Robot sprzątający Samsung Jet Bot AI+ z nagrodą w konkursie Dobry Wzór 2021
dfusion
al. Zjednoczenia 36 lok. 5
01-830 Warszawa
lukasz.lyczkowski|dfusion.pl| |lukasz.lyczkowski|dfusion.pl
606825276
https://dfusion.pl/
Robot sprzątający Jet Bot AI+, z funkcją inteligentnego rozpoznawania przedmiotów, otrzymał nagrodę w konkursie Dobry Wzór 2021 przyznawaną najlepiej zaprojektowanym produktom na rynku.
Dobry Wzór to jeden z najstarszych konkursów wzorniczych w Polsce. Od prawie 30 lat wyróżnia dobrze zaprojektowane produkty dostępne na rynku. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz Jury złożone z niezależnych specjalistów wybierają produkty charakteryzujące się najlepszym designem w ponad dwudziestu kategoriach. W tym roku nagrodę w kategorii DOM – sprzęt RTV/AGD otrzymał inteligentny robot sprzątający Samsung Jet Bot AI+.
Wyróżnione funkcje Jet Bot AI+
Jet Bot AI+ to pierwszy na świecie robot sprzątający, który skanuje przestrzeń przy użyciu szerokokątnej kamery 3D o dużej głębi ostrości. Dzięki funkcji rozpoznawania AI urządzenie identyfikuje i klasyfikuje różnego rodzaju obiekty, takie jak klocki, kable oraz inne wąskie i małe przedmioty (od 1 cm szerokości, 1 cm wysokości i 1 cm głębokości) zapobiegając ich przypadkowemu wciągnięciu.
Użytkownicy mogą zdalnie nadzorować swój dom za pomocą trybu Jet Live, który wykorzystuje przednią kamerę urządzenia do transmisji obrazów wideo na żywo za pośrednictwem aplikacji SmartThings. Tryb ten pozwala zaplanować monitorowanie domu, gdy przebywamy na urlopie, a także doglądać zwierząt domowych, gdy jesteśmy w pracy.
Nowoczesny Jet Bot AI+ jest połączony z Clean Station, czyli bardzo praktyczną stacją czyszczącą. Po sprzątaniu inteligentny robot automatycznie powraca do stacji czyszczącej i opróżnia pojemnik na kurz* – za każdym razem lub po stwierdzeniu jego zapełnienia, w zależności od wybranej opcji – do worka o pojemności 2,5 litra.
Szczotka z antystatycznym srebrnym włosiem zbiera wszystkie zabrudzenia oraz przyciąga kurz zapewniając skuteczne i dokładne sprzątanie. Dzięki swojej konstrukcji przecina włosy i sierść zwierząt, co pozwala uniknąć ich wplątywania się. Zaawansowany 5-warstwowy system filtracji wychwytuje aż do 99,99% mikropyłów, w tym cząstki o rozmiarze 0,5 ~ 4,2 μm**.
Ponadto użytkownicy mogą zdalnie sterować i monitorować inteligentnego robota Jet Bot AI+ za pomocą aplikacji SmartThings na swoich smartfonach***.
Więcej informacji o Jet Bot AI+ znaleźć można na stronie: https://www.samsung.com/pl/vacuum-cleaners/robot/vr9500t-white-vr50t95735w-ge/
*Wyniki mogą się różnić w zależności od indywidualnego zastosowania. Kurz i włosy utknięte wewnątrz kratki mogą nie zostać usunięte podczas jednego cyklu.
** W oparciu o wewnętrzne testy, w trybie Max, zgodnie z normą IEC62885-2 Cl. 5.11. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków panujących w domu.
*** Dostępne na urządzeniach z systemem Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane jest połączenie Wi-Fi i konto Samsung Account.
Efektowne połączenie kolorystyczne w aranżacji wnętrz
Design w kolorze. Artu na PTAK EXPO Warsaw Home
Szybka i efektywna budowa przegród z H+H TEMPO PRO
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.