13 NAWYKÓW LUDZI SUKCESU – JAK ONI TO ROBIĄ?
Agencja Face It
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/
Wstają o 5 rano, medytują, udają się na odosobnienie, pomnażają majątek, podróżują w najdalsze zakątki świata – to tylko kilka z działań tzw. „ludzi sukcesu”. Każdy z nas zastanawia się jakie życiowe zmiany doprowadzą nas do wymarzonego celu. Śledzimy znanych i lubianych, podpatrujemy ich zwyczaje, rutyny. Jak przekonuje Fryderyk Karzełek, mentor, szkoleniowiec i autor wielu książek, faktycznie istnieje 13 takich nawyków, które pomogą nam w osiągnięciu wymarzonego życia. Co zatem powinniśmy robić aby osiągnąć sukces?
Każdy z 13 nawyków ludzi sukcesu pomaga dbać przede wszystkim o równowagę w sześciu obszarach życia, a są nimi praca, finanse, permanentny rozwój osobisty, czas dla siebie, relacje i zdrowie. Wdrażanie nawyków wymaga samodyscypliny, która przydaje się właściwe we wszystkich sferach naszego życia.
- Samodyscyplina i wytrwałość są bardzo ważne, bo rzadko kiedy sukces i bogactwo spada z nieba. Większość z nas musi na nie ciężko pracować, często zaliczając spektakularne porażki, bankructwa itp. Dlatego ja uczę, że takie nawyki jak panowanie nad swoimi emocjami (bardzo trudne, ale niezwykle kluczowe w kontaktach prywatnych i biznesowych), praktyka uważności, skrupulatna praca nad realizacją marzeń (rozpiszmy je sobie krok po kroku), czy nawet bycie życzliwym wymagają ćwiczeń i samodyscypliny. Jednak opanowanie tych nawyków przyniesie nam plusy w każdej sferze życia. – tłumaczy Fryderyk Karzełek.
Planowanie, współpraca, dbanie o zdrowie to także nawyki jakie musimy wprowadzić do codzienności.
- Jestem wielkim zwolennikiem planowania. Z resztą w ostatnich latach listy „to-do” zrobiły prawdziwą furorę. Także zalecam zacząć dzień z gotowym planem, aby nie marnować czasu i energii na zastanawianie się jaki ma być dziś mój kolejny krok. Wykorzystajmy także współpracę, doceniajmy współpracowników, partnera w domu ale też dzielmy się obowiązkami. Nie musimy robić wszystkiego sami. Kolejną ważną rzeczą jest dbanie o własne zdrowie. Taka przyziemna sprawa, a często o niej zapominamy. Regularne badania, dieta, ruch są ważne dla ciała i umysłu, lepiej zapobiegać niż leczyć. – mówi Fryderyk Karzełek. – To na co warto zwrócić uwagę, to proaktywne życie, nie czekajmy na okazję, sami ją twórzmy. Trudność każdemu z nas sprawia często mówienie „nie”, a bycie asertywnym i podnoszenie swojej samooceny, to bardzo ważne cechy ludzi sukcesu. Musimy być pewni siebie i nauczyć się odmawiać, gdy czujemy, że coś nie jest dla nas dobre.
Fryderyk Karzełek uczy także, że należy przeznaczać czas na samorozwój i indywidualne myślenie. Ludzie sukcesu nawet na wysokich stanowiskach nieustannie się uczą, rozwijają, dokształcają, więc nie należy w tym ustawać. – to pozwoli nam wprowadzić ostatni, bardzo ważny nawyk, czyli zrozumienie otaczającego nas świata, wtedy łatwiej nam przekonać innych do własnej wizji – dodaje mentor.
Wszystkie powyższe nawyki nie są łatwe, ale tak jak z porannym wstawaniem, należy sobie je wypracować, aby z pomocą tych umiejętności łatwej osiągać cele i dążyć do sukcesu.
https://sklepheksagon.pl/tomiki-13-nawykow-ludzi-sukcesu/
Fryderyk Karzełek: ekspert, mentor i doświadczony szkoleniowiec z dziedziny rozwoju osobistego. Pomysłodawca i założyciel firmy Heksagon Group oraz twórca koncepcji sprzedaży naturalnej. Od 2018 roku prowadzi Klub 555 – codziennie o godzinie 5:55 spotyka się na żywo z tysiącami osób, aby wspierać ich w budowaniu dobrych nawyków i wzmacnianiu samodyscypliny. Jest autorem wielu książek, takich jak: „Problemy są dobre”, „Sprzedaż naturalna” czy „Obudź się!”, która stanowi autobiograficzny poradnik z zakresu finansów i rozwoju osobistego. Jest również autorem Heksagonu Szczęścia – koncepcji, która zakłada, że źródłem szczęścia i satysfakcji w życiu jest zachowanie równowagi w sześciu najważniejszych obszarach życia. Jako doświadczony przedsiębiorca, prowadzi liczne szkolenia, zarówno z zakresu rozwoju osobistego, biznesu, jak i sprzedaży.
![Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1104621877,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle
Czym różni się kariera zawodowa osób neuroatypowych od pozostałych?
Jak budować zespoły IT otwarte na zmiany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.