Design Thinking w Centrum Janki – bezpłatne szkolenie rozwijające kompetencje pr
Już 8 października w Centrum Janki odbędą się bezpłatne warsztaty Design Thinking. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą rozwijać kompetencje przyszłości i poznać innowacyjną metodę projektowania rozwiązań, zyskującą popularność na całym świecie. Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję nabyć umiejętności przydatne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00 w strefie coworkingowej centrum.
Centrum Janki już po raz kolejny wychodzi z propozycją rozwojowych szkoleń w swojej Przestrzeni dla Biznesu. Tym razem na warsztat zostanie wzięte Design Thinking.
Ta kreatywna metoda rozwiązywania problemów jest wykorzystywana w organizacjach na całym świecie do rozwoju produktów, usług, procesów oraz podejmowania różnorodnych wyzwań. Dzięki swojej wszechstronności i skuteczności, metoda ta wspiera rozwój osobistych kompetencji, takich jak empatia, współpraca, zrozumienie potrzeb innych oraz ciągłe doskonalenie. Znajduje ona swoje zastosowanie zarówno w biznesie, jak i życiu codziennym.
Podczas szkolenia w Centrum Janki, pod okiem ekspertów, uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć na własnej skórze procesu Design Thinking, dostosowanego do indywidualnych potrzeb, poznać narzędzia oraz metody pracy w tym procesie oraz zyskać umiejętności praktycznego wykorzystania Design Thinking w codziennym życiu. Będzie to również doskonała okazja do spotkania z inspirującymi ludzi i wymiany doświadczeń.
Warsztaty poprowadzi Paulina Zawadka, doświadczona trenerka, która na co dzień pomaga kursantom rozwijać umiejętności z zakresu kreatywnego rozwiązywania problemów, komunikacji, budowania zespołu oraz sprzedaży.
Wydarzenie odbędzie się w Przestrzeni dla Biznesu, czyli nowoczesnej strefie coworkingowej Centrum Janki, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja przez stronę internetową https://chjanki.pl/wydarzenia/buduj-z-nami-swoje-kompetencje-przyszlosci
![Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1104621877,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle
Czym różni się kariera zawodowa osób neuroatypowych od pozostałych?
Jak budować zespoły IT otwarte na zmiany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.