„Razem po sukces” z Atrium Plejada
Szukasz motywacji do działania, ale nie wiesz od czego zacząć? Weź udział w bezpłatnych webinarach online, prowadzonych przez doświadczoną psycholożkę. O tym, że razem raźniej niż w pojedynkę, przekonuje Atrium Plejada i zaprasza bytomian na cykl spotkań motywacyjnych pod hasłem „Razem po sukces”, w trakcie których uczestnicy skupią się pod okiem specjalistki na samodoskonaleniu w różnych aspektach życia. Spotkania odbędą się w trzech terminach: 21 października, 25 listopada i 16 grudnia.
Nigdy nie jest za późno na zmiany. Inspiracją do tego, aby odkryć w sobie na nowo potencjał, mogą być dla wielu osób spotkania online prowadzone przez ekspertkę w dziedzinie psychologii, Kaję Baczyńską. W ramach cyklu „Razem po sukces” do końca roku odbędą się trzy spotkania, poświęcone automotywacji i rozwijaniu jej w naszym codziennym życiu. Wydarzenia odbędą się o godz. 17.00, w następujących terminach:
21.10.2021, Budowanie relacji z dzieckiem.
Jak budować z dzieckiem relację, w której rodzic jest przewodnikiem a nie dowódcą? Wychowanie to podróż, podczas której wiele się uczymy, ale też popełniamy błędy. Zagubieni, zaganiani, zapracowani rodzice zapominają, że kluczem do serca dziecka jest zdrowa relacja. Podczas webinaru psycholog wyjaśni, co najlepiej wpływa na relację z dzieckiem.
25.11.2021, Siła nawyku, dlaczego robimy to co robimy?
Nawyki mają ogromne znaczenie w naszym życiu. Jedne dają nam satysfakcję, a inne odbierają siłę i energię do działania. Czasem brakuje silnej woli, aby te złe zaniechać, a te dobre wzmocnić. W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak pracować nad samodyscypliną, tworzyć zdrowe nawyki i eliminować te, które są szkodliwe.
16.12.2021, Automotywacja – jak odnaleźć w sobie siłę?
Marzy Ci się, aby nareszcie odnaleźć w sobie motywację do zmian? Chcesz zacząć działać zgodnie ze swoimi planami i zakończyć je z sukcesem? Podczas webinaru dowiesz się, jak radzić sobie z trudnymi emocjami i co robić, żeby skutecznie się motywować.
Dokładne opisy wydarzeń oraz linki do zapisów dostępne są pod adresem https://atrium-plejada.pl/razem-po-sukces-z-atrium-plejada/. Webinary prowadzone są na platformie Clickmeeting.
- Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnym cyklu webinarów, poświęconych ważnym oraz trudnym problemom społecznym. Celem spotkań jest przekazanie wiedzy na tematy wychowawcze i psychologiczne w przystępny sposób. W ich trakcie psycholożka podzieli się z uczestnikami pomysłami i praktycznymi poradami dotyczącymi zwiększenia swojej motywacji czy zbudowania pozytywnych relacji z dzieckiem. Mamy nadzieję, że nasze webinary staną się inspiracją do działania dla wielu osób. Za ich pośrednictwem chcemy być bliżej miejscowej społeczności, dedykując jej cykliczne, ciekawe spotkania z ekspertami - mówi Joanna Plata, dyrektor Centrum Handlowego Atrium Plejada.
Prowadząca webinary, Kaja Baczyńska, jest absolwentką Psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz Stosowanej Analizy Zachowania na SWPS w Warszawie. Praktyk z zakresu terapii BSFT i studentka Studium Krótkoterminowej Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu w Łodzi. Wiedzę, umiejętności oraz kompetencje zawodowe w pracy z dorosłymi oraz dziećmi zdobywała między innymi w Fundacji Scolar oraz w poradniach psychologicznych. Jest życiową optymistką i tę energię przekazuje osobom, z którymi pracuje.
„Razem po sukces” to ogólnopolska, pionierska inicjatywa Atrium, skierowana do mieszkańców społeczności lokalnych. Projekt realizowany jest we wszystkich, czternastu centrach handlowych zrzeszonych w Grupie Atrium.
Webinary online realizowane będą w ramach programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.
Więcej informacji na temat aktualności i oferty centrum można znaleźć na stronie Atrium Plejada: https://atrium-plejada.pl/.
![Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1104621877,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle
Czym różni się kariera zawodowa osób neuroatypowych od pozostałych?
Jak budować zespoły IT otwarte na zmiany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.