Komunikaty PR

MAŁE ZMIANY, OGROMNA SATYSFAKCJA

2020-03-02  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Inga Ryfka
Agencja Face IT

Bagatela 10
00-585 Warszawa
i.ryfka|agencjafaceit.pl| |i.ryfka|agencjafaceit.pl
790393471
https://agencjafaceit.pl/
Do pobrania docx ( 0.03 MB )

Jak rozpocząć pozytywne zmiany w swoim życiu? Małymi krokami i konsekwentnym działaniem. Nabycie odpowiednich umiejętności pozytywnie wpływa na jakość codziennego funkcjonowania. W zbliżeniu się do upragnionych celów pomaga m.in. systematyczność, planowanie oraz akceptacja własnej osoby. 

MAŁYMI KROKAMI DO CELU

Udając się w każdą podróż, również tę ku osiągnięciu szczęścia, koniecznie musimy pamiętać o obraniu odpowiedniego kierunku. Realizacja wytypowanych zadań i życiowych misji wymaga ustalenia poszczególnych priorytetów i ilości czasu, którego potrzebujemy na ich wykonanie. Wyzwaniem jest uświadomienie sobie, że osiąganie celów odbywa się w systemie ratalnym, tzn. małymi krokami, najlepiej po jednym zadaniu codziennie. Wytrwałe zbliżanie się do nich każdego dnia przynosi radość i ogromną satysfakcję. Wraz z upływem czasu staje się naturalnym nawykiem. O czym należy jeszcze pamiętać w metodzie „małych kroków”? Dokonując wielkich rzeczy stopniowo, zawsze dawaj z siebie 100%. Cokolwiek wykonujesz – czy odpoczywasz, czy pracujesz, angażuj się w to całym sobą. Poświęcenie uwagi nie zajmuje dodatkowego czasu, a sprzyja uzyskaniu lepszych efektów naszej pracy.

ZARZĄDZAJ SWOIM CZASEM

Systematyczna, codzienna realizacja obranych celów możliwa jest dzięki umiejętności, jaką jest szczegółowe planowanie swojego czasu. Jakie korzyści daje ta kompetencja? Zapewnia komfort psychiczny, poczucie bezpieczeństwa i swobody. Potwierdza, że mamy wpływ na upływający czas. Warto uporządkować miejsce pracy czy ubrania w szafie, by przekonać się, jaka moc tkwi w harmonii najbliższego otoczenia. To pierwszy krok ku zorganizowaniu codziennego funkcjonowania. Ludzie sukcesu twierdzą, że kalendarz i plan porządkują życie.

Rozpisanie poszczególnych zadań na wszystkie dni w danym tygodniu pozwala układać kroki, zakotwiczać marzenia i cele w odpowiednim miejscu i czasie. W ułożonym harmonogramie możliwe jest dostrzeżenie możliwości , których nie można zobaczyć w chaosie. Porządek to potrzeba psychiczna dająca poczucie wewnętrznego uspokojenia, zapewniająca lepsze samopoczucie oraz dodająca potrzebnej energii. Kluczem sukcesu jest uporządkowanie własnego otoczenia, a później przystąpienie do planowania swojego czasu, tak by znalazło się tam miejsce na pracę, relaks i odpoczynek – mówi Łukasz Cybulski, trener personalny, autor książki „13 prawd szczęśliwego życia”.

ENERGIA, KTÓRA WRACA

Organizowanie czasu i odhaczanie kolejnych zadań to jedne z najważniejszych umiejętności przy szukaniu drogi do szczęścia. Podstawą wszelkich wyzwań, jakie obierzemy, jest szacunek i miłość do własnej osoby. Nasze wnętrze odzwierciedla otaczający świat. Dobro, jakie zgromadziliśmy w sobie, możemy wykorzystać przy realizacji życiowych celów pod warunkiem, że oddajemy je szczerze i naturalnie. Możliwe jest to tylko wtedy, gdy akceptujemy siebie pod każdym względem.

Listę kompetencji, których osiągnięcie pozwoli być szczęśliwszym oraz skutecznie poprowadzi do osiągnięcia wybranych celów, w szerszym kontekście przedstawia książka „13 prawd szczęśliwego życia”, której autorem jest Łukasz Cybulski. O tym, jak odnieść sukces w życiu zawodowym i czerpać więcej z życia, dowiemy się również, oglądając jego program 13:13, emitowany o godz. 13:13, codziennie od poniedziałku do piątku na kanale You Tube. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 13 marca.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face IT
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Psychologia BRAK ZDJĘCIA
2024-09-15 | 23:00

„Pierwsza pomoc rodzicielska” - „Wspierająca Szkoła” Fundacji Adamed

Ruszają webinary „Pierwsza pomoc rodzicielska” w ramach programu „Wspierająca Szkoła” Fundacji Adamed 10 września, w Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom, Fundacja Adamed wraz z serwisem Życie
Psychologia Czym jest wellbeing i jak go w życiu osiągnąć?
2024-09-15 | 01:00

Czym jest wellbeing i jak go w życiu osiągnąć?

Od wielu lat słyszymy o work-life balance, widzimy olbrzymie zmiany w podejściu do życia i wykonywanego zawodu. Nie chcemy już tylko pracować bez celu, dbamy o nasz organizm bardziej niż
Psychologia Piątek trzynastego – czego się boimy?
2024-09-12 | 15:00

Piątek trzynastego – czego się boimy?

Przesąd, że liczba 13 jest pechowa, funkcjonuje w naszej kulturze już od czasów średniowiecza, kiedy to  w piątek, 13 października 1307 roku, z nakazu króla

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Barbara Kurdej-Szatan: Przez pięć lat nie prowadziłam żadnych programów w telewizji. Tęskniłam za tym i uważam, że „Cudowne lata” będą hitem TVP

Aktorka przyznaje, że w jej przypadku wrzesień po brzegi wypełniony jest obowiązkami i dlatego musi teraz szczególnie zadbać o swoje zdrowie, aby temu wszystkiemu sprostać. Jej córka rozpoczęła właśnie nowy rok szkolny, a syn poszedł do przedszkola. Ona sama z kolei sporo czasu spędza na planie nowego programu „Cudowne lata”, emitowanego w TVP2. Barbara Kurdej-Szatan cieszy się, że może realizować ten projekt, bo jak podkreśla, przez pięć lat tęskniła za pracą przed kamerami w telewizyjnym studiu.

Gwiazdy

Monika Mrozowska: Zrezygnowałam z wielu projektów zawodowych, żeby się przygotować do nowego roku szkolnego. Dzieciakom zależy na tym, żebym miała dla nich czas

Aktorka zdawała sobie sprawę z tego, że wrzesień nie będzie lekkim miesiącem, bo z początkiem nowego roku szkolnego nastąpi sporo zmian w życiu jej dzieci, a w konsekwencji i ona będzie musiała nieco zmodyfikować swój grafik zawodowy. Niektóre projekty muszą więc poczekać, bo jak podkreśla – nie chce zaniedbywać swoich pociech, a w pracy robić coś na pół gwizdka. Monika Mrozowska wierzy, że wszystko uda się zgrabnie poukładać, jej córka będzie miała udany start w liceum, a młodsi synowie doskonale poradzą sobie w szkole i przedszkolu.

Edukacja

Blisko 80 proc. Polaków obawia się zapalenia płuc. Mimo to świadomość szczepień profilaktycznych jest niska

Prawie 80 proc. Polaków uważa zapalenie płuc za groźną chorobę. Podobny odsetek boi się jej w mniejszym lub większym stopniu. Jednak o pneumokokach – które są przyczyną większości pozaszpitalnych zapaleń płuc – wiedzą niewiele, podobnie jak o szczepieniach przeciwko tej bakterii – wynika z raportu IPPEZ „Polki i Polacy a zapalenie płuc i pneumokoki”. Szczególnie wśród seniorów świadomość problemu jest znikoma, choć czują się oni najmocniej zagrożeni zapaleniem płuc. To przekłada się na niski poziom podejmowanych działań profilaktycznych, mimo że seniorzy mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie i pneumokokom i zaszczepić się podczas jednej wizyty u lekarza rodzinnego.