Rośliny za zakupy – jesienna akcja w Magnolia Park
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Wszystkie piękne i łatwe w uprawie, a niektóre nawet oczyszczające powietrze w naszym otoczeniu. Magnolia Park już w najbliższą sobotę rozda swoim klientom pół tysiąca roślin doniczkowych podczas akcji „Kwiaty za zakupy”.
Skrzydłokwiat pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej. Jego oryginalne, białe kwiaty kształtem przypominają skrzydła, dlatego jest wspaniałą ozdobą wnętrz. Poza tym posiada zdolność oczyszczania powietrza z toksycznych substancji, co udowodniły badania przeprowadzone przez NASA. Pochłania także zarodniki pleśni oraz szkodliwe promieniowanie emitowane przez urządzenia elektryczne i elektroniczne. Dodatkowo nawilża powietrze i przetwarza dwutlenek węgla w tlen. Szkrzydłokwiat to jedna z roślin doniczkowych, które można zdobyć w nowej akcji Magnolia Park pt. „Kwiaty za zakupy”. – Z oferty Castoramy wybraliśmy niezwykłe, piękne rośliny, łatwe w pielęgnacji i o nietypowych właściwościach – mówi Joanna Sawośko-Duda, dyrektor Magnolia Park. – Celem tej akcji jest popularyzacja ekologii i troski o środowisko wśród naszych klientów – dodaje.
Wśród nagród nie zabraknie wyjątkowych roślin. Oprócz skrzydłokwiatu, do wyboru jest szeflera, która także pochłania zanieczyszczenia z powietrza. Jej ciekawe liście skłaniają do przycinania jej na drzewko bonsai. Innym kwiatem do wzięcia jest zamiokulkas, który w naturze rośnie w Tanzanii oraz na wyspach Zanzibaru. Jest jeszcze alokazja o pięknych liściach – roślina roku 2019, a także pochodząca z Ameryki Środkowej i Południowej monstera, która imponuje egzotycznym wyglądem oraz owocami o smaku kwaśnego ananasa (niestety, owoce rzadko pojawiają się w warunkach domowych).
Co trzeba zrobić, aby dostać kwiat doniczkowy od Magnolia Park? Zakupy za minimum 200 zł w dniu trwania akcji, czyli 26 września (sobota). Paragon należy okazać przy stoisku promocyjnym, które znajdzie się na placu między salonami Empik i Super-Pharm, w godzinach od 11.00 do 19.00. Magnolia Park rozda jednego dnia aż 500 kwiatków doniczkowych. – Nasze proekologiczne akcje cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego warto nie zwlekać do ostatniego momentu, ponieważ liczba roślin jest ograniczona. To też świetna okazja, by zdobyć piękną roślinę i zachować odrobinę lata na dłużej – podkreśla Joanna Sawośko-Duda.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.