Rośliny za zakupy – jesienna akcja w Magnolia Park
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Wszystkie piękne i łatwe w uprawie, a niektóre nawet oczyszczające powietrze w naszym otoczeniu. Magnolia Park już w najbliższą sobotę rozda swoim klientom pół tysiąca roślin doniczkowych podczas akcji „Kwiaty za zakupy”.
Skrzydłokwiat pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej. Jego oryginalne, białe kwiaty kształtem przypominają skrzydła, dlatego jest wspaniałą ozdobą wnętrz. Poza tym posiada zdolność oczyszczania powietrza z toksycznych substancji, co udowodniły badania przeprowadzone przez NASA. Pochłania także zarodniki pleśni oraz szkodliwe promieniowanie emitowane przez urządzenia elektryczne i elektroniczne. Dodatkowo nawilża powietrze i przetwarza dwutlenek węgla w tlen. Szkrzydłokwiat to jedna z roślin doniczkowych, które można zdobyć w nowej akcji Magnolia Park pt. „Kwiaty za zakupy”. – Z oferty Castoramy wybraliśmy niezwykłe, piękne rośliny, łatwe w pielęgnacji i o nietypowych właściwościach – mówi Joanna Sawośko-Duda, dyrektor Magnolia Park. – Celem tej akcji jest popularyzacja ekologii i troski o środowisko wśród naszych klientów – dodaje.
Wśród nagród nie zabraknie wyjątkowych roślin. Oprócz skrzydłokwiatu, do wyboru jest szeflera, która także pochłania zanieczyszczenia z powietrza. Jej ciekawe liście skłaniają do przycinania jej na drzewko bonsai. Innym kwiatem do wzięcia jest zamiokulkas, który w naturze rośnie w Tanzanii oraz na wyspach Zanzibaru. Jest jeszcze alokazja o pięknych liściach – roślina roku 2019, a także pochodząca z Ameryki Środkowej i Południowej monstera, która imponuje egzotycznym wyglądem oraz owocami o smaku kwaśnego ananasa (niestety, owoce rzadko pojawiają się w warunkach domowych).
Co trzeba zrobić, aby dostać kwiat doniczkowy od Magnolia Park? Zakupy za minimum 200 zł w dniu trwania akcji, czyli 26 września (sobota). Paragon należy okazać przy stoisku promocyjnym, które znajdzie się na placu między salonami Empik i Super-Pharm, w godzinach od 11.00 do 19.00. Magnolia Park rozda jednego dnia aż 500 kwiatków doniczkowych. – Nasze proekologiczne akcje cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego warto nie zwlekać do ostatniego momentu, ponieważ liczba roślin jest ograniczona. To też świetna okazja, by zdobyć piękną roślinę i zachować odrobinę lata na dłużej – podkreśla Joanna Sawośko-Duda.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.