Przejazdy FREENOW wspierają powodzian.
FREENOW, aplikacja taxi i multimobilności miejskiej włącza się we wsparcie dla powodzian. Użytkownicy FREENOW w Polsce mogą od teraz wesprzeć osoby poszkodowane przez powódź, przeznaczając zaokrąglenie kwoty każdego przejazdu do pełnej złotówki na rzecz ogólnopolskiej zbiórki organizowanej przez Fundację SiePomaga, trwającej do końca tego roku. Końcówki kwot za przejazdy zostaną w stu procentach przekazane przez FREENOW na ten cel. Użytkownicy podczas przejazdu mogą dobrowolnie włączyć opcję “Przekaż Datek” w aplikacji FREENOW.
Funkcja “Przekaż Datek”, została stworzona w aplikacji FREENOW w 2022 roku, by wspierać lokalne i globalne potrzeby społeczności i organizacji pozarządowych. W 2023 roku pasażerowie FREENOW w 9 krajach europejskich przeznaczyli łącznie 3,5 miliona Euro na cele statutowe Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. Co miesiąc w Polsce, datki pasażerów FREENOW sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych.
“Udostępniając opcję zaokrąglenia opłaty za przejazd angażdujemy naszych użytkowników w przekazanie realnego wsparcia finansowego na cele bliskie społecznościom lokalnym, w których funkcjonujemy.FREENOW jest platformą, której wizją jest rozwój miast, jako miejsc tworzonych z myślą o potrzebach mieszkańców. Na co dzień pomagamy przemieszczać się mieszkańcom z 25 największych aglomeracji w Polsce, a część z nich została dotknięta skutkami ostatnich powodzi w naszym kraju. Konsekwencje tego kataklizmu są i będą odczuwalne przez najbliższe miesiące, dlatego umożliwiamy naszym pasażerom pomaganie poszkodowanym podczas zwykłej czynności, jaką są przejazdy taksówkami z FREENOW” - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREEENOW w Polsce.
„Jesteśmy niezwykle wdzięczni za zaangażowanie FREENOW i ich użytkowników w pomoc dla osób dotkniętych powodzią. Każda złotówka przekazana w ramach tej akcji to nie tylko wsparcie finansowe, ale także znak solidarności z tymi, którzy muszą stawić czoła dramatycznym skutkom kataklizmu. Nasze wspólne działania to kolejna cegiełka dająca nadzieję na szybszy powrót do normalności dla tych, którzy najbardziej ucierpieli. Razem wielką mamy moc!” - mówi Agnieszka Nowik, Wiceprezeska Fundacji Siepomaga.
Zbiórka organizowana przez Fundację Siepomaga ma na celu wsparcie osób poszkodowanych przez tegoroczne powodzie w Polsce. Środki zebrane w ramach akcji zostaną przeznaczone na pomoc w odbudowie zniszczonych domów, zakup podstawowych artykułów codziennego użytku oraz wsparcie psychologiczne dla rodzin dotkniętych kataklizmem. Każda wpłata ma ogromne znaczenie, by przywrócić normalność tym, którzy stracili dorobek życia w wyniku żywiołu.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.