Komunikaty PR

Przytul ekosystem i pomóż go uratować. W Ełku ruszył innowacyjny projekt

2021-07-27  |  01:00
Biuro prasowe

Efektem ubocznym naszej cywilizacji jest zatruta ziemia i zniszczone zdrowie. Chorują ludzie, zwierzęta, rośliny. Skażone są: żywność, powietrze, woda. Czy można to zmienić? EnergoTULI to innowacyjny projekt społeczny, który ma na celu kompleksową ochronę ekosystemów. To również profilaktyczne i edukacyjne działania na rzecz przyrody, która jeszcze nas otacza.

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest ełcka firma Energoutil Sp. z o.o. specjalizująca się w utylizacji odpadów zwierzęcych, produkcji mączki mięsno-kostnej i tłuszczy oraz Zielonej Energii. Co ważne założona przez nich organizacja – EnergoTULI - działa non profit.

– Na świecie aż 75 proc. środowiska lądowego i około 66 proc. środowiska morskiego zostało znacząco przekształcone przez człowieka. Oczywiście nie uratujemy przyrody na całym świecie, ale jeżeli zaczniemy działać lokalnie i damy przykład innym, to mamy spore szanse. Ale musimy działać już dziś – mówi Wojciech Laskowski, dyrektor handlowy w Energoutil. – Naszym głównym celem jest zwiększenie świadomości ludzi na temat ochrony środowiska, jak i bezpośrednia pomoc w ochronie całego ekosystemu naszej planety.

 

Nazwa EnergoTULI nie wzięła się przez przypadek. Z jednej strony nawiązuje do firmy, z drugiej oczywiście – do przytulania. W tym przypadku chodzi o „przytulenie” całego naszego ekosystemu.

– Nikogo nie trzeba przekonywać, że bliski kontakt z drugą osobą potrafi mieć zbawienne skutki zdrowotne. W naszym projekcie będzie bardzo podobnie. Chcemy, aby jak najwięcej osób zainteresowało się obecnym problemem, z jakim zmaga się cały ekosystem. Jest on już bardzo zniszczony, ale jak to w naturze bywa, potrafi szybko się regenerować – mówi Wojciech Laskowski.

Kolejnym założeniem projektu społecznego EnergoTULI jest wspieranie władz Ełku i województwa warmińsko–mazurskiego w działaniach na rzecz ochrony środowiska. W planach są: atrakcyjne akcje i przedsięwzięcia społeczne, finansowanie miejsc, produktów oraz lokalnych imprez, dzięki którym zwiększy się świadomość społeczna na temat ochrony środowiska. Organizatorzy i pomysłodawcy planują przeprowadzić również lekcje w szkołach i pogadanki w przedszkolach, które pomogą w proekologicznej edukacji dzieci od najmłodszych lat.

Warto pamiętać, że lasy, łąki czy jeziora to nie tylko miejsca, w których można się zrelaksować, ale przede wszystkim dom dla niezliczonych gatunków roślin i zwierząt. Ochrona środowiska jest więc niezbędna, by nie zaburzyć delikatnej równowagi ekosystemu. Autorzy projektu EnergoTULI jeszcze nieraz o tym przypomną.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Żabka Jush łączy siły z wlodim4444 Biuro prasowe
2024-09-27 | 14:10

Żabka Jush łączy siły z wlodim4444

Żabka Jush, w ramach swojej najnowszej kampanii wizerunkowej, rozpoczęła współpracę z popularnym grafikiem i instagramerem wlodim4444. Efektem tych działań jest
Styl życia Ewa Ewart i Magda Atkins gośćmi specjalnymi DOMOTEKI
2024-09-27 | 13:10

Ewa Ewart i Magda Atkins gośćmi specjalnymi DOMOTEKI

DOMOTEKA, centrum designu z najbogatszą w Polsce ofertą do wnętrz premium, świętuje w tym roku 18. rocznicę swego powstania. Z tej okazji, 4 października 2024 r.
Styl życia Poloneza czas zacząć! Sokołów Podlaski idzie po rekord
2024-09-27 | 07:30

Poloneza czas zacząć! Sokołów Podlaski idzie po rekord

Sokołów Podlaski obchodzi swoje 600-lecie i z tej okazji władze miasta postanowiły pobić Rekord Polski w kategorii „Najwięcej osób tańczących poloneza”.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.