TRENUJ CHARAKTER DOSŁOWNIE
Agencja Face IT
Bagatela 10
00-585 Warszawa
i.ryfka|agencjafaceit.pl| |i.ryfka|agencjafaceit.pl
790393471
https://agencjafaceit.pl/
Aktywność fizyczna ceniona jest za pozytywny wpływ na zdrowie, kondycję czy sylwetkę. Często jest formą spędzania wolnego czasu. Rzadko jednak pamiętamy o zaletach sportu związanych z kształtowaniem cech osobowościowych. Prowadzenie aktywności ruchowej od najmłodszych lat uczy cennych wartości. O tym, jaki wpływ ma sport na charakter, opowiada Kacper Piechocki, libero PGE Skry Bełchatów.
GENERATOR PEWNOŚCI SIEBIE
W czasie treningów wyznaczamy sobie cele, które początkowo wydają się trudne do osiągnięcia. To wymaga od nas przekroczenia granicy swoich możliwości, wykazania się ogromną odwagą, wytrzymałością i siłą wewnętrzną. Kiedy ćwiczenia przynoszą spodziewane efekty, budujemy pewność siebie i podnosimy poziom naszej samooceny. Przekłada się to na życie codzienne. Dzięki wytrwałości, której nauczył nas sport, zaczynamy osiągać więcej i nie poddajemy się w dążeniach do obranych celów. Dzięki sukcesom sportowym odzyskujemy wiarę we własne siły. Zaczynamy postępować w myśl zasady „chcieć to móc”. Błędy czy gorsze wyniki są naturalne na boisku. Pewni siebie wiemy, jak wysunąć wnioski i je poprawić.
LEKCJA SAMODYSCYPLINY
Uprawiając sport, uczymy się samodyscypliny, czyli kontrolowania swoich emocji i zachowań nawet w sytuacjach, gdzie jesteśmy pod wpływem stresu. Podczas aktywności ruchowej poznajemy swoje wady i zalety, zaczynamy pracować nie tylko nad ciałem, ale i nad własnym charakterem. Regularne ćwiczenia motywują do działania i samodoskonalenia. Sport uczy systematyczności i organizacji czasu. Sami musimy wykazać się silną wolą i realizować wyznaczone harmonogramy treningów.
– Sport uczy pokory, cierpliwości, ale i determinacji. Pomaga w wielu dziedzinach życia. Zwłaszcza gdy wyznaczony cel jest ciężki do zdobycia i po drodze musimy zmierzyć się z wieloma trudnościami. Dzięki siatkówce doceniam ciężką pracę i ludzi, którzy wytrwale realizują swoje pasje oraz obowiązki – mówi Kacper Piechocki, zawodnik PGE Skra Bełchatów.
UWOLNIJ NAPIĘCIE
Aktywność fizyczna pomaga radzić sobie ze stresem. Dzięki świadomości swojego ciała, umiejętności regulowania oddechu czy technikom rozluźniania mięśni zawodnicy sportowi potrafią opanować nerwy i mierzyć się z porażkami. Sport pokazuje, że przegrywając, nie można się poddawać, tylko próbować jeszcze raz i szukać przyczyn niepowodzenia. Wyrabia samokontrolę i uczy panowania nad negatywnymi emocjami. Dzięki temu nabywamy pokory i potrafimy dystansować się od problemów także w życiu prywatnym.
W GRUPIE SIŁA
Kolejną ważną wartością, jaką kształtuje w nas sport, jest współpraca z innymi ludźmi. Szczególnie widoczne jest to w sportach drużynowych, gdzie prawidłowa komunikacja i umiejętność pracy w zespole są niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Współzawodnictwo pokazuje, jak z szacunkiem traktować innych oraz zrozumieć, na czym polegają kompromisy. Dzięki sportowej rywalizacji możemy nauczyć się wyrozumiałości i tolerancji do innych.
– Sport przekazał mi ważne wartości w życiu. Nauczył mnie wytrwałości w dążeniu do celu, pewności siebie, radzenia sobie w trudniejszych momentach życia. Warto pamiętać o zaletach aktywności sportowej, które kształtują nie tylko naszą sylwetkę, ale również nasz charakter – podsumowuje Kacper Piechocki.
„Pierwsza pomoc rodzicielska” - „Wspierająca Szkoła” Fundacji Adamed
Czym jest wellbeing i jak go w życiu osiągnąć?
Piątek trzynastego – czego się boimy?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Barbara Kurdej-Szatan: Przez pięć lat nie prowadziłam żadnych programów w telewizji. Tęskniłam za tym i uważam, że „Cudowne lata” będą hitem TVP
Aktorka przyznaje, że w jej przypadku wrzesień po brzegi wypełniony jest obowiązkami i dlatego musi teraz szczególnie zadbać o swoje zdrowie, aby temu wszystkiemu sprostać. Jej córka rozpoczęła właśnie nowy rok szkolny, a syn poszedł do przedszkola. Ona sama z kolei sporo czasu spędza na planie nowego programu „Cudowne lata”, emitowanego w TVP2. Barbara Kurdej-Szatan cieszy się, że może realizować ten projekt, bo jak podkreśla, przez pięć lat tęskniła za pracą przed kamerami w telewizyjnym studiu.
Gwiazdy
Monika Mrozowska: Zrezygnowałam z wielu projektów zawodowych, żeby się przygotować do nowego roku szkolnego. Dzieciakom zależy na tym, żebym miała dla nich czas
Aktorka zdawała sobie sprawę z tego, że wrzesień nie będzie lekkim miesiącem, bo z początkiem nowego roku szkolnego nastąpi sporo zmian w życiu jej dzieci, a w konsekwencji i ona będzie musiała nieco zmodyfikować swój grafik zawodowy. Niektóre projekty muszą więc poczekać, bo jak podkreśla – nie chce zaniedbywać swoich pociech, a w pracy robić coś na pół gwizdka. Monika Mrozowska wierzy, że wszystko uda się zgrabnie poukładać, jej córka będzie miała udany start w liceum, a młodsi synowie doskonale poradzą sobie w szkole i przedszkolu.
Edukacja
Blisko 80 proc. Polaków obawia się zapalenia płuc. Mimo to świadomość szczepień profilaktycznych jest niska
Prawie 80 proc. Polaków uważa zapalenie płuc za groźną chorobę. Podobny odsetek boi się jej w mniejszym lub większym stopniu. Jednak o pneumokokach – które są przyczyną większości pozaszpitalnych zapaleń płuc – wiedzą niewiele, podobnie jak o szczepieniach przeciwko tej bakterii – wynika z raportu IPPEZ „Polki i Polacy a zapalenie płuc i pneumokoki”. Szczególnie wśród seniorów świadomość problemu jest znikoma, choć czują się oni najmocniej zagrożeni zapaleniem płuc. To przekłada się na niski poziom podejmowanych działań profilaktycznych, mimo że seniorzy mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie i pneumokokom i zaszczepić się podczas jednej wizyty u lekarza rodzinnego.