"Matka też człowiek" – drugi sezon podcastu Justyny Szyc-Nagłowskiej i Storytel
MSL GROUP
Wołoska 9
02-583 Warszawa
aleksandra.siewiera|mslgroup.com| |aleksandra.siewiera|mslgroup.com
+48 537 366 252
a
Już po raz drugi Justyna Szyc-Nagłowska zaprasza gości do rozmowy na temat bycia rodzicem bez instagramowego filtra. Mama trójki dzieci – Franciszki i Stefanii oraz pięciomiesięcznego Henryka prowadzi ciekawe i inspirujące rozmowy, konfrontując własne rodzicielskie doświadczenia z doświadczeniami swoich gości. Poruszane tematy bawią, skłaniają do refleksji, a niekiedy potrafią wzruszać do łez. Macierzyństwo bowiem jest mieszanką skrajnych emocji, nadludzkiej siły, przeplatającej się z bezsilnością, zwątpieniem, dumą i miłością. I to wszystko, pełen obraz bycia rodzicem, jest zawarte w tych rozmowach.
W nowych odcinkach Justyna podejmuje wiele ważnych tematów jak karmienie piersią czy zmieniające się po ciąży ciało. Twórczyni podcastu wraz z gośćmi rozmawia również o tym, jak przetrwać pierwsze miesiące po porodzie czy też porusza temat samodzielnego macierzyństwa.
W rozmowach towarzyszą jej wyjątkowi goście, którzy są ekspertami w różnych dziedzinach ale także m.in. zaprzyjaźnionymi z autorką podcastu rodzicami. Do drugiego sezonu rozmów o rodzicielstwie Justyna zaprosiła m.in.: Olgę Frycz - aktorkę i blogerkę, Agatę Aleksandrowicz – dyplomowaną promotorkę karmienia piersią i właścicielkę bloga Hafija.pl, Sylwię Antoszkiewicz – coacha stylu, projektantkę i stylistkę, Martę Kabulską – psychologa, dr Darię Charytonowicz – chirurga plastycznego oraz pedagog pracującą z rodzicami i dziećmi – Paulę Niedźwiedzką.
Macierzyństwo to wielka siła, ale też też pełnia słabości, do której każda z nas ma prawo i bardzo chciałabym, żebyśmy jako mamy o tym pamiętały. Dlatego wraz z moimi rozmówcami staramy się dzielić naszym doświadczeniem i wspierać innych rodziców na ich rodzicielskiej drodze
- mówi Justyna Szyc-Nagłowska.
Pierwszy odcinek podcastu “Matka też człowiek 2” już od dzisiaj jest dostępny do odsłuchania na platformie Storytel. Kolejne będą ukazywać się co tydzień – w czwartki. Łącznie zaplanowanych jest 6 odcinków.
W bibliotece Storytel słuchacze mogą znaleźć również inne podcasty, m.in. “Garderobiana” Karoliny Sulej, “Cisza i spokój” Natalii Sosin-Krosnowskiej czy “Jestem i Będę” Oriny Krajewskiej.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.