Robot sprzątający Samsung Jet Bot AI+ z nagrodą w konkursie Dobry Wzór 2021
dfusion
al. Zjednoczenia 36 lok. 5
01-830 Warszawa
lukasz.lyczkowski|dfusion.pl| |lukasz.lyczkowski|dfusion.pl
606825276
https://dfusion.pl/
Robot sprzątający Jet Bot AI+, z funkcją inteligentnego rozpoznawania przedmiotów, otrzymał nagrodę w konkursie Dobry Wzór 2021 przyznawaną najlepiej zaprojektowanym produktom na rynku.
Dobry Wzór to jeden z najstarszych konkursów wzorniczych w Polsce. Od prawie 30 lat wyróżnia dobrze zaprojektowane produkty dostępne na rynku. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz Jury złożone z niezależnych specjalistów wybierają produkty charakteryzujące się najlepszym designem w ponad dwudziestu kategoriach. W tym roku nagrodę w kategorii DOM – sprzęt RTV/AGD otrzymał inteligentny robot sprzątający Samsung Jet Bot AI+.
Wyróżnione funkcje Jet Bot AI+
Jet Bot AI+ to pierwszy na świecie robot sprzątający, który skanuje przestrzeń przy użyciu szerokokątnej kamery 3D o dużej głębi ostrości. Dzięki funkcji rozpoznawania AI urządzenie identyfikuje i klasyfikuje różnego rodzaju obiekty, takie jak klocki, kable oraz inne wąskie i małe przedmioty (od 1 cm szerokości, 1 cm wysokości i 1 cm głębokości) zapobiegając ich przypadkowemu wciągnięciu.
Użytkownicy mogą zdalnie nadzorować swój dom za pomocą trybu Jet Live, który wykorzystuje przednią kamerę urządzenia do transmisji obrazów wideo na żywo za pośrednictwem aplikacji SmartThings. Tryb ten pozwala zaplanować monitorowanie domu, gdy przebywamy na urlopie, a także doglądać zwierząt domowych, gdy jesteśmy w pracy.
Nowoczesny Jet Bot AI+ jest połączony z Clean Station, czyli bardzo praktyczną stacją czyszczącą. Po sprzątaniu inteligentny robot automatycznie powraca do stacji czyszczącej i opróżnia pojemnik na kurz* – za każdym razem lub po stwierdzeniu jego zapełnienia, w zależności od wybranej opcji – do worka o pojemności 2,5 litra.
Szczotka z antystatycznym srebrnym włosiem zbiera wszystkie zabrudzenia oraz przyciąga kurz zapewniając skuteczne i dokładne sprzątanie. Dzięki swojej konstrukcji przecina włosy i sierść zwierząt, co pozwala uniknąć ich wplątywania się. Zaawansowany 5-warstwowy system filtracji wychwytuje aż do 99,99% mikropyłów, w tym cząstki o rozmiarze 0,5 ~ 4,2 μm**.
Ponadto użytkownicy mogą zdalnie sterować i monitorować inteligentnego robota Jet Bot AI+ za pomocą aplikacji SmartThings na swoich smartfonach***.
Więcej informacji o Jet Bot AI+ znaleźć można na stronie: https://www.samsung.com/pl/vacuum-cleaners/robot/vr9500t-white-vr50t95735w-ge/
*Wyniki mogą się różnić w zależności od indywidualnego zastosowania. Kurz i włosy utknięte wewnątrz kratki mogą nie zostać usunięte podczas jednego cyklu.
** W oparciu o wewnętrzne testy, w trybie Max, zgodnie z normą IEC62885-2 Cl. 5.11. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków panujących w domu.
*** Dostępne na urządzeniach z systemem Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane jest połączenie Wi-Fi i konto Samsung Account.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.