Komunikaty PR

Bezpłatnie i profesjonalnie – terapeuci z Avigon.pl pomogą w walce z depresją

2021-02-22  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Agata Kalafarska-Winkler
5PR

Londyńska
41-103 Siemianowice Śląskie
kontakt|5pr.media| |kontakt|5pr.media
+48 662 319 035
www.5pr.media

Stres, niepewność, izolacja – ograniczenia i obawa o zdrowie swoje i bliskich  związana z pandemią  jest nie lada wyzwaniem dla naszej psychiki. Badania wskazują, że w ostatnim roku nawet co czwarta osoba odczuła pogorszenie nastroju. Najczęściej skarżymy  się na spadek energii, bezsenność, trudności z koncentracją. Czy to chwilowy spadek formy czy pierwsze sygnały poważnej choroby?

O to będzie można zapytać specjalistów już 23 lutego w ogólnopolskim dniu walki z depresją. Psychoterapeuci z portalu Avigon.pl przez cały dzień będą udzielać bezpłatnych porad wszystkim, którzy chcieliby skonsultować swoje objawy z ekspertem. Co ważne, platforma zapewnia pełną anonimowość i gwarantuje  bezpieczeństwo dzięki własnemu systemowi do wideokonsultacji.

Zwykły smutek czy już depresja?

- Osobom, które do tej pory dobrze radziły sobie z problemami dnia codziennego często trudno przyznać, że sytuacja zaczyna je przerastać. Złe samopoczucie zrzucają na karb zmęczenia, nie szukają pomocy, wierząc, że same poradzą sobie z kłopotami. Tymczasem objawy te mogą zwiastować początki poważnej choroby – zauważa Małgorzata Głowacka-Pędras, współzałożycielka Avigon.pl, pierwszej kompleksowej polskiej platformy do wideoterapii on-line. - Nie warto zwlekać z szukaniem pomocy. Rozmowa z psychoterapeutą na wczesnym etapie pozwoli nam zrozumieć, co się z nami dzieje i uzyskać profesjonalne doradztwo.

Pierwszym krokiem wyjścia z depresji jest rozpoznanie symptomów, które mogą świadczyć o rozwijającej się chorobie. Wśród najczęściej zgłaszanych przez pacjentów dolegliwości można wyróżnić: smutek, przygaszenie, załamanie, bezradność, poczucie beznadziei, samotność, przygnębienie, niepokój, bezużyteczność, poczucie winy, bezwartościowość, utratę zainteresowań, zaburzenia koncentracji uwagi, negatywne myśli zaburzające obraz siebie i nastawienie do przyszłości oraz  brak chęci do działania.

- Samemu może być trudno określić, czy to, co czujemy to po prostu smutek z powodu „gorszych dni” czy już depresja. Dlatego postanowiliśmy dać możliwość skonfrontowania zaobserwowanych objawów i omówienia ich ze specjalistą. Taka niezobowiązująca rozmowa może być pierwszym krokiem do wyjścia na prostą. Nie ważne czy mieszkasz w dużym mieście czy małym miasteczku, dzięki wideoporadom bez wychodzenia z domu za pomocą kilku kliknięć możesz wybrać specjalistę z dowolnego miejsca w Polsce - zachęca Małgorzata Głowacka-Pędras.

 

Nie warto czekać

Wiele osób, których dotyka choroba, nie sięga po fachową pomoc z obawy przed napiętnowaniem społecznym albo z powodu braku dostępu do specjalistów w swoim miejscu zamieszkania.  Zanim osoba chora na depresję trafi do psychologa lub psychiatry, często mija sporo czasu. Tymczasem im szybciej zasięgniemy opinii specjalisty, tym większe szanse na szybszy powrót do zdrowia.

- Osoby, które nie leczą depresji, ponoszą ogromne koszty emocjonalne, ale też nie zawsze zdają sobie sprawę, że ta choroba nieleczona, może prowadzić nawet do śmierci – tłumaczy Monika Sroka-Ossowska, psycholog z  Avigon.pl. - Warto walczyć z depresją, warto walczyć o siebie, gdy jest nam samym ze sobą źle, gdy nasi bliscy wskazują, że martwi ich nasz stan emocjonalny. Depresję można pokonać, można odzyskać radość życia i chęć do działania. Walka z depresją bywa długa, ale na jej efekty warto czekać.

 

Jak zacząć?

Pierwszy krok w walce o powrót do zdrowia nie musi być trudny. Wystarczy zarejestrować się na bezpłatną poradę za pośrednictwem portalu Avigon.pl. Za pomocą kilku kliknięć możemy wybrać terapeutę i godzinę wideokonsultacji.

Każdy specjalista, który jest zarejestrowany na platformie, przechodzi proces weryfikacji.  Przed decyzją o wyborze konkretnego specjalisty możemy sprawdzić wszystkie niezbędne informacje związane z jego kompetencjami i doświadczeniem. Sama rozmowa w przypadku Avigon.pl jest wyjątkowo bezpieczna, ponieważ platforma stworzyła swoje narzędzie do wideokonsultacji, które jest specjalnie zabezpieczone. To także jedyny portal, który umożliwia odbycie porady on-line z możliwością zachowania pełnej anonimowości.

Dodatkowym wsparciem dla osób, które zdecydują się na konsultacje, będzie specjalny e-book przygotowany przez zespół ekspertów. Można w nim znaleźć wiele przydatnych informacji na temat depresji i sposobów radzenia sobie z chorobą.

- Chcemy, aby 23 lutego obchodzony jako ogólnopolski dzień walki z depresją nie był jedynie symbolem, ale przełożył się na konkretną pomoc. Jest to potrzebne zwłaszcza teraz, ponieważ sytuacja pandemiczna  pod względem psychologicznym jest wyjątkowo trudna. Przykładowo badania przeprowadzone pod koniec 2020 roku na 2708 osobach wskazały, że podczas długotrwałego stresu psychicznego spowodowanego pandemią COVID-19, częstość występowania objawów depresji w Japonii była od dwóch do dziewięciu razy większa niż przed pandemią, mimo że Japonia nie była krajem zamkniętym. Jeśli nawet sami uważamy, że takie wsparcie nie jest nam w tej chwili potrzebne, rozejrzyjmy się wokół. Być może ktoś z naszych znajomych, bliskich go potrzebuje – wskazuje Małgorzata Głowacka-Pędras. - W bardzo trudnej sytuacji są zwłaszcza osoby z niepełnosprawnościami, które przez wprowadzone ograniczenia często zostały pozbawione pozadomowych aktywności i kontaktu z drugim człowiekiem.

Szacuje się, że do 2030 roku depresja będzie najczęściej diagnozowanym schorzeniem. Na całym świecie na depresję cierpi ponad 264 milionów ludzi. Tylko w Polsce dotyczy ona ponad 1,9 miliona ludzi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Psychologia „Czym jest sukces w dzisiejszych czasach?” Biuro prasowe
2021-04-30 | 09:00

„Czym jest sukces w dzisiejszych czasach?”

Jakub B. Bączek to wybitny mówca i guru motywacyjny Polaków, trener mentalny kadry narodowej siatkarzy Stephane Antigi, z którą w 2014 roku zdobył złoty medal podczas
Psychologia Rusza kampania społeczna „SZKOŁA-OD-NOWA”
2021-04-28 | 14:00

Rusza kampania społeczna „SZKOŁA-OD-NOWA”

Wraz z powrotem uczniów do szkół rusza ogólnopolska kampania społeczna „SZKOŁA-OD-NOWA” https://szkola-od-nowa.pl/, realizowana przez ekspertów z
Psychologia Jak osiągnąć wewnętrzny spokój – darmowy live z Krzysztofem Ignaczakiem
2021-04-26 | 14:00

Jak osiągnąć wewnętrzny spokój – darmowy live z Krzysztofem Ignaczakiem

W środę 28 kwietnia o godz. 20.00 Krzysztof Ignaczak - siatkarz, były reprezentant kadry narodowej i zdobywca złotego medalu podczas Mistrzostw Świata w 2014 roku powie, jak osiągnąć

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Iwona Węgrowska: Bardzo chciałabym ważyć 50 kg. Mam jednak problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie i często nawet jak mało jem, to wyglądam jak balon

Wokalistka postanowiła wykorzystać ostatnie tygodnie na to, żeby zadbać o formę, zrzucić kilka zbędnych kilogramów i z gracją zaprezentować się na plaży w kostiumie kąpielowym. Założyła sobie, że chce osiągnąć wagę 50 kg. Dlatego też stosuje oczyszczającą dietę dr Dąbrowskiej i całkowicie zrezygnowała z jedzenia mięsa. Piosenkarka przyznaje też, że niezwykle uciążliwe jest dla niej zatrzymywanie się wody w organizmie. Przez to czuje się bardzo niekomfortowo.

Media

Piotr Gruszka: Cierpliwość przydała się w programie „Power Couple”. Pierwszy raz byliśmy tak długo bez dzieci i to był dla nas test

Nowy program TVN „Power Couple” był sprawdzianem zaufania dla par, które wzięły w nim udział. Uczestnicy, aby potwierdzić siłę związku, wykonują ciekawe, a niekiedy czasami nawet ekstremalne zadania. Wśród par, które walczą w pierwszej edycji show, znaleźli się siatkarz Piotr Gruszka wraz z żoną Aleksandrą Szettel-Gruszką. Małżeństwo bardzo dobrze się bawiło na planie programu. Sportowiec zaznacza, że dzięki trudnym konkurencjom jeszcze lepiej poznał swoją żonę i docenił jej wytrwałość.

Robotyka i SI

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje futbol. Analizuje mecz i zagrania zawodników oraz pozwala opracować strategię pod konkretnego przeciwnika

Według szacunków 30–35 proc. bramek podczas meczów piłki nożnej pada w wyniku stałych fragmentów gry. Dogłębna analiza działań ma kluczowe znaczenie, aby móc je maksymalnie zoptymalizować, a tym samym uzyskać przewagę nad rywalami. Dzięki sztucznej inteligencji można łatwo zanalizować wybrane fragmenty gry poszczególnych zawodników czy sprawdzić taktykę. Kamery wspierane przez SI pozwalają mierzyć prędkość podań, rotację piłki czy śledzić pozycje zawodników. Co równie ważne, sztuczna inteligencja może przewidywać szanse powodzenia dla różnych taktyk gry. Takie rozwiązania są już dostępne w polskiej piłce.