Komunikaty PR

Rekuperacja w energooszczędnym domu

2020-03-26  |  08:40
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.2 MB )

Energooszczędny, komfortowy w codziennym użytkowaniu, a przede wszystkim zdrowy – taki powinien być nowoczesny dom. Najlepszy rozwiązaniem, aby spełnić te trzy warunki jest decyzja o rekuperacji mechanicznej, czyli wentylacji z odzyskiem ciepła już na etapie projektowania swoich czterech kątów. Warto zatem wybrać producenta, który da nam gwarancję jakości systemu na długie lata. VASCO Group daje taką pewność, a przy zakupie całego systemu VASCO SILENT VENTILATION oferuje 6-letnią gwarancję, program corocznych przeglądów i wiele innych korzyści.

Coraz więcej Polaków decyduje się na budowę domów energooszczędnych. Choć na pozór taki typ budownictwa jest droższy od tradycyjnego to inwestycja zwraca się w późniejszych kosztach ogrzewania, a przede wszystkim korzystnie wpływa na stan środowiska, a przede wszystkim na zdrowie mieszkańców.

REKUPERACJA A PRAWO BUDOWLANE

W 2021 roku wejdą w życie zaostrzone przepisy prawa budowlanego dotyczące maksymalnego zapotrzebowania na energię pierwotną zużywaną przez budynki. Zapowiedziane normy będą jeszcze bardziej restrykcyjne i będą wymagały nie tylko odpowiedniej izolacji termicznej, ale także ekologicznego źródła ciepła. Jedną z technologii domu energooszczędnego, która będzie niezaprzeczalnie doskonałym wyborem wobec nowego prawa jest rekuperacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła.

REKUPERACJA – koszty, fakty i mity

Choć zalet płynących z montażu rekuperacji jest wiele to w społeczeństwie wciąż krąży mit o jej ogromnych kosztach. Nie jest to zgodne z prawdą, jeśli decyzja o montażu rekuperacji zostanie podjęta przed rozpoczęciem budowy, na etapie projektu i wstępnych uzgodnień. Wtedy nie musimy budować kominów do wentylacji grawitacyjnej, wybieramy okna bez nawietrzaków z częścią szkleń stałych, a dodatkowo racjonalnie planujemy system grzewczy, wybierając mniejszy kocioł i mniejsze grzejniki.

DLACZEGO VASCO?

Spośród producentów oferujących obecnie systemy rekuperacji mechanicznej warto przyjrzeć się bliżej ofercie VASCO Group. VASCO SILENT VENTILATION to inteligentnie zaprojektowany system kanałów oszczędzających przestrzeń domu i tłumiących dźwięk, z bardzo estetycznymi anemostatami montowanymi na suficie. Takie rozwiązanie w połączeniu z bardzo cichymi rekuperatorami sprawia, że wentylacja jest bezgłośna. Można nią sterować za pomocą smartfona, a odpowiednie czujniki CO2 oraz wilgotności zadbają o zdrowy mikroklimat w całym budynku.

AŻ 6 LAT GWARANCJI

Decydując się na zakup całego systemu VASCO SILENT VENTILATION użytkownik otrzymuje kompleksową obsługę objętą 6-letnią gwarancją. To jedyna taka oferta istniejąca obecnie na rynku. W cenę wliczony jest projekt techniczny wykonany przez Vasco Group. Montaż instalacji wykonywany jest przez autoryzowanego instalatora, który odpowiada także za program corocznych przeglądów.  Wszystko to sprawi, że system rekuperacji Vasco będzie działał dokładnie tak, jak powinien – z wysoką sprawnością odzysku ciepła, równowagą między nawiewem i wyciągiem i zdolnością do oczyszczania powietrza. System rekuperacji Vasco zapewni mieszkańcom świeże i zdrowe powietrze przy wyraźnym zmniejszeniu zapotrzebowania na energię do ogrzewania domu.

Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl/vasco-silent-ventilation

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Dzięki Fundacji Castorama w 5 lat 6300 potrzebujących zyskało lepsze domy Biuro prasowe
2024-04-19 | 11:00

Dzięki Fundacji Castorama w 5 lat 6300 potrzebujących zyskało lepsze domy

Od początku powstania w 2019 r., Fundacja Castorama przekazała niemal 8 mln zł na realizację blisko 250 projektów polepszających warunki mieszkaniowe 6300 beneficjentów z całej
Dom Dizajn na fali . Cykl spotkań w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
2024-04-18 | 11:20

"Dizajn na fali". Cykl spotkań w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Trwa cykl rozmów o polskim dizajnie ,,Dizajn na fali” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. W gronie uznanych gości odbywają się dyskusje nie tylko o jakości
Dom Haier na nowo definiuje styl i personalizację w kuchni
2024-04-17 | 14:30

Haier na nowo definiuje styl i personalizację w kuchni

Haier to od 15 lat absolutny nr 1 w produkcji dużego AGD na świecie. Swoim klientom oferuje produkty klasy premium, które tworzą nowoczesny ekosystem Smart Home, bazujący na najbardziej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.