Kompleksowo o rodzicielstwie i seksualności
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Okres dojrzewania to czas trudny zarówno dla każdego młodego człowieka, jak i jego rodziców. Wciąż brakuje rzetelnych źródeł wiedzy jak sobie poradzić w tym trudnym czasie, zwłaszcza gdy dziecko czy nastolatek doświadcza niepełnosprawności. Dlatego Fundacja Avalon rusza z cyklem edukacyjnym skierowanym do rodziców i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową. Celem jest wspieranie i edukowanie w zakresie tematów związanych z dojrzewaniem, samoakceptacją a także seksualnością. Liczne działania prowadzone będą w ramach fundacyjnych projektów: Kompleksowego Centrum Poradniczego oraz Projektu Sekson.
Kompleksowa edukacja w sieci
Od stycznia do marca te dwa projekty Fundacji Avalon zapraszają do śledzenia swoich mediów społecznościowych. Poprzez webinary, eksperckie artykuły, infografiki oraz krótkie filmy, specjaliści Fundacji będą poruszać takie tematy jak dojrzewanie, dbałość o zdrowie i higienę intymne, seksualność, czy też stawianie granic i asertywność.
“Mamy świadomość, że czas dorastania jest pełen wyzwań zarówno dla nastolatków, jak i ich rodziców. Znalezienie rzetelnego źródła wiedzy na tematy związane z dorastaniem jest trudne, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z dzieckiem z niepełnosprawnością. Będziemy podejmować liczne tematy – jak radzić sobie ze zmianami okresu dojrzewania, jak i kiedy rozmawiać o seksualności z dorastającymi nastolatkami, jak podejmować temat menstruacji czy dbać o higienę intymną będąc osobą z niepełnosprawnością ruchową. Poruszymy również kwestie dotyczące samoakceptacji i budowania pewności siebie u młodych osób z niepełnosprawnością ruchową, odpowiemy na pytania, jak stawiać i dbać o swoje granice oraz jak radzić sobie z dyskryminacją wśród rówieśników/otoczenia” - Żaneta Krysiak, kierowniczka Projektu Sekson.
Pierwszy webinar o tytule “Moje ciało się zmienia” odbędzie się 23 stycznia o godzinie 19.00 na Facebook’u Fundacji Avalon. Poprowadzi go Dominika Gołąb – seksuolożka, psycholożka, udzielająca darmowego wsparcia w ramach Kompleksowego Centrum Poradniczego Fundacji Avalon. Będzie to doskonała okazja do porozmawiania do dojrzewaniu i o zachodzących zmianach w ciele człowieka w tym czasie.
Darmowa infolinia i porady dla każdego
Kompleksowe Centrum Poradnicze Fundacji Avalon oferuje zainteresowanym bezpłatne porady z zakresu: psychologii, seksuologii, niepełnosprawności oraz prawa. Każda osoba potrzebująca wsparcia czy informacji, może zwrócić się do:
Agnieszki Harasim – wsparcie poradniczo – informacyjne, 531 786 660
Jakuba Rafalskiego – wsparcie psychologiczne, 531 095 545
Anny Mikołajczyk - porady prawnicze, 530 137 655
Dominiki Gołąb - wsparcie seksuologiczne, 531 117 056
Więcej informacji znajduję się na stronie internetowej.
Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle
Czym różni się kariera zawodowa osób neuroatypowych od pozostałych?
Jak budować zespoły IT otwarte na zmiany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.