Komunikaty PR

Sesja pomocy wyjścia z kryzysu. Rysowanie NeuroGrafiki – relacja z sesji

2024-08-30  |  01:00

Gdy przeżywamy osobisty dramat i jesteśmy pogrążeni w głębokim kryzysie, przydaje się każde wsparcie. Jednym ze sposobów, na jego uzyskanie jest udział w sesji NeuroGrafiki. Sesja zaczyna się od rozmowy, analizy sytuacji, omówienia przyczyn i konsekwencji kryzysu. Potem zaczyna się rysowanie, które pomaga poukładać chaotyczne myśli i zyskać nowe spojrzenie na trudności oraz umożliwić dostrzeżenie światełka w tunelu.

 

Do sesji NeuroGrafiki potrzebna jest biała kartka, a także markery różnej grubości i kolorowe zakreślacze. Ten zestaw umożliwi nam przelanie na papier tego, co nam leży na sercu – wyjaśnia Inessa Kim, instruktorka NeuroGrafiki, która sama prowadzi takie sesje i również szkoli ekspertów w tym zakresie.
Z pomocą specjalisty naszkicujemy wyjątkowy obraz tego, do czego dążymy i co chcielibyśmy uzyskać. Będziemy twórcami dzieła, które docelowo przyniesie nam ulgę i pomoże w ujrzeniu naszych problemów z lotu ptaka, zdystansowaniu się do tego, co nas otacza i na co nie mamy wpływu. Porządkując myśli poprzez rysowanie, zyskamy nowe podejście, które pozwoli na podjęcie działań, by krok po kroku wyjść
z kryzysu, w którym się znajdujemy.


Dzieło neurograficzne powstaje z figur geometrycznych, symbolizujących cele, do których dążymy oraz zasoby, które mogą nam pomóc w ich osiągnięciu. Koncentrujemy uwagę na poszczególnych aspektach, tworzymy neuronowe połączenia i starannie zaokrąglamy punkty styku. Taki obraz jest w stanie wykonać każdy, kto potrzebuje pomocy w uspokojeniu rozedrganych myśli – uważa Inessa Kim, prowadząca takie sesje. Warto spróbować i samemu przekonać się, czy NeuroGrafika pomoże nabrać dystansu i zmienić sposób naszego myślenia.

 

Sesja NeuroGrafiki to wyjątkowe doświadczenie tworzenia mapy myśli – unikalnej dla każdego uczestnika kopii tego, co dzieje się w umyśle podczas przeżywania trudnych stanów emocjonalnych.
W sesji towarzyszy nam przewodniczka – instruktorka NeuroGrafiki, która pomaga nazwać to, co rysujemy, nie spieszyć się, skupić uwagę na poszczególnych zasobach, wyjaśnić, w jaki sposób połączyć je z celem, do którego dążymy. Rysujemy różne figury geometryczne tak, jak potrafimy. Najważniejsze są linie, które starannie zaokrąglamy, unikając pośpiechu i koncentrując się na wyjaśnianiu unikalnych symboli. Na końcu dodajemy kolory. Podczas rysowania, opowiadamy swoją historię. W łagodzeniu bólu pomaga nazywanie uczuć i koncentracja na rozwiązaniach. W ten sposób oswajamy rzeczywistość.

 

Udział w sesji NeuroGrafiki ogromnie mi pomógł w zyskaniu nowego spojrzenia na sytuację, w której znalazłam się w związku z rozpadem mojego długoletniego małżeństwa – mówi Kalina, uczestniczka sesji. Gdy zgłosiłam się na sesję NeuroGrafiki, byłam pogrążona w ogromnym kryzysie, kompletnie straciłam poczucie bezpieczeństwa, nie miałam ochoty żyć. Udział w sesji sprawił, że byłam w stanie skoncentrować moje myśli, na tym, czego aktualnie potrzebuję, nazwać to i zastanowić, w jaki sposób mogę wyjść ze stanu beznadziei. Niezwykłe było to, że dzięki rysowaniu tego, co czuję i wskazówkom instruktorki, uświadomiłam sobie, jak wiele zasobów mam w sobie i swoim otoczeniu – zasobów, które mogą mi pomóc w złagodzeniu cierpienia, które odczuwam. Skupiłam się na tym, na co mogę mieć wpływ. Zrozumiałam, że jestem w stanie zaakceptować to, czego zmienić nie mogę i ujrzałam nowe przestrzenie, które pojawiły się w miejscu tego, co straciłam. Poczułam ulgę i wdzięczność.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Psychologia Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle Biuro prasowe
2024-12-09 | 12:35

Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle

W sobotę, 14 grudnia, w godz. 11.00-18.00 wraz z przedstawicielkami „Gryfnych Bajlti” oraz ich podopiecznymi zapraszamy do Parku andlowego Arena w Gliwicach na warsztaty ozdabiania
Psychologia BRAK ZDJĘCIA
2024-11-22 | 10:30

Czym różni się kariera zawodowa osób neuroatypowych od pozostałych?

Neuroróżnorodność to pojęcie, które zyskuje na popularności w kontekście współczesnego rynku pracy. Obejmuje osoby o różnych profilach neurologicznych, takich jak autyzm, ADHD, dysleksja czy zespół
Psychologia BRAK ZDJĘCIA
2024-11-12 | 10:00

Jak budować zespoły IT otwarte na zmiany

W świecie technologii zmiany są jedyną stałą. Dla osób zarządzających zespołami IT to nie tylko wyzwanie, ale i szansa – mogą być przewodnikami i przewodniczkami, którzy rozwijają potencjał swoich zespołów.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.