Klucz do sukcesu - jak uwolnić swój potencjał biznesowy?
W dzisiejszym niezwykle dynamicznie zmieniającym się świecie, sukces często kojarzony jest przede wszystkim z rozwojem kariery, czy mnożącymi się na koncie zerami. Jednak, jak uważa Inessa Kim – dyplomowana Instruktorka NeuroGrafiki, prawdziwe uwalnianie potencjału biznesowego zaczyna się od zrozumienia, czym sukces jest dla nas samych.
- Nie ma jednoznacznej definicji sukcesu. Jedna osoba sukces odnaleźć może w roli rodzica – patrząc,
jak dziecko dorasta i zaczyna wykorzystywać narzędzia, które mu przekazała. Dla kogoś innego sukcesem będzie wystawa obrazów w znanej galerii sztuki – podkreśla Inessa Kim, dyplomowana Instruktorka NeuroGrafiki. Kluczowym jest, aby nie stawiać znaku równości między sukcesem a bogactwem finansowym. Aby osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie, trzeba przede wszystkim wejść w stan harmonii i szczęścia, zarówno w relacjach z samym sobą, jak i ze światem zewnętrznym.
Rola samooceny w drodze do sukcesu
Zdaniem Inessy Kim, poczucie własnej wartości odgrywa ogromną rolę w osiąganiu sukcesu. Wiele osób nie docenia swoich umiejętności i talentów, co prowadzi do frustracji i braku pewności siebie. - Zacznijmy od spisania rzeczy, które nie tylko potrafimy robić dobrze, ale które wnoszą coś dobrego do życia innych ludzi i jednocześnie sprawiają nam przyjemność. A jeżeli na dodatek znajdą się osoby, które będą chciały nam za to zapłacić, to wtedy można powiedzieć, że znaleźliśmy IKIGAI, który według Japończyków jest sekretem do długiego i szczęśliwego życia. Pomyślmy, ile jest na tym świecie osób, które nie potrafią robić tego, co my potrafimy i doceńmy siebie – radzi Inessa Kim.
Według ekspertki każdy z nas ma unikalne talenty i umiejętności, które mogą prowadzić do sukcesu, jeżeli będą odpowiednio rozwijane i pielęgnowane. - Uważam, że nie ma ani jednej osoby na tej ziemi, której w ogóle nic się nie udało. To my sami zbyt często nie doceniamy tego, co potrafimy zrobić, umniejszamy swoim osiągnięciom. - Według Inessy Kim, brak wiary w siebie może wpędzić nas w błędne koło – nieustannie sami utwierdzamy się w przekonaniu, że czegoś nie potrafimy, a sukces jest poza naszym zasięgiem.
Wsparcie od rodziny i bliskich może znacząco wpłynąć na rozwój poczucia własnej wartości i pewności siebie. Inessa Kim podkreśla, że wsparcie, jakie otrzymała od swoich rodziców, było kluczowe w jej rozwoju osobistym i zawodowym. - Rodzice wpoili mi, że jestem mądra i zaradna. Kiedy, już po wyprowadzce za granicę dzwoniłam czasem do nich by się wypłakać, jak coś mi tam nie wychodziło, mama mówiła mi: “Kto sobie z tym poradzi, jeśli nie ty?” – wspomina ekspertka.
NeuroGrafika może pomóc uwolnić potencjał
Jednak nie wszyscy dostajemy w dzieciństwie wystarczająco dużo wsparcia, nie wszyscy uczeni jesteśmy pewności siebie niezbędnej do osiągania sukcesów. Obok tradycyjnych form pomocy psychologicznej Inessa Kim zwraca uwagę na unikalną metodę, jaką jest NeuroGrafika, w procesie uwalniania potencjału zarówno biznesowego, jak i życiowego. - NeuroGrafika to narzędzie, które pozwala na pracę ze sobą w sposób kreatywny. Odpowiedzi na wszystkie pytania kryją się w nas samych. NeuroGrafika pomaga nam uspokoić i ustrukturyzować pędzące myśli, wydobyć z głębin naszej podświadomości drzemiące w nas piękno i zaprowadzić nas do wymarzonej przyszłości – wyjaśnia Inessa Kim, Instruktorka NeuroGrafiki, która najpierw metodę tę przetestowała na sobie, a teraz skutecznie pomaga innym w odkrywaniu ich talentów i wzmacnianiu ich wiary we własne możliwości.
- Jak zauważają moi studenci (a jest ich już ponad tysiąc), potrafię tak dmuchnąć w skrzydła, że dolatują do swoich celów, a potem nawet sami się dziwią, że to zrobili – śmieje się ekspertka. - I to jest właśnie mój IKIGAI… - dodaje.
Istnieje wiele metod, które mogą pomóc nam uwolnić nasz potencjał biznesowy. Najważniejsze jest jednak zidentyfikowanie swoich mocnych stron i konsekwentna praca nad ich rozwijaniem. - Nie każdy musi być przedsiębiorczy, nie dla każdego sukcesem musi być posiadanie własnego biznesu, jednak każdy z nas może, a nawet powinien, odkrywać i pielęgnować swoje unikalne talenty – mówi Inessa Kim. - Praktyki takie jak NeuroGrafika mogą pomóc w poznawaniu i wzmacnianiu naszych wewnętrznych zasobów oraz w tworzeniu odpowiednich połączeń neuronowych. Istotne jest również rozwijanie umiejętności samopomocy i regularne praktykowanie technik wzmacniających poczucie własnej wartości.

Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle
Czym różni się kariera zawodowa osób neuroatypowych od pozostałych?
Jak budować zespoły IT otwarte na zmiany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.