Rekord Polski na największą haftowaną książkę dla dzieci
Biuro Rekordów
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
info|biurorekordow.pl| |info|biurorekordow.pl
+48 690 939 469
https://biurorekordow.pl/
Pani Olga Stelmach pochodzi z Ukrainy, ale już od dawna mieszka w Przechlewie w powiecie człuchowskim. Od 12 lat haftuje, a z jej rąk wychodzą obrusy, obrazy, torebki czy pościele. Ma za sobą już kilka wystaw swoich dzieł. To właśnie z jej rąk wyszła największa w Polsce haftowana książka!
Tworzenie haftowanej książki trwało od lipca 2020 roku aż do marca 2021 roku, tak więc około 7 miesięcy.
Na stworzenie książki Pani Olga zużyła 25 metrów kanwy i ponad 200 metrów koronki, a także zrobiła ponad 160 tysięcy krzyżyków. Książka składa się z 20 stron o wymiarach 47 x 61,5 cm!
W książce pani Olga zastosowała cała tęczę kolorów, łączyła zwykłą mulinę z muliną metaliczną, by różniły się w dotyku. Imiona bohaterów bajki na każdej stronie haftowane są koralikami. W książce znajdziemy łącznie 46 różnych ilustracji.
Więcej informacji oraz zdjecia: https://biurorekordow.pl/najwieksza-haftowana-ksiazka-dla-dzieci-rekord-polski/

Odporność w zestawie

4. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze Kraków Airport

O sztuce rodzicielstwa do przyszłych rodziców
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Gwiazdy

Andrzej Sołtysik: Moim popisowym numerem jest jajecznica – specyficzna, wyborna i wytrawna. Szkoda, że żona nie pozwala mi spędzać więcej czasu w kuchni
Dziennikarz zapewnia, że drzemie w nim spory potencjał kulinarny, niestety nie miał jeszcze okazji, by w stu procentach rozwinąć skrzydła i pokazać, na co go stać. Szansą może być więc cykl "W marcu jak w garncu", który jest jedną z wiosennych nowości „Dzień Dobry TVN”. Andrzej Sołtysik z niecierpliwością czeka na swoją kolej i ma nadzieję, że jego finezyjne dania zachwycą niejednego konesera.
Farmacja
Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.
Edukacja
Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.