'Przegrać z kobietą to nie wstyd' - rozmowa z drifterką Karoliną Pilarczyk
Somebetter.pl
Płocka 15, Warszawa
01-231 Warszawa
kontakt|somebetter.pl| |kontakt|somebetter.pl
667017838
www.somebetter.pl
Karolina Pilarczyk, to pierwsza kobieta w Polsce, która zdobyła licencję Polskiej Federacji Driftingu. Obecnie posiada również licencje Formula Drift PRO2 w USA, King od Europe PRO1, King of Asia, Drift Open.
Jako jedna z pierwszych osób w Polsce zdecydowała się zbudować auto do driftu z silnikiem LS GM V8. W swoim parku maszyn, na który składają się obecnie 3 profesjonalne auta przystosowane do zawodów, posiada jeden z najpotężniejszych samochodów wyścigowych Predator YT615K (na bazie Nissana 200sx, silnik LS3 6.2 V8 z kompresorem 750KM). Jej zawodowy zespół driftingowy jest rozpoznawalny w całej Europie. Na jego czele stoi Mariusz Dziurleja, odpowiedzialny za konstrukcję i przygotowanie samochodów driftingowych. Kolor fuksji oraz charakterystyczne logo znają fani motosportu na całym świecie
Królewscy Mistrzowie Driftingu podczas rozmowy opowiedzieli jak się poznali i jak godzą wspólną pracę z życiem prywatnym. Co czuje Mariusz, gdy widzi na torze Karolinę pędzącą 200 km/h?
Istotnym wątkiem w trakcie rozmowy był temat poświęcony kobietom w motorsporcie. Jak odnajdywała się w ‘męskim’ świecie Karolina i jak reagowali na jej starty faceci? Kto jest lepszym uczniem w motorsporcie - kobieta czy mężczyzna? Nie zabrakło także praktycznych porad dla sportowców rozpoczynających karierę w tej dziedzinie. Jak pozyskiwać sponsorów i na co zwracać uwagę? Jak budować własną markę i dlaczego konsekwencja jest tak ważna?

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.