Sesja pomocy wyjścia z kryzysu. Rysowanie NeuroGrafiki – relacja z sesji
Gdy przeżywamy osobisty dramat i jesteśmy pogrążeni w głębokim kryzysie, przydaje się każde wsparcie. Jednym ze sposobów, na jego uzyskanie jest udział w sesji NeuroGrafiki. Sesja zaczyna się od rozmowy, analizy sytuacji, omówienia przyczyn i konsekwencji kryzysu. Potem zaczyna się rysowanie, które pomaga poukładać chaotyczne myśli i zyskać nowe spojrzenie na trudności oraz umożliwić dostrzeżenie światełka w tunelu.
Do sesji NeuroGrafiki potrzebna jest biała kartka, a także markery różnej grubości i kolorowe zakreślacze. Ten zestaw umożliwi nam przelanie na papier tego, co nam leży na sercu – wyjaśnia Inessa Kim, instruktorka NeuroGrafiki, która sama prowadzi takie sesje i również szkoli ekspertów w tym zakresie.
Z pomocą specjalisty naszkicujemy wyjątkowy obraz tego, do czego dążymy i co chcielibyśmy uzyskać. Będziemy twórcami dzieła, które docelowo przyniesie nam ulgę i pomoże w ujrzeniu naszych problemów z lotu ptaka, zdystansowaniu się do tego, co nas otacza i na co nie mamy wpływu. Porządkując myśli poprzez rysowanie, zyskamy nowe podejście, które pozwoli na podjęcie działań, by krok po kroku wyjść
z kryzysu, w którym się znajdujemy.
Dzieło neurograficzne powstaje z figur geometrycznych, symbolizujących cele, do których dążymy oraz zasoby, które mogą nam pomóc w ich osiągnięciu. Koncentrujemy uwagę na poszczególnych aspektach, tworzymy neuronowe połączenia i starannie zaokrąglamy punkty styku. Taki obraz jest w stanie wykonać każdy, kto potrzebuje pomocy w uspokojeniu rozedrganych myśli – uważa Inessa Kim, prowadząca takie sesje. Warto spróbować i samemu przekonać się, czy NeuroGrafika pomoże nabrać dystansu i zmienić sposób naszego myślenia.
Sesja NeuroGrafiki to wyjątkowe doświadczenie tworzenia mapy myśli – unikalnej dla każdego uczestnika kopii tego, co dzieje się w umyśle podczas przeżywania trudnych stanów emocjonalnych.
W sesji towarzyszy nam przewodniczka – instruktorka NeuroGrafiki, która pomaga nazwać to, co rysujemy, nie spieszyć się, skupić uwagę na poszczególnych zasobach, wyjaśnić, w jaki sposób połączyć je z celem, do którego dążymy. Rysujemy różne figury geometryczne tak, jak potrafimy. Najważniejsze są linie, które starannie zaokrąglamy, unikając pośpiechu i koncentrując się na wyjaśnianiu unikalnych symboli. Na końcu dodajemy kolory. Podczas rysowania, opowiadamy swoją historię. W łagodzeniu bólu pomaga nazywanie uczuć i koncentracja na rozwiązaniach. W ten sposób oswajamy rzeczywistość.
Udział w sesji NeuroGrafiki ogromnie mi pomógł w zyskaniu nowego spojrzenia na sytuację, w której znalazłam się w związku z rozpadem mojego długoletniego małżeństwa – mówi Kalina, uczestniczka sesji. Gdy zgłosiłam się na sesję NeuroGrafiki, byłam pogrążona w ogromnym kryzysie, kompletnie straciłam poczucie bezpieczeństwa, nie miałam ochoty żyć. Udział w sesji sprawił, że byłam w stanie skoncentrować moje myśli, na tym, czego aktualnie potrzebuję, nazwać to i zastanowić, w jaki sposób mogę wyjść ze stanu beznadziei. Niezwykłe było to, że dzięki rysowaniu tego, co czuję i wskazówkom instruktorki, uświadomiłam sobie, jak wiele zasobów mam w sobie i swoim otoczeniu – zasobów, które mogą mi pomóc w złagodzeniu cierpienia, które odczuwam. Skupiłam się na tym, na co mogę mieć wpływ. Zrozumiałam, że jestem w stanie zaakceptować to, czego zmienić nie mogę i ujrzałam nowe przestrzenie, które pojawiły się w miejscu tego, co straciłam. Poczułam ulgę i wdzięczność.

Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle
Czym różni się kariera zawodowa osób neuroatypowych od pozostałych?
Jak budować zespoły IT otwarte na zmiany
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Gwiazdy: Stresują nas galerie, więc wolimy zakupy online. W sieci łatwiej też znaleźć dobre promocje
Gwiazdy obecne podczas Domówki Amazon Prime zgodnie przyznają, że zakupy online bardzo ułatwiają życie i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Z powodu licznych obowiązków zawodowych czy też opieki nad dziećmi nie zawsze mają bowiem czas na wielogodzinne buszowanie po galeriach, natomiast oferta sklepów internetowych jest dostępna 24 godziny na dobę, co umożliwia dokonanie wyboru o każdej porze
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Handel
Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.