Komunikaty PR

Kompleksowo o rodzicielstwie i seksualności

2023-01-16  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Okres dojrzewania to czas trudny zarówno dla każdego młodego człowieka, jak i jego rodziców. Wciąż brakuje rzetelnych źródeł wiedzy jak sobie poradzić w tym trudnym czasie, zwłaszcza gdy dziecko czy nastolatek doświadcza niepełnosprawności. Dlatego Fundacja Avalon rusza z cyklem edukacyjnym skierowanym do rodziców i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową. Celem jest wspieranie i edukowanie w zakresie tematów związanych z dojrzewaniem, samoakceptacją a także seksualnością. Liczne działania prowadzone będą w ramach fundacyjnych projektów: Kompleksowego Centrum Poradniczego oraz Projektu Sekson.

Kompleksowa edukacja w sieci

Od stycznia do marca te dwa projekty Fundacji Avalon zapraszają do śledzenia swoich mediów społecznościowych. Poprzez webinary, eksperckie artykuły, infografiki oraz krótkie filmy, specjaliści Fundacji będą poruszać takie tematy jak dojrzewanie, dbałość o zdrowie i higienę intymne, seksualność, czy też stawianie granic i asertywność.

“Mamy świadomość, że czas dorastania jest pełen wyzwań zarówno dla nastolatków, jak i ich rodziców. Znalezienie rzetelnego źródła wiedzy na tematy związane z dorastaniem jest trudne, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z dzieckiem z niepełnosprawnością. Będziemy podejmować liczne tematy – jak radzić sobie ze zmianami okresu dojrzewania, jak i kiedy rozmawiać o seksualności z dorastającymi nastolatkami, jak podejmować temat menstruacji czy dbać o higienę intymną będąc osobą z niepełnosprawnością ruchową. Poruszymy również kwestie dotyczące samoakceptacji i budowania pewności siebie u młodych osób z niepełnosprawnością ruchową, odpowiemy na pytania, jak stawiać i dbać o swoje granice oraz jak radzić sobie z dyskryminacją wśród rówieśników/otoczenia” - Żaneta Krysiak, kierowniczka Projektu Sekson.

Pierwszy webinar o tytule “Moje ciało się zmienia” odbędzie się 23 stycznia o godzinie 19.00 na Facebook’u Fundacji Avalon. Poprowadzi go Dominika Gołąb – seksuolożka, psycholożka, udzielająca darmowego wsparcia w ramach Kompleksowego Centrum Poradniczego Fundacji Avalon. Będzie to doskonała okazja do porozmawiania do dojrzewaniu i o zachodzących zmianach w ciele człowieka w tym czasie.

Darmowa infolinia i porady dla każdego

Kompleksowe Centrum Poradnicze Fundacji Avalon oferuje zainteresowanym bezpłatne porady z zakresu: psychologii, seksuologii, niepełnosprawności oraz prawa. Każda osoba potrzebująca wsparcia czy informacji, może zwrócić się do:

Agnieszki Harasim – wsparcie poradniczo – informacyjne, 531 786 660

Jakuba Rafalskiego – wsparcie psychologiczne, 531 095 545

Anny Mikołajczyk - porady prawnicze, 530 137 655

Dominiki Gołąb - wsparcie seksuologiczne, 531 117 056

Więcej informacji znajduję się na stronie internetowej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Psychologia Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle Biuro prasowe
2024-12-09 | 12:35

Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle

W sobotę, 14 grudnia, w godz. 11.00-18.00 wraz z przedstawicielkami „Gryfnych Bajlti” oraz ich podopiecznymi zapraszamy do Parku andlowego Arena w Gliwicach na warsztaty ozdabiania
Psychologia BRAK ZDJĘCIA
2024-11-22 | 10:30

Czym różni się kariera zawodowa osób neuroatypowych od pozostałych?

Neuroróżnorodność to pojęcie, które zyskuje na popularności w kontekście współczesnego rynku pracy. Obejmuje osoby o różnych profilach neurologicznych, takich jak autyzm, ADHD, dysleksja czy zespół
Psychologia BRAK ZDJĘCIA
2024-11-12 | 10:00

Jak budować zespoły IT otwarte na zmiany

W świecie technologii zmiany są jedyną stałą. Dla osób zarządzających zespołami IT to nie tylko wyzwanie, ale i szansa – mogą być przewodnikami i przewodniczkami, którzy rozwijają potencjał swoich zespołów.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.

Farmacja

E. Kopacz: Róbmy wszystko, by dzieci przyjeżdżające do Polski wchodziły w cykl kalendarza szczepień. Wiele zależy od świadomości matek

Według danych UNICEF poziom wyszczepialności dzieci w Ukrainie wynosi 70 proc. i jest znacząco niższy niż w przypadku dzieci w Polsce. – Róbmy wszystko, żeby dzieci, które do nas przyjeżdżają, wchodziły w cykl kalendarza szczepień i pobierały szczepionki – mówi Ewa Kopacz. Jednocześnie dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że noworodki, które przychodzą na świat w Polsce, są szczepione w prawie 100 proc. Wciąż jest jednak pewien odsetek mam, które mimo obowiązku szczepień dla dzieci nie zamierzają tego robić. Duża w tym wina mitów krążących wokół szczepionek, podsycanych przez ruchy antyszczepionkowe.

Inwestycje

Rynek domów prefabrykowanych może do 2030 roku być wart 7 mld zł. Inwestorów przekonuje krótszy czas budowy

Domy prefabrykowane, stawiane z produkowanych w fabrykach modułów, to temat stosunkowo nowy na polskim rynku, ale zyskujący na popularności. Firma Spectis szacuje, że ten segment rynku jest wart ok. 5 mld zł, a do 2030 roku urośnie do 7 mld. Również długoterminowe perspektywy pozostają optymistyczne. Inwestorów przekonuje do tej technologii przede wszystkim możliwość skrócenia czasu inwestycji do kilku miesięcy i kontroli jej kosztów.