Rodzinna Niedziela z Fryckiem w Elektrowni Powiśle
Każda wakacyjna niedziela w Elektrowni Powiśle jest rodzinna, a najbliższa (25 sierpnia) będzie jeszcze bardziej magiczna. W ramach letniego cyklu Rodzinne Niedziele, na najmłodszych czeka cała gama bezpłatnych atrakcji: cukierkowe skakańce-dmuchańce, brokatowe tatuaże, animacje taneczno-ruchowe, kreatywne warsztaty, a przede wszystkim – zabawy umuzykalniające, które poprowadzą animatorzy z Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Każde dziecko będzie mogło poznać muzyczny świat małego Frycka.
Rodzinne Niedziele to cykl, w ramach którego plac od ul. Zajęczej zamienia się w dziecięcą krainę zabaw. W każdą niedzielę wakacji w godzinach 12:00-16:00 najmłodsi mogą bawić się na skakańcach-dmuchańcach, ozdobić ręce brokatowym tatuażem i poczuć magię lata na własnej skórze, a także wziąć udział w animacjach ruchowo-tanecznych i konkurencjach z rodzicami. Dodatkowo w strefie kreatywnej mali goście mogą stworzyć wakacyjny paszport.
W najbliższą niedzielę (25 sierpnia) w godzinach 12:00-16:00 specjalne zajęcia poprowadzą również animatorzy z Działu Edukacji Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina – największego centrum chopinowskiego na świecie, które w pełni i wszechstronnie promuje, chroni, bada i upowszechnia dziedzictwo Fryderyka Chopina. Animatorzy przygotują zabawy umuzykalniające oraz będą wspierać dzieci w zabawie musiconem – urządzeniem umożliwiającym programowanie i odgrywanie utworów. Zabawy te będą okazją do poznania muzycznego świata małego Frycka.
Z atrakcji w ramach Rodzinnej Niedzieli w Elektrowni Powiśle będzie można korzystać 25 sierpnia w godzinach 12:00-16:00. Strefa zabaw będzie zlokalizowana na placu od ulicy Zajęczej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Muzyka
Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.