Komunikaty PR

Roboferie w Galerii Copernicus

2023-01-25  |  12:25
Biuro prasowe

Nie masz pomysłu na ferie? Spędź je w mieście! Podczas zimowej przerwy od nauki Galeria Copernicus przygotowała wiele ciekawych atrakcji dla młodszych oraz nieco starszych mieszkańców. W drugim tygodniu ferii w toruńskim centrum odbędą się Roboferie - cykl zajęć i warsztatów dla pasjonatów robotyki oraz programowania. Zaplanowane atrakcje to doskonała propozycja na spędzenie wolnego czasu podczas długich, zimowych dni.

Roboferie to wydarzenie dla całej rodziny, podczas którego nikt nie będzie się nudził! Uczestnicząc w zabawie można rozwinąć różne, przydatne umiejętności, a także zdobyć wartościową wiedzę. W akcji mogą wziąć udział również grupy zorganizowane, takie jak szkoły, przedszkola czy uczestnicy półkolonii. Codziennie, od 6 do 11 lutego br., w pięciu strefach tematycznych w Galerii Copernicus odbywać się będą zajęcia edukacyjne oraz kreatywne. Dodatkowo, zabudowa stoisk utrzymana będzie w zimowym klimacie.

Robo Masters to pierwsza strefa, dedykowana fanom budownictwa. Na sześciu stanowiskach najmłodsi mogą wybudować konstrukcje, takie jak makiety gór czy skoczni, z których będą zjeżdżały figurki na nartach lub na mini wyciągu. Kolejną atrakcją jest Strefa Robotyki, gdzie nie tylko będzie można budować i zaprogramować roboty, ale także wziąć udział w rywalizacji. Zadaniem uczestników będzie odśnieżenie terenu z waty imitującej śnieg oraz pluszowych pomponów. Dzieci będą musiały to zrobić za pomocą zdalnie sterowanych pojazdów; wygrywa osoba z najlepszym wynikiem. W tej strefie czeka również jeszcze jedna niespodzianka skierowana do najmłodszych gości galerii. Uczestnicy na przygotowanych stanowiskach będą mogli pomalować wirujące talerzyki oraz styropianowe kule, z których następnie stworzą kolorowe bałwanki.

Z kolei w Strefie Druku 3D będzie można zapoznać się z techniką druku specjalnymi długopisami 3D oraz zobaczyć z bliska jak działa prawdziwa drukarka 3D. Podczas warsztatów goście będą mieli okazję stworzyć szablony w kształcie śnieżynek, które następnie zabiorą ze sobą do domu i przyozdobią nimi swój pokój lub szkolną salę. Dostępne będą tutaj cztery stanowiska pracy. Czwartą atrakcją będzie Strefa Programowania, w której pod okiem instruktorów dzieci nauczą się podstaw programowania w środowisku Minecraft Education oraz Scratch. Do dyspozycji będzie także Ścianka Knoocker, czyli wielofunkcyjna tablica multimedialna wykorzystywana do zadań naukowych oraz rozrywkowych. Gra z użyciem ścianki Knoocker polega na kontrolowaniu animacji komputerowych poprzez trafienie piłkami w elementy wyświetlane na ściance. Zabawa ta uczy spostrzegawczości, refleksu, a także pozwala skupić się na zadaniu.

Na fanów zimowych sportów czekać będzie Zimowa Strefa Wirtualnej Rzeczywistości. Przy dwóch stanowiskach za pomocą gogli VR dzieci będą mogły spróbować swoich sił wcielając się w skoczka narciarskiego lub snowboardzistę, a także zwiedzić świat w zimowej scenerii. Nieco starszym uczestnikom dobrej zabawy i mocnych wrażeń dostarczy wehikuł czasu – stanowisko z komputerami stacjonarnymi z absolutnie kultową grą Deluxe SkiJump! Osoby pamiętające grę „w Małysza”, na pewno chętnie odwiedzą strefę retrogier.

 

Podczas Roboferii nie zabraknie mini rywalizacji z nagrodami! Aby być na bieżąco z informacjami o zaplanowanych konkursach i wziąć w nich udział, wystarczy śledzić profil Fb Galerii: https://www.facebook.com/GaleriaCopernicus.

Atrakcje w Galerii Copernicus odbędą się według poniższego harmonogramu:

  • Od poniedziałku do soboty – codziennie (6-11 lutego):

-strefa ROBOTYKI

-strefa VR

-strefa RETROGIER z kultową grą Deluxe SkiJump, interaktywna ścianka KNOOCKER

 

  • Poniedziałek oraz sobota (6 i 11 lutego) – ZIMOWA STREFA KONSTRUKCYJNA

 

  • Wtorek oraz środa (7 i 8 lutego) – PROGRAMOWANIE MINECRAFT

 

  • Czwartek oraz piątek (9 i 10 lutego) – STREFA DRUKU 3D

 

Programowanie, robotyka, nauka nowych technologii to fantastyczne narzędzie wspierające kreatywność u dzieci oraz przygotowujące je do coraz bardziej zautomatyzowanego świata. Najmłodsi najszybciej i najchętniej przyswajają wiedzę poprzez doświadczanie i zabawę. Czas ferii to doskonała okazja, aby skorzystać z wolnego czasu i zdobyć nowe umiejętności oraz doświadczenia. Dlatego przygotowaliśmy dla najmłodszych mieszkańców Torunia ciekawą alternatywę dla spędzanych dni w domu. Zachęcamy do udziału w warsztatach zarówno indywidualnie, jak i dzieci w zorganizowanych grupach mówi Ewa Machowska dyrektor Galerii Copernicus.

Roboferie odbędą się w centrum handlowym Copernicus w dniach 6-11 lutego w godzinach 12.00-18.00. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie: https://galeriacopernicus.pl/roboferie-w-galerii-copernicus-kreatywne-zimowe-ferie-w-toruniu/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Jak zaprowadzić pokój między rodzeństwem? Biuro prasowe
2024-08-09 | 14:15

Jak zaprowadzić pokój między rodzeństwem?

Więź między rodzeństwem jest niezwykle ważna, jednak czasami dochodzi do konfliktów. Jakie są przyczyny kłótni między dziećmi i co zrobić, aby takich spięć było w domu
Dziecko Wyprawka szkolna za 50 złotych? W Pepco to możliwe!
2024-08-09 | 14:00

Wyprawka szkolna za 50 złotych? W Pepco to możliwe!

Wyprawka szkolna za 50 złotych? W Pepco to możliwe! Już niedługo w szkołach wybrzmi dzwonek, a uczniowie zasiądą w ławkach po wakacyjnej przerwie. To właśnie z myślą o nich i ich
Dziecko Wakacje pod hasłem nauki z Adamed SmartUP
2024-08-07 | 17:00

Wakacje pod hasłem nauki z Adamed SmartUP

Już po raz dziesiąty młodzi entuzjaści nauk ścisłych i przyrodniczych spędzili część swoich wakacji na realizowaniu marzeń i rozwijaniu pasji. W połowie lipca 50

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.