W OBLICZU WOJNY DWUKROTNIE CZĘŚCIEJ SIĘGAMY PO PSYCHOLOGA
Ro
Marszałkowska 58/27
02-345 Warszawa
urszula.kostrzewa|ro.team| |urszula.kostrzewa|ro.team
+48531435182
www.ro.team
Tylko w pierwszym tygodniu rosyjskiej inwazji po pomoc psychologów sięgnęło ponad dwukrotnie więcej osób niż w poprzednich tygodniach - wynika z danych Mindgram, platformy wsparcia psychologicznego.
Mindgram to platforma online z dostępem do około 500 specjalistów, w tym psychologów, psychoterapeutów, psychodietetyków, trenerów profilaktyki zdrowia i rozwoju osobistego oraz warsztatów. Dzięki temu już ponad 51 tysięcy Europejczyków może korzystać z dostępu do wsparcia specjalistów bez kolejki. Wszystko zgodnie z misją firmy, którą jest niesienie natychmiastowej pomocy ekspertów w zakresie zdrowia psychicznego oraz wsparcie w radzeniu sobie ze stresem i emocjami. Popularność Mindgram gwałtownie wzrosła w ostatnim miesiącu, w obliczu wojny w Ukrainie. W ciągu zaledwie tygodnia, od jej wybuchu, podwoiła się liczba rozmów z psychologami i konwersacji na czacie. Ponad dwukrotnie wzrosła też liczba nowych użytkownikówaplikacji, poszukujących wsparcia.
Platforma jest odpowiedzią na ograniczony dostęp do specjalistycznej opieki psychologicznej w całej Europie oraz negatywne, związane ze zdrowiem psychicznym konsekwencje pandemii COVID-19. Według Eurostat, w Polsce przypada zaledwie 9 psychiatrów na 100 tys. mieszkańców. To drugi najgorszy wynik w Europie. Jednocześnie czas oczekiwania na konsultację psychologiczną NFZ wydłużył się i obecnie wynosi nawet powyżej 120 dni*.
"Z naszych barków nie spadło jeszcze obciążenie psychiczne związane z pandemią COVID-19, a od ponad miesiąca mierzymy się z sytuacją wojny w Ukrainie. Od trzech lat żyjemy w ciągłej niepewności. Najpierw pandemia, a teraz działania wojenne za naszą wschodnią granicą sprawiają, że większość z nas już teraz przeżywa całe spektrum objawów podobnych do zespołu stresu pourazowego (PTSD), jak lęki czy poczucie bezradności" - komentuje Małgorzata Ohme, psycholożka, współzałożycielka i Chief Impact Officer Mindgram.
W reakcji na wojnę w Ukrainie Mindgram uruchomił specjalną, Telefoniczną Linię Wsparcia z bezpłatną pomocą psychologiczną w języku ukraińskim, rosyjskim, polskim i angielskim. Przeprowadził też serię spotkań z ekspertami z zakresu psychologii, m.in. o tym, jak radzić sobie ze stresem wynikającym z aktualnej sytuacji politycznej w Europie oraz, jak rozmawiać z dziećmi o wojnie.
7 mln euro na pomoc Europejczykom
W odpowiedzi na rosnącą potrzebę wsparcia w zakresie mental health w Europie, firma rozwinie produkt w kierunku spersonalizowanej pomocy psychologicznej opartej na strategii Data - Driven Care i udostępni go na globalnym rynku. Już teraz z usługi korzystają Polacy i Hiszpanie. Na realizację celu Mindgram pozyskał 7 mln euro wsparcia od międzynarodowych inwestorów, którzy dotąd wsparli m.in. Booksy, Brailny i Jutro Medical.
*https://swiatprzychodni.pl/specjalnosci/psycholog/

Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle
Czym różni się kariera zawodowa osób neuroatypowych od pozostałych?
Jak budować zespoły IT otwarte na zmiany
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Gwiazdy: Stresują nas galerie, więc wolimy zakupy online. W sieci łatwiej też znaleźć dobre promocje
Gwiazdy obecne podczas Domówki Amazon Prime zgodnie przyznają, że zakupy online bardzo ułatwiają życie i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Z powodu licznych obowiązków zawodowych czy też opieki nad dziećmi nie zawsze mają bowiem czas na wielogodzinne buszowanie po galeriach, natomiast oferta sklepów internetowych jest dostępna 24 godziny na dobę, co umożliwia dokonanie wyboru o każdej porze
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Handel
Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.