Komunikaty PR

Zarażaj optymizmem – 5 zasad pozytywnej osobowości

2020-04-07  |  20:00
Biuro prasowe
Kontakt
Inga Ryfka
Agencja Face IT

Bagatela 10
00-585 Warszawa
i.ryfka|agencjafaceit.pl| |i.ryfka|agencjafaceit.pl
790393471
https://agencjafaceit.pl/
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Domowa kwarantanna sprzyja refleksji nad własnym życiem. Zastanawiamy się, jak zadbać o swoje zdrowie oraz bezpieczeństwo własne i bliskich. To również idealny czas na zmiany w dotychczasowych nawykach. Jak zachować wysoki poziom energii do życia, będąc w izolacji? Przede wszystkim skup się na sobie, na byciu szczęśliwym i dzieleniu się radością z innymi. Swoją postawą daj przykład innym. Oto 5 reguł do wprowadzenia od zaraz.

Po lepszej stronie lustra

Pozytywne nastawienie to punkt wyjścia zarówno dla dobrego samopoczucia, jak i prawidłowej komunikacji i relacji z innymi. Nie chodzi o to, by dostrzegać same korzyści we wszystkim, ponieważ na gorsze momenty też powinniśmy być przygotowani i je w pełni akceptować. Co w takim razie może pomóc? Szczery uśmiech i przyjazna postawa to najprostszy sposób na optymizm, który przenosimy na innych. Warto również skoncentrować się na działaniu. Wyznaczenie celów i ich realizacja sprawiają, że nie mamy czasu na negatywne myśli.

Każda okazja jest dobra

Martwienie się i narzekanie nigdy nie przyniosły nikomu korzystnych skutków. Wręcz przeciwnie. Osoby, które stale skarżą się na wszystko wokół, są odbierane jako toksyczne. Mają problemy z nawiązywaniem szczerych i długotrwałych relacji. Cieszmy się, powody na pewno się znajdą. Wystarczy dobrze się rozejrzeć. I nie wstydźmy się okazywać, że coś nam sprawia przyjemność. Zarażajmy innych naszą radością.

Zdrowo od środka

Na nasze samopoczucie i energię ma wpływ to, jak się odżywiamy. Zdrowe i wartościowe posiłki wpływają pozytywnie na stan naszego ciała i umysłu. Ograniczmy fast foody do minimum. Przez nie jesteśmy apatyczni i bardziej podatni na różne schorzenia. Nie zapominajmy o świeżych surowych warzywach, białkach i dobrych tłuszczach oraz wodzie. Nasz organizm będzie wdzięczny również za zrezygnowanie z wszelkich używek.

Ruch zawsze i wszędzie

Aktywność fizyczna nie tylko korzystnie wpływa na naszą figurę.

Poranne ćwiczenia moim zdaniem dają więcej energii i chęci do realizacji postawionych sobie zadań. Takie pobudzenie organizmu ma same plusy. Mimo że nie mogę uczestniczyć w treningach, staram się codziennie ćwiczyć w domu. Każdy z nas powinien wykonywać jakiegoś rodzaju aktywność, ponieważ ma to pozytywny wpływ nie tylko na kondycję fizyczną, ale również psychiczną – mówi Kacper Piechocki, libero PGE Skry Bełchatów.

Dobre wieści

Zamiast ciągle śledzić złe wieści, dostarczajmy sobie dawkę pozytywnych informacji. Ulubiony serial, dobry film przyda się podczas odpoczynku, ale nie zapominajmy o wartościowych źródłach wiedzy, które pomogą nam m.in. zadbać o rozwój osobisty, nauczyć się nowego języka czy dostarczyć przydatnych informacji potrzebnych w pracy zawodowej. Bądźmy otwarci na wiedzę, która przyda nam się w przyszłości, w czasach po koronawirusie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face IT
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Psychologia Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle Biuro prasowe
2024-12-09 | 12:35

Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle

W sobotę, 14 grudnia, w godz. 11.00-18.00 wraz z przedstawicielkami „Gryfnych Bajlti” oraz ich podopiecznymi zapraszamy do Parku andlowego Arena w Gliwicach na warsztaty ozdabiania
Psychologia BRAK ZDJĘCIA
2024-11-22 | 10:30

Czym różni się kariera zawodowa osób neuroatypowych od pozostałych?

Neuroróżnorodność to pojęcie, które zyskuje na popularności w kontekście współczesnego rynku pracy. Obejmuje osoby o różnych profilach neurologicznych, takich jak autyzm, ADHD, dysleksja czy zespół
Psychologia BRAK ZDJĘCIA
2024-11-12 | 10:00

Jak budować zespoły IT otwarte na zmiany

W świecie technologii zmiany są jedyną stałą. Dla osób zarządzających zespołami IT to nie tylko wyzwanie, ale i szansa – mogą być przewodnikami i przewodniczkami, którzy rozwijają potencjał swoich zespołów.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.