Komunikaty PR

Rozpoczęła się akcja „Komputer dla ucznia”

2020-04-16  |  11:19
Biuro prasowe
Do pobrania Infopras ( 0.22 MB )

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz Amest Otwock sp. z o.o. rozpoczęli akcję charytatywną na rzecz dzieci i młodzieży dotkniętych problemem wykluczenia cyfrowego. Kilkanaście rodzin z terenu powiatu otwockiego otrzymało komputery z oprogramowaniem, pozwalające na uczestniczenie w zajęciach szkolnych za pośrednictwem Internetu. Caritas i Amest Otwock zapraszają kolejne firmy, instytucje i osoby prywatne do przekazywania komputerów na rzecz dzieci i młodzieży.

W sytuacji epidemii koronawirusa nauczanie szkolne jest prowadzone za pośrednictwem Internetu. Daje to szkołom i dzieciom szerokie możliwości realizowania zajęć dydaktycznych, utrzymywania kontaktu ze szkołą, nauczycielami i grupą rówieśniczą. Niestety nie wszyscy uczniowie mają dostęp do komputerów, by móc uczestniczyć w zajęciach. Jest to realny problem wielu rodzin ubogich materialnie. Dlatego Amest Otwock Sp. z o.o. i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej podjęły współpracę. W jej efekcie zakupiono kilkanaście komputerów wyposażonych w oprogramowanie, które zostały przekazane potrzebującym dzieciom i młodzieży.

- Pracujemy razem, aby umożliwić naukę uczniom wykluczonym cyfrowo. W pierwszej kolejności udostępniamy komputery niezbędne do edukacji rodzinom z powiatu otwockiego. Zostały one zakupione i przygotowane przez Amest-Otwock sp. z o.o. Ale nie chcemy na tym poprzestać. Już dziś zapraszamy kolejne firmy i zamożne osoby prywatne do dołączenia do naszej wspólnej akcji „Komputer dla ucznia”. Podjęta przez nas inicjatywa to dobry przykład współpracy lokalnego biznesu oraz instytucji charytatywnej Kościoła katolickiego. Pomóżmy dzieciom, zainwestujmy w ich przyszłość - zaznacza Ks. Kamil Chojnacki, Dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Wspólny projekt ma na celu wyrównanie szans beneficjentów, wśród których są dzieci z rodzin ubogich lub wielodzietnych. Prezes firmy Amest Otwock, Felice Scoccimarro, przekazując na ten cel środki finansowe, podkreślił, jak ważna jest wzajemna pomoc lokalnej społeczności i wspólna wrażliwość społeczna instytucji charytatywnej Kościoła katolickiego oraz miejscowego przedsiębiorstwa. W tym trudnym czasie musimy być solidarni z osobami szczególnie potrzebującymi. To nasz moralny obowiązek. Cieszę się, że możemy nieść pomoc z zaufaną i szanowaną organizacją, jaką jest Caritas. Dbajmy o siebie i innych. Okres pandemii to próba dla człowieczeństwa. Zachęcamy inne firmy, by włączyły się w naszą akcję. Jeżeli teraz nie zaopatrzymy dzieci w narzędzia edukacyjne to ograniczymy ich możliwości rozwojowe podkreśla Felice Scoccimarro, prezes zarządu Amest Otwock sp. z o.o.

 - Pomoc spotkała się z wyrazami ogromnej radości ze strony uczniów i rodzin. Dzieci są przeszczęśliwe, a rodzice bardzo wdzięczni. Dziękujemy za pamięć i wsparcie w trudnym dla wszystkich czasie - dodaje Magdalena Urbaniak, kierownik Świetlicy Profilaktyczno-Opiekuńczej Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Otwocku.

Firmy, instytucje i osoby prywatne zainteresowane przekazaniem uczniom z ubogich rodzin komputerów do nauki szkolnej, lub środków na ich zakup za pośrednictwem Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszane są do kontaktu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.