nas Prime HD jest wielkość tabliczki czekolady i posiada bezpieczny dla oczu ekran wykonany w technologii papieru elektronicznego (E Ink). Jest też wyposażony w doświetlenie ekranu (kierowane na tekst a nie – jak w przypadku smartfonów – na oczy czytającego) i otworzy każdy format e-booka, dzięki czemu możemy być pewni, że będziemy mogli przeczytać każdą książkę, jaką sobie zaplanujemy w najbliższym czasie.

Wiedzieliście, że pierwszym polskim e-bookiem była książka Olgi Tokarczuk „Dom dzienny, dom nocny”, wydana pod koniec 2000 roku?

Jeśli nie książka, to co?

W ostatnim czasie do mody powróciły kolorowanki, przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Te drugie są dużo bardziej szczegółowe i wymagają wypełnienia kolorem wielu małych elementów. Sprzyjają skupieniu i oderwaniu myśli od codziennych spraw. Wystarczy kilka kolorowych pisaków lub kredek, a jeśli z jakichś powodów nie możesz lub nie chcesz zamówić kolorowanki w internecie możesz wydrukować  jedną z tych dostępnych online. To doskonały sposób na odstresowanie się i relaks.

W podobny sposób rozluźniają nas puzzle, które możemy układać także w towarzystwie. Dzieci będą zachwycone, gdy włączymy je do zabawy, szczególnie, że ta „domowa rozrywka” naturalnie stymuluje mózg i pozwala trenować pamięć oraz umiejętność logicznego myślenia. Wpływa też na kreatywność i zdolność kojarzenia, a także ćwiczy koncentrację i cierpliwość.

Na koniec przypominamy o planszówkach, które stanowią doskonałą alternatywę dla telewizji i komputerów. Pozwalają ciekawie spędzać czas rozwijając wyobraźnię i integrując uczestników gry. Godne polecenia są nie tylko stare dobre planszówki, które większość z nas ma w domu, jak Monopoly czy Chińczyk, ale również stosunkowo nowe wydania – Dixit, Tajniacy czy – jakże na czasie – Pandemia.

Mamy nadzieję, że czas spędzony w domu wykorzystacie sięgając po kulturę.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.