Komunikaty PR

"Prawda24" polskiego reżysera na platformie w USA

2024-01-24  |  16:00
Biuro prasowe

Karol Chwierut, utalentowany reżyser, scenarzysta, montażysta i producent filmowy, wkracza na światową scenę filmową prezentując swój debiutancki film "Prawda24". Film trafi na amerykańską platformę streamingową Entertainmint, później na Tubi należącą do Fox Corporation. To niebywały sukces reżysera i ogromna szansa dla twórców niezależnego kina. Ekipa już zabiega o dystrybucję produkcji w Polsce, mając nadzieję na pokazy w wybranych kinach studyjnych.

Polscy twórcy filmowi są od lat doceniani na świecie. To twórczość Andrzeja Wajdy, Romana Polańskiego czy Krzysztofa Kieślowskiego zwróciła uwagę światowych krytyków i widowni na produkcje znad Wisły. Polskie produkcje wciąż święcą triumfy na wielu festiwalach, stając się często kultowymi i inspiracją dla kolejnych pokoleń filmowców.

"Prawda 24", film wyprodukowany i wyreżyserowany przez Karola Chwieruta to jego najnowsza produkcja, opowiadająca historię młodego aktora, który wchodzi w świat teorii spiskowych, starając się zdobyć sławę. Film, wyprodukowany niezależnie z prywatnych źródeł finansowania, rzuca światło na problem manipulacji mediów i konsekwencje, jakie niesie za sobą przejęcie władzy przez niewłaściwych ludzi. To również autotematyczna opowieść o poszukiwaniach własnej wartości będąc w cieniu rodziców. Chociaż w filmie pojawią się znane twarze, główną postać gra Jakub Ormaniec, obiecujący debiutant polskiego kina i bliski przyjaciel reżysera Karola Chwieruta. Główna faza produkcji, zdjęciowa, przebiegła bezproblemowo w styczniu 2021 roku. Jednak postprodukcja okazała się wyzwaniem, trwając aż do końca 2023 roku. "Prawda24" została stworzona bez wsparcia instytucji filmowych. Ekipa zdecydowała się na niezależność, chcąc stworzyć coś oryginalnego i poruszyć widzów na wielkim ekranie. Karol Chwierut dostrzega trudność w przyciągnięciu uwagi widza w erze bogactwa dostępnych treści i platform, gdzie wybór jest ogromny, a czas ograniczony. Pomysł na "Prawda24" zrodził się z konceptu człowieka grającego postać dla publiczności. Inspiracją był Alex Jones - teoretyk spiskowy ze Stanów Zjednoczonych, a elementy autotematyczne wplecione są głównie w relacje między postaciami.

Alan Biernat (główny bohater filmu), utalentowany młody aktor z problemami wymowy, staje przed trudnością znalezienia ról w branży filmowej. Zdesperowany, zaczyna nagrywać casting tape'y, jednak bezskutecznie. Pewnego dnia natrafia na scenariusz z tematem teorii spiskowych. Zamiast tradycyjnego castingu, postanawia podzielić się filmikiem online, co przynosi mu niespodziewaną popularność, choć nie z powodu aktorskiego talentu, lecz treści wypowiedzi. Z czasem Alan pogłębia swoje zainteresowanie teoriami spiskowymi, przenosząc je także na ekran. Stopniowo zaczyna w nie wierzyć, a granie roli staje się dla niego prawdziwym przeżyciem. Widzowie obserwują, jak aktor stopniowo staje się postacią z własnych filmów, zatracając się w wirze teorii spiskowych, które kiedyś tylko udawał.

 

Film będzie miał swoją premierę 30 stycznia na amerykańskiej platformie Entertainmint.

 

O reżyserze

W wieku 20 lat Karol objął stanowisko kierownika produkcji medialnej w polskim start-upie technologicznym. Podczas inwestycyjnej podróży do Dubaju, poznał Mitch'a Lowe, współtwórcę platformy Netflix, który zafascynowany filmem, wspomógł jego prezentację w Stanach Zjednoczonych. Efektem jest umowa zakupu produkcji przez platformę Entertainmint.com, gdzie “Prawda 24” będzie miała swoją premierę już 30 stycznia 2024 roku.

Nie spoczywając na laurach, młody reżyser, szykuje się do kolejnej produkcji. Plan zdjęciowy zaplanowany jest na czwarty kwartał 2024 roku w Los Angeles i Las Vegas. zapowiada kolejny krok w dynamicznej karierze tego młodego i utalentowanego twórcy.

Wartość artystyczna i niezależność produkcji "Prawda 24" zdobywają uznanie, otwierając przed Karolem Chwierutem nowe możliwości na światowej scenie filmowej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV Biuro prasowe
2024-12-18 | 11:00

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV

W grudniu lubimy wracać do znanych nam od dziecka baśniowych opowieści, które wprawiają nas w świąteczny nastrój. Historie o okrutnej Królowej Śniegu czy skąpym
Film BRAK ZDJĘCIA
2024-12-12 | 08:54

Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

„To list miłosny do gier” – powiedział podczas tegorocznego gamescomu o serii „Secret Level” Tim Miller, współtwórca Blur Studio, reżyser, legenda efektów specjalnych i pomysłodawca
Film Serial Udar z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
2024-12-11 | 16:00

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia

Już we wtorek, 17 grudnia, Viaplay zaprasza na premierę serialu „Udar” przedstawiającego historię warszawskiego bon-vivanta oraz gwiazdy telewizyjnych programów kulinarnych,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne

Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.

Problemy społeczne

Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia

Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.

Media

Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka

Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.