Rozpoczyna się festiwal teatrów dla dzieci na warszawskiej Pradze
Tej jesieni będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie dla najmłodszych. Już 23 października w Centrum Praskim Koneser rozpocznie się Ogólnopolski Przegląd Teatrów dla Dzieci organizowany przez wydawnictwo Tashka i Konesera, podczas którego wystąpią najlepsze teatry dziecięce z całej Polski. Do 17 grudnia odbędzie się łącznie dwanaście przedstawień dla dzieci w różnym wieku.
Już niebawem rozpoczyna się pierwszy Ogólnopolski Przegląd Teatrów dla Dzieci wg Tashka. Swoje spektakle pokażą przedstawiciele sceny dziecięcej z całego kraju: Teatr Baj z Warszawy, Teatr Atofri z Poznania, Teatr Arlekin z Łodzi, Teatr Małego Widza i Teatr Triki Tashka. W ciągu dziewięciu tygodni najmłodsza publiczność zobaczy aż dwanaście wyjątkowych spektakli, które niejednokrotnie sięgały po najwyższe laury na międzynarodowych i krajowych przeglądach teatralnych. Przedstawienia zostały przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach w różnym wieku – od 1. do 14. roku życia. Aktorzy wystąpią w przestrzeniach Centrum Praskiego Koneser: Butelkowni i Filtracji oraz na scenie kawiarni Triki Tashka przy Placu Konesera. Spektakle są biletowane – więcej informacji: www.trikitashka.pl
– Do naszego przeglądu zaprosiliśmy wybitne, a co najważniejsze, cenione przez najmłodszych widzów teatry. To wielka gratka dla całych rodzin, które będą mogły wynieść z prezentowanych spektakli nie tylko dobry humor, ale także cenną naukę i rozwinąć swoją wyobraźnię. To też wspaniała szansa na rozpoczęcie przygody z teatrem. W jednym miejscu, na przestrzeni tygodni, możliwe będzie podziwianie artystów z całej Polski – mówi Katarzyna Kucharska, organizatorka Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów dla Dzieci wg Tashka.
W ramach Artystycznej Jesieni w Koneserze odbywa się również cykl spektakli Teatru Ka, który przygotował coś specjalnego dla dzieci i ich rodziców. W niedzielne popołudnia prezentowany jest teatr cieni Karagöz (tradycyjna turecka technika teatralna, wpisana na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO), połączony z kreatywnymi warsztatami. Ciekawym doświadczeniem dla dorosłych i dzieci są także cotygodniowe spektakle sensoryczne SoundDome z pokazami światła, które odbywają się w każdy piątek w Centrum Praskim Koneser. Z kolei tylko dla dorosłych przewidziano warsztaty aktorskie „Astroteatr” prowadzone przez artystkę, Elżbietę Czerwińską. Wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny.
Program Przeglądu Teatrów dla Dzieci Tashka, Festiwal Sztuki i Sztuczki (23 października – 17 grudnia):
23.10, 17:30 – „Nie wywołuj wilka”, Teatr Baj
6.11, 17:30 – „Jabłonka”, Teatr Atofri
19.11, 17:30 – „Ptasi Baj”, Teatr Atofri
28.11, 15:00 – „Rutka”, Teatr Arlekin
28.11, 16:00 – „Pan Satie”, Teatr Atofri
28.11, 18:00 – „Rutka”, Teatr Arlekin
29.11, 10:00 – „Rozplatanie Tęczy”, Teatr Małego Widza
29.11, 16:00 – „Cztery Pory Roku”, Teatr Małego Widza
29.11, 18:30 – „Misza i Grisza ratują świat”, Teatr Triki Tashka
10.12, 17:30 – „Szary Chłopiec”, Teatr Arlekin
11.12, 17:30 – „Stand-upik”, Teatr Triki Tashka
17.12, 17:30 – „Słoń Trąbibombi” Teatr Atofri
Program Teatru Cieni – Teatr KA:
18.10, 16:00 – „Rybak” oraz warsztaty dla dzieci
08.11, 16:00 – „Huśtawka” oraz warsztaty dla dzieci
15.11, 16:00 – „Magiczne drzewo” oraz warsztaty dla dzieci
29.11, 16:00 – „Wiedźmy” oraz warsztaty dla dzieci
13.12, 16:00 – „Współczesna perska bajka o małej czarnej rybce” oraz warsztaty dla dzieci
Program teatru sensorycznego:
16.10, 19:30 – „Forest Mind, Mountain Spirit”
23.10, 19:30 – „Underwater Kingdom”
30.10, 19:30 – „Waterfall Healing”
06.11, 19:30 – „Northern Lights Relaxation”
13.11, 19:30 – „Enlightenment in Nature”
Podczas wszystkich wydarzeń w Centrum Praskim Koneser obowiązują limity miejsc oraz przestrzegane są zalecenia związane z pandemią: zachowanie dystansu, zakrywanie nosa i ust oraz dezynfekcja rąk.
Więcej informacji na www.koneser.eu
ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI
SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Jakub Rzeźniczak: Z szacunku dla żony odmówiłem udziału w „Tańcu z gwiazdami”. Do programu „Mówię Wam” nie pójdę ze względu na prowadzącego
Nie tylko producenci TVN-u chcieli widzieć w swoim formacie Jakuba Rzeźniczaka. Walczył o niego również Polsat, proponując mu udział w nowej edycji „Tańca z gwiazdami”. Były piłkarz nie wystąpi jednak na parkiecie, bo jak podkreśla, w tym momencie nie czułby się komfortowo w tym programie. Nie chce bowiem prowokować dwuznacznych sytuacji i dostarczać swojej żonie powodów do niepokoju czy zazdrości.
Konsument
Będzie ubywać mięsa na stołach Polaków. Eksperci radzą ograniczyć spożycie nawet o dwie trzecie
Produkcja zwierzęca nie zniknie, ale będzie musiała zostać ograniczona – oceniają eksperci rynku żywności i podkreślają, że przemawiają za tym zarówno względy zdrowotne, jak i środowiskowe. Obecnie przeciętny Polak zjada ok. 75 kg mięsa rocznie, a wskazywana przez dietetyków zdrowa granica to ok. 20–25 kg.
Podróże
Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok
W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.