Różne oblicza, jedna miłość – za co Polacy kochają sernik?

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Kiedy zapytacie znajomych, rodzinę, przyjaciół, żeby wymienili jedno, ulubione ciasto, znaczna większość zgodnie przyzna, że jest to sernik! Dlaczego jest tak popularny i co sprawia, że nawet najbardziej wybredni smakosze nie są w stanie sobie go odmówić?
Każdy może okrzyknąć się znawcą sernika. Nowojorski, wiedeński, na zimno, jednak głównym elementem spornym każdego ciasta są… rodzynki. To temat najgorętszy z możliwych. Fanów suszonych winogron jest tak samo dużo, jak przeciwników. Jednak wszystko sprowadza się do jednego – sernik i tak zostanie zjedzony, a wysokiej jakości twaróg jest kluczowy dla idealnego przepisu. I to koniecznie świeży, nie z pudełka!
Sernik dobry na każdą okazję
Ale dlaczego sernik jest tak ważny dla Polaków? Może dlatego, że gości na naszych stołach w Święta Bożego Narodzenia, Wielkanocy, na imprezach rodzinnych, urodzinowych, spotkaniach firmowych. Tym, co sprawia, że jest on zawsze obecny w najważniejszych momentach, to emocje i wspomnienia, które mu towarzyszą. Oprócz tego sernik to jedno z tych ciast, które można zrobić bardzo szybko i zaskoczyć gości.
Babcia wie, jaki sernik najlepszy
Robią go nasze babcie, mamy, przyjaciółki, a także coraz częściej panowie. Przepisów najstarszych gospodyń domowych nie jest w stanie przebić żaden sernik ekspresowy. Dotychczas w każdym domu znajdował się stary zeszyt z najlepszymi przepisami na sernik, trikami, jak przyrządzić idealne ciasto, które uwielbiają wszyscy.
Obecnie internet przejął kontrolę – przepisy na 16 rodzajów serników, sernik z gotowych serów, z serów długodojrzewających… jednak czy wciąż jest to ten jedyny przepis, w który najbliższe nam osoby wkładają tyle serca, doświadczenia i miłości?
Program „Ja Cię SERniczę!” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.