Komunikaty PR

Uwiecznij nieśmiertelne słowa – zachęca Puckie Hospicjum im. Ojca Pio

2023-03-08  |  12:00
Biuro prasowe

Pamiętny cytat babci, życiowe powiedzenie taty, wyjątkowe przemyślenia innej bliskiej osoby – teraz mogą stać się hasłem motywacyjnym na plakacie, zakładce do książki lub być grafiką na profil w social mediach. Na stronie niesmiertelneslowa.pl można wygenerować taki cytat w bardzo prosty sposób. Strona jest elementem nowej kampanii zachęcającej do przekazywania 1,5% proc. podatku na rzecz Puckiego Hospicjum.

„Na świecie pewne są tylko śmierć i podatki” – ten słynny cytat Benjamina Franklina był jedną z inspiracji nowej kampanii Puckiego Hospicjum im. Ojca Pio, założonego przez ks. Jana Kaczkowskiego.

Puckie Hospicjum słynie z nieszablonowej komunikacji, więc nawiązując do tematów ostatecznych, zachęca Polaków do tworzenia oryginalnych, zapisanych na zawsze, cytatów swoich bliskich.

W tworzeniu strony niesmiertelneslowa.pl niezwykle pomocne były doświadczenia pracowników Hospicjum, a także pacjentów i ich bliskich. - Chcemy pokazać, że słowa naszych bliskich zostają z nami na zawsze, mimo że te osoby odchodzą, umierają. Często mówimy: „moja świętej pamięci babcia mawiała...", „mój dziadek miał takie powiedzonko...". Wspomnienia i pamięć o zmarłych pomagają przetrwać w żałobie i pogodzić się z odejściem bliskiej osoby – wyjaśnia Anna Jochim-Labuda, dyrektorka Puckiego Hospicjum.

Pracownicy Hospicjum, na bazie swoich doświadczeń, podkreślają rolę rozmów, szczególnie w ostatnim momencie życia chorego: - Słowa zbliżają. Bliskość w odchodzeniu jest kluczowa, stąd rozmowy z chorym są bardzo ważne, zarówno dla pacjenta, jak i jego bliskich – wyjaśnia Anna Jochim-Labuda.

Na stronie www.niesmiertelneslowa.pl można w intuicyjny sposób wygenerować cytat bliskiej osoby do wydruku w formie plakatu, zakładki do książki lub grafiki do udostępnienia w swoich social mediach.

Grafika nie jest przypadkowa – cytat jest zapisany stworzoną specjalnie na potrzeby tej kampanii czcionką Hospitium. - To opowieść o nieśmiertelności, jako stanie zawieszenia pomiędzy życiem a śmiercią […] Ważny wpływ na ostateczny kształt liter miał również proces erozji/zanikania liter na kamiennych tablicach. Często litery na nich są przetarte lub utraciły pierwotną formę – a jednocześnie nadal są czytelne i spełniają swoją komunikacyjną rolę. Dzięki takiemu zestawieniu otrzymaliśmy odświeżoną estetykę, która uzupełnia wizualnie ideę nieśmiertelnych cytatów – wyjaśnia Mateusz Machalski, autor czcionki.

W kampanię promującą stronę niesmiertelneslowa.pl oraz przekazywanie 1,5% na rzecz Stowarzyszenia Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio zaangażował się, Piotr Trojan – aktor, który wcielił się w rolę Patryka Galewskiego w głośnym filmie „Johnny”. Kampanię uzupełniają spoty radiowe, oparte o wzruszające wspomnienia Pani Małgorzaty – żony Podopiecznego Puckiego Hospicjum, a także spot video stworzony w technice typografii kinetycznej: link do animacji.

Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio można wesprzeć, przekazując 1,5% podatku. KRS: 0000231110

 
   

Puckie Hospicjum im. pw. Ojca Pio zostało założone przez ks. Jana Kaczkowskiego. Jest to niezwykłe miejsce, które otacza swoich podopiecznych opieką medyczną, wsparciem oraz uważnością, aby chorzy w otoczeniu najbliższych, poczuli bliskość, miłość i spokój na ostatniej drodze życia. Dziś Puckie Hospicjum jest wzorcem pod względem jakości opieki nad chorymi i ich bliskimi.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Psychologia Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle Biuro prasowe
2024-12-09 | 12:35

Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle

W sobotę, 14 grudnia, w godz. 11.00-18.00 wraz z przedstawicielkami „Gryfnych Bajlti” oraz ich podopiecznymi zapraszamy do Parku andlowego Arena w Gliwicach na warsztaty ozdabiania
Psychologia BRAK ZDJĘCIA
2024-11-22 | 10:30

Czym różni się kariera zawodowa osób neuroatypowych od pozostałych?

Neuroróżnorodność to pojęcie, które zyskuje na popularności w kontekście współczesnego rynku pracy. Obejmuje osoby o różnych profilach neurologicznych, takich jak autyzm, ADHD, dysleksja czy zespół
Psychologia BRAK ZDJĘCIA
2024-11-12 | 10:00

Jak budować zespoły IT otwarte na zmiany

W świecie technologii zmiany są jedyną stałą. Dla osób zarządzających zespołami IT to nie tylko wyzwanie, ale i szansa – mogą być przewodnikami i przewodniczkami, którzy rozwijają potencjał swoich zespołów.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.