Komunikaty PR

Gdy wali się świat… Twoje życie się nie kończy, lecz zmienia!

2024-06-26  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.04 MB )

Czasami tak jest, że wali się świat i wszystko wymyka się spod kontroli. Czasami wpadamy w tunele rozpaczy. Nie wiemy, jak żyć, nie mamy pojęcia, co robić, nie widzimy sensu dalszego istnienia. Czasami wolelibyśmy zniknąć.

Powodów tego krytycznego stanu może być wiele – rozstanie z mężem lub żoną, zdrada, śmierć bliskiej osoby, choroba, wypadek i inne nieszczęścia tego świata. Każdy z ośmiu miliardów ludzi na świecie ma swoją historię, życiową opowieść, podczas której może zdarzyć się rozdział pod tytułem „Rozpacz”.
Ten trudny czas jest jednak tylko momentem, który minie. A może nawet stać się przejściem z jednej
do drugiej rzeczywistości, radykalną zmianą, która w pierwszej chwili będzie trudna do przyjęcia.

 

To, co przeżywamy, to doświadczenia, które zawsze nas wzbogacają, nawet jeśli są bardzo trudne – mówi Inessa Kim, certyfikowana instruktorka NeuroGrafiki, psychotechnologii rozwiązywania problemów, opierającej się na praktyce rysowania. Większość z nas ma jednak duży kłopot w zaakceptowaniu trudności, które pojawiają się na naszej drodze życia. Pytamy, czemu to nas spotkało, dlaczego to właśnie nam się przytrafiła choroba, zdrada lub inne nieszczęście. Pogrążamy się w żalu i rozpaczy często na długie miesiące i lata. Czekamy, aż czas uleczy rany, aż opadną emocje i… cierpimy. Tymczasem można inaczej spojrzeć na to, co nas spotyka. Na każde doświadczenie można popatrzeć z wdzięcznością, nauczyć się je akceptować i wyciągać z niego naukę. Bardzo może w tym pomóc NeuroGrafika, która jest uniwersalnym narzędziem do rozwiązywania problemów o różnym stopniu złożoności i pomaga wprowadzić pozytywne zmiany w każdym aspekcie życia.

 

Nawet w najtrudniejszym położeniu można dostrzec jakieś promyki nadziei, co w buddyjskim przekazie symbolizuje miód, spływający prosto do ust zawieszonego u wrót studni człowieka, który wskoczył tam, uciekając przed tygrysem i zawisł na gałęzi w obawie przed syczącym na dnie wężem. W buddyjskiej historii obok studni pojawia się gniazdo pszczół i do ust człowieka kapie miód - dobro natury, które choć na chwilę przysłania trudne położenie człowieka. 

 

Tak naprawdę wystarczy otworzyć oczy i obserwować, co tak naprawdę się dzieje, gdy „wali nam się świat” – mówi Inessa Kim. Szczególnie, że, jak w książce „NeuroGrafika - algorytm znoszenia ograniczeń” jej autor – prof. dr hab. Paweł Piskariew przypomina, że „ludzie żyją nie tylko w świecie obiektywnym, ale także w swojej wewnętrznej rzeczywistości, która determinuje wszystko, co im się przydarza”. Warto więc poznać swoją własną piramidę świadomości, uświadomić sobie wszystkie warstwy bytów i przybliżyć się do jaźni, która daje dostęp do całkowitej odbudowy organizmu, odnowy i przemiany. Dzięki temu osiągniemy harmonię i poczucie spełnienia niezależnie od tego, co nam się będzie przytrafiać. Dzięki temu kłopoty, które będą pojawiać się w życiu, przyjmiemy z wdzięcznością i zamiast poddać się rozpaczy, poszukamy najlepszego możliwego rozwiązania

 

Inessa Kim podkreśla, że naprawdę każdy może opanować mechanizmy zmiany i transformować nagatyw w pozytyw na wszystkich poziomach świadomości. W tym celu ekspertka inicjuje kampanię „Zrób z cytryn lemoniadę”, w ramach której przekaże wskazówki, jak sobie pomóc w skrajnych życiowo sytuacjach. Kampania skierowana będzie do wszystkich, którzy przeżywają poważny kryzys, trudności życiowe, żałobę, rozstanie, są "na zakręcie" i nie widzą sensu życia.

 

 

Inessa Kim to Mistrzyni Transformacji, mentorka ekspertów, certyfikowana instruktorka NeroGrafiki - twórczej metody, która pomaga w realizacji celów i spełnianiu marzeń, bazującej na współdziałaniu świadomej i nieświadomej części psychiki, łącząc techniki graficzne, które dają nam możliwość pracy z samym sobą i wchodzenie w interakcję ze swoim otoczeniem i światem jako całością. Miłośniczka gotowania i podróży. Mama wyjątkowej córki w spektrum autyzmu.
Entuzjastka życia na własnych warunkach, przerabiająca życiowe „cytryny” na pyszne i orzeźwiające „lemoniady”.

 

Więcej na stronie: www.inessakim.com i na Instagramie: https://www.instagram.com/neurograff.inessakim/

                                                                       

Kontakt dla mediów: Karina Grygielska, Agencja Face It, e-mail: k.grygielska@agencjafaceit.pl, tel. +48 510 139 575

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Psychologia Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle Biuro prasowe
2024-12-09 | 12:35

Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle

W sobotę, 14 grudnia, w godz. 11.00-18.00 wraz z przedstawicielkami „Gryfnych Bajlti” oraz ich podopiecznymi zapraszamy do Parku andlowego Arena w Gliwicach na warsztaty ozdabiania
Psychologia BRAK ZDJĘCIA
2024-11-22 | 10:30

Czym różni się kariera zawodowa osób neuroatypowych od pozostałych?

Neuroróżnorodność to pojęcie, które zyskuje na popularności w kontekście współczesnego rynku pracy. Obejmuje osoby o różnych profilach neurologicznych, takich jak autyzm, ADHD, dysleksja czy zespół
Psychologia BRAK ZDJĘCIA
2024-11-12 | 10:00

Jak budować zespoły IT otwarte na zmiany

W świecie technologii zmiany są jedyną stałą. Dla osób zarządzających zespołami IT to nie tylko wyzwanie, ale i szansa – mogą być przewodnikami i przewodniczkami, którzy rozwijają potencjał swoich zespołów.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.