Komunikaty PR

Cel, pal! O sztuce tworzenia idealnego planu

2020-10-07  |  07:00
Biuro prasowe
Kontakt
Inga Ryfka
Agencja Face IT

Bagatela 10
00-585 Warszawa
i.ryfka|agencjafaceit.pl| |i.ryfka|agencjafaceit.pl
790393471
https://agencjafaceit.pl/
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Realizacja postanowień czy marzeń pełni bardzo ważną rolę. Nadaje poczucie kontroli nad własnym życiem, tego, że zmierzamy w określonym kierunku. Zmusza do wyjścia ze strefy komfortu. Cele wyzwalają mechanizm sukcesu. Ich planowanie to obok nastawienia i przygotowania na niepowodzenia istotny element zdobycia sukcesu.

Prosto z serca

Gdy zaczynamy wyznaczać sobie cele, należy ustalić, czy na pewno nie są one narzucone nam z zewnątrz. Czy aby na pewno opisują nas za kilka lat, czy czujemy w głębi serca, że są nasze. Bardzo często powodem braku realizacji celów jest wyznaczanie takich, które opisują pragnienia innych, oczekiwania względem nas, a nie nas samych.

Takie cele nie wyrażają naszych pragnień, szczęścia oraz marzeń, są odzwierciedleniem marzeń osób, które są wokół nas. W takim przypadku warto przyjrzeć się naszym celom raz jeszcze i je głęboko przeanalizować. Systematyczna praca i wyjście ze strefy komfortu wymagają od nas wysiłku. Nie warto go przeznaczać na sprawy, które nas nie uszczęśliwiają – mówi Karolina Karolczak, autorska systemu budowania i realizowania celów #celomania.

Pierwszy krok

Aby zacząć działać z celami, najpierw musimy je sobie odpowiednio rozpisać, by nie pominąć ani jednego ważnego aspektu. Wyznaczenie go to jedno, lecz określenie drogi, dzięki której dotrzemy do mety to drugie. Każdy spisany przez nas cel powinien zostać podzielony na mniejsze plany, które będziemy urzeczywistniać każdego dnia. Przede wszystkim, by prawidłowo realizować i osiągać cel, który sobie postawiliśmy, musimy wiedzieć, czym jest samokoncept.

Złoty środek

Zbiór koncepcji i perspektyw na własny temat oraz na temat naszego życia i świata to właśnie samokoncept. Składają się na niego pytania takie jak: kim chcemy być? Jak ma wyglądać nasze życie zawodowe? Gdzie chcemy mieszkać? Jakie mamy marzenia i pragnienia? Samokoncept w pewnym sensie steruje naszym życiem. By dowiedzieć się, w jaki sposób, należy poznać elementy, z których się składa:

  • samoideał – wyobrażenie siebie jako osoby, którą chciałoby się być. Mając wewnętrzny obraz własnej osoby, przybliżamy się do celu. Dzięki temu powoli nabieramy pewności siebie, a czym ona większa, tym większa szansa, że w końcu wcielimy się w osobę ze swoich wizualizacji
  • samowizerunek – sposób, w jaki myślimy o sobie w różnych aspektach na co dzień. Dzięki pozytywnemu podejściu do samego siebie nasze przyszłe działania zyskują na skuteczności
  • szacunek dla siebie – akceptacja samego siebie to nieodłączny element w realizacji naszego idealnego planu. Drugim jakże bardzo ważnym czynnikiem jest to, w jakim stopniu jesteśmy pewni własnych wartości w tym, czym chcemy się zajmować (kompetencje, zdolności, doświadczenie)

Obranie celów nie jest łatwe, lecz jest umiejętnością, której każdy może się nauczyć. Przede wszystkim należy przyjrzeć się własnym pragnieniom, ustalić plan działania biorący pod uwagę też niepowodzenia, które zawsze mogą wystąpić. Warto też od czasu do czasu pomyśleć o przyszłości, poświęcić tym rozmyślaniom trochę czasu każdego dnia i skupić się na pozytywnych aspektach naszego życia, które przybliżają nas do realizacji naszych marzeń.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face IT
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Psychologia Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle Biuro prasowe
2024-12-09 | 12:35

Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle

W sobotę, 14 grudnia, w godz. 11.00-18.00 wraz z przedstawicielkami „Gryfnych Bajlti” oraz ich podopiecznymi zapraszamy do Parku andlowego Arena w Gliwicach na warsztaty ozdabiania
Psychologia BRAK ZDJĘCIA
2024-11-22 | 10:30

Czym różni się kariera zawodowa osób neuroatypowych od pozostałych?

Neuroróżnorodność to pojęcie, które zyskuje na popularności w kontekście współczesnego rynku pracy. Obejmuje osoby o różnych profilach neurologicznych, takich jak autyzm, ADHD, dysleksja czy zespół
Psychologia BRAK ZDJĘCIA
2024-11-12 | 10:00

Jak budować zespoły IT otwarte na zmiany

W świecie technologii zmiany są jedyną stałą. Dla osób zarządzających zespołami IT to nie tylko wyzwanie, ale i szansa – mogą być przewodnikami i przewodniczkami, którzy rozwijają potencjał swoich zespołów.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Konsument

Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.

Handel

Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.