Komunikaty PR

Seks kobiety po 40 roku życia

2020-11-10  |  15:00

Menopauza już po 40-tce?

Pierwsze objawy klimakterium mogą pojawić się krótko po 40-tce. W tym czasie zaczyna się stopniowe wygaszanie czynności jajników i powolne zmniejszanie się ilości wydzielanych hormonów (progesteronu i estrogenów). Wraz z wahaniem poziomu hormonów możesz zaobserwować objawy, które do tej pory nie występowały tak często. Należą do nich m.in. zaburzenia miesiączkowania, uderzenia gorąca czy wahania nastroju. A to wszystko może wpływać na zmniejszoną ochotę na seks. Warto więc zrobić wszystko, aby zmiany zachodzące w naszym organizmie nie odebrały nam radości ze zbliżeń. Dlaczego? Ponieważ właśnie mając 40 lat+ nie mamy już tylu kompleksów, znamy dobrze swoje ciała, wiemy, jakie mamy potrzeby seksualne i co nas w łóżku podnieca i sprawia przyjemność. A to jest doskonała recepta na najlepsze seksualne doznania. Co więc robić, by w pełni się w nimi cieszyć?

Zerwij z nałogami

Jeśli nadal palisz, najwyższa pora pożegnać się z tym nałogiem. I to nie tylko z myślą o swoim zdrowiu i samopoczucie, ale także dla dobra twojego życia seksualnego. Układ krwionośny palących kobiet nie dostarcza wystarczającej ilości krwi do narządów płciowych, które w efekcie są mniej wrażliwe. Nikotyna negatywnie wpływa na nawilżenie pochwy i zmniejsza produkcję estrogenu.

Jest jeszcze jedna rzecz – w ciągu kilku dni po odstawieniu papierosów, zmysł węchu się poprawia. To oznacza, że będziesz bardziej czuła na bodźce węchowe również w sypialni. Może warto więc zapalić świece o pobudzającym zmysły zapachu?

Częściej się ruszaj

Codzienna aktywność fizyczna wpływa na ukrwienie ciała. A niestety po 40-tce krew zaczyna wolniej krążyć w żyłach i masz jej o ok. 10 proc. mniej niż gdy miałaś 20 lat. Ćwiczenia pozwalają także wyrównać krążenie, czyli zapewniają dobre dotlenienie wszystkich narządów, oraz rozwijają mięśnie Kegla. Wreszcie, uprawianie sportu stymuluje produkcję tzw. hormonów szczęścia, endorfin, które mają wpływ na poprawienie samopoczucia, które może być gorsze pod wpływem zachodzących w wiekiem zmian hormonalnych. Co więcej - analizy poziomu hormonów wykazują, że po 20 minutach od intensywnego treningu kobiety osiągają „gotowość do seksu”. Także – do dzieła! Wybierz dowolną aktywność fizyczną, która sprawia ci przyjemność – np. fitness, joga czy szybki marsz – i powtarzaj ją co najmniej 3 razy w tygodniu.

 

 

 

 

Wspomóż dobre samopoczucie

Aby mieć siłę i ochotę seks warto powtrzymać pierwsze objawy menopauzy również za pomocą skutecznych suplementów diety. W łagodzeniu skutków menopauzy wspomoże nas suplement diety Femiflamax. Znajdujący się w nim ekstrakt z czerwonej koniczyny zawierający izoflawonoidy, łagodzi dolegliwości związane z okresem menopauzy, takie jak: uderzenia gorąca, pocenie nocne, zaburzenia snu i nastroju. Dodatek czarnego pieprzu to źródło piperyny, które w naturalny sposób spala tkankę tłuszczową. Zawarty we Femiflamax kwas foliowy przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, a magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. W składzie znajdziemy również witaminy B6, które przyczyniają się do regulacji czynności hormonalnej.

Femiflamax to preparat ze zmikronizowanymi (zmniejszonymi) cząsteczkami, dzięki czemu składniki są lepiej wchłanialne, co pozwala na zmniejszenie dziennej dawki do tylko 1 tabletki! Zapewnia wysoką jakość oraz efektywność działania suplementu.

 

Realizuj się niezależnie od wieku

Seks w każdym wieku może przynosić ogromną rozkosz. Teraz, gdy jesteś już dojrzała, masz za sobą mnóstwo doświadczeń i lepiej znasz siebie oraz swoje potrzeby, może on być naprawdę wyjątkowy. Daj sobie szansę na dobre samopoczucie i ciesz się każdą sferą życia.

www.lagodnamenopauza.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Seks Różne oblicza miłości i jeden wspólny mianownik W filmach dokumentalnych Durex Biuro prasowe
2020-09-11 | 13:06

Różne oblicza miłości i jeden wspólny mianownik W filmach dokumentalnych Durex

Czy burzliwy romans może przerodzić się w pełne wzajemnego szacunku małżeństwo? Czy przedkładanie potrzeb partnera nad własne faktycznie jest możliwe? Czy w świeżym i dynamicznym
Seks Durex „Głośni w łóżku” - limitowane zestawy Durex Invisible x Mo61 x Barrakuz
2020-08-27 | 14:15

Durex „Głośni w łóżku” - limitowane zestawy Durex Invisible x Mo61 x Barrakuz

Rozmowa o seksie przynosi wiele korzyści – pozwala nie tylko odnosić większa przyjemność w łóżku, ale też rozwija związek i buduje wzajemne zaufanie. Nie zaczniemy jednak
Seks Wirus zmienił relacje damsko-męskie o 180 stopni
2020-05-06 | 14:05

Wirus zmienił relacje damsko-męskie o 180 stopni

Koronawirus wywrócił nasze życie do góry nogami. Z dnia na dzień przestaliśmy spotykać się ze znajomymi, chodzić do pracy, na imprezy i do kina. Przestaliśmy także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Seriale

Seriale

Katarzyna Bonda: Zgodziłam się na adaptację mojej powieści nie po to, żeby robić sobie promocję. Dla mnie to było metafizyczne doświadczenie zobaczyć swoje postaci na ekranie

Pisarka podkreśla, że nigdy nie zabiegała o adaptację czy ekranizację swoich powieści tylko po to, by zwiększyć poczytność jej książek. Zawsze była to inicjatywa producentów. W przypadku „Żywiołów” wiele rozmów zakończyło się fiaskiem, dlatego też nie wierzyła, że w końcu się uda. Na szczęście trafiła na takich twórców, którzy doskonale zrozumieli jej przekaz, dokonali właściwej selekcji wątków i przedstawili jej scenariusz, który według niej jest prawdziwym majstersztykiem. Pisarka najbardziej jest usatysfakcjonowana sposobem wykreowania postaci Saszy.

Nauka

BioBankowanie może być szansą dla chorych z nowotworami. Zainteresowanie wśród pacjentów jest ogromne

BioBankowanie tkanki zmienionej nowotworowo umożliwia analizę całego genomu, dzięki której możliwe jest poszukiwanie dla chorego indywidualnej terapii czy włączenie go do badań klinicznych nad nowymi lekami. – W przypadku nowotworów jajnika stosuje się badanie całogenomowe, dzięki któremu można wytypować pacjentki do leczenia inhibitorami PARP – wyjaśnia dr inż. Aleksandra Szopa z Polskiego Centrum BioBankowania. Nawet jeśli na dany typ raka nie ma jeszcze leczenia, to dzięki odpowiedniemu przechowywaniu materiału biologicznego będzie szansa skorzystania z terapii, które pojawią się w przyszłości.