Seks kobiety po 40 roku życia
Menopauza już po 40-tce?
Pierwsze objawy klimakterium mogą pojawić się krótko po 40-tce. W tym czasie zaczyna się stopniowe wygaszanie czynności jajników i powolne zmniejszanie się ilości wydzielanych hormonów (progesteronu i estrogenów). Wraz z wahaniem poziomu hormonów możesz zaobserwować objawy, które do tej pory nie występowały tak często. Należą do nich m.in. zaburzenia miesiączkowania, uderzenia gorąca czy wahania nastroju. A to wszystko może wpływać na zmniejszoną ochotę na seks. Warto więc zrobić wszystko, aby zmiany zachodzące w naszym organizmie nie odebrały nam radości ze zbliżeń. Dlaczego? Ponieważ właśnie mając 40 lat+ nie mamy już tylu kompleksów, znamy dobrze swoje ciała, wiemy, jakie mamy potrzeby seksualne i co nas w łóżku podnieca i sprawia przyjemność. A to jest doskonała recepta na najlepsze seksualne doznania. Co więc robić, by w pełni się w nimi cieszyć?
Zerwij z nałogami
Jeśli nadal palisz, najwyższa pora pożegnać się z tym nałogiem. I to nie tylko z myślą o swoim zdrowiu i samopoczucie, ale także dla dobra twojego życia seksualnego. Układ krwionośny palących kobiet nie dostarcza wystarczającej ilości krwi do narządów płciowych, które w efekcie są mniej wrażliwe. Nikotyna negatywnie wpływa na nawilżenie pochwy i zmniejsza produkcję estrogenu.
Jest jeszcze jedna rzecz – w ciągu kilku dni po odstawieniu papierosów, zmysł węchu się poprawia. To oznacza, że będziesz bardziej czuła na bodźce węchowe również w sypialni. Może warto więc zapalić świece o pobudzającym zmysły zapachu?
Częściej się ruszaj
Codzienna aktywność fizyczna wpływa na ukrwienie ciała. A niestety po 40-tce krew zaczyna wolniej krążyć w żyłach i masz jej o ok. 10 proc. mniej niż gdy miałaś 20 lat. Ćwiczenia pozwalają także wyrównać krążenie, czyli zapewniają dobre dotlenienie wszystkich narządów, oraz rozwijają mięśnie Kegla. Wreszcie, uprawianie sportu stymuluje produkcję tzw. hormonów szczęścia, endorfin, które mają wpływ na poprawienie samopoczucia, które może być gorsze pod wpływem zachodzących w wiekiem zmian hormonalnych. Co więcej - analizy poziomu hormonów wykazują, że po 20 minutach od intensywnego treningu kobiety osiągają „gotowość do seksu”. Także – do dzieła! Wybierz dowolną aktywność fizyczną, która sprawia ci przyjemność – np. fitness, joga czy szybki marsz – i powtarzaj ją co najmniej 3 razy w tygodniu.
Wspomóż dobre samopoczucie
Aby mieć siłę i ochotę seks warto powtrzymać pierwsze objawy menopauzy również za pomocą skutecznych suplementów diety. W łagodzeniu skutków menopauzy wspomoże nas suplement diety Femiflamax. Znajdujący się w nim ekstrakt z czerwonej koniczyny zawierający izoflawonoidy, łagodzi dolegliwości związane z okresem menopauzy, takie jak: uderzenia gorąca, pocenie nocne, zaburzenia snu i nastroju. Dodatek czarnego pieprzu to źródło piperyny, które w naturalny sposób spala tkankę tłuszczową. Zawarty we Femiflamax kwas foliowy przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, a magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. W składzie znajdziemy również witaminy B6, które przyczyniają się do regulacji czynności hormonalnej.
Femiflamax to preparat ze zmikronizowanymi (zmniejszonymi) cząsteczkami, dzięki czemu składniki są lepiej wchłanialne, co pozwala na zmniejszenie dziennej dawki do tylko 1 tabletki! Zapewnia wysoką jakość oraz efektywność działania suplementu.
Realizuj się niezależnie od wieku
Seks w każdym wieku może przynosić ogromną rozkosz. Teraz, gdy jesteś już dojrzała, masz za sobą mnóstwo doświadczeń i lepiej znasz siebie oraz swoje potrzeby, może on być naprawdę wyjątkowy. Daj sobie szansę na dobre samopoczucie i ciesz się każdą sferą życia.
www.lagodnamenopauza.pl

Gadżety erotyczne z dostawą do domu – zamówienia rosną szybciej niż inflacja

Prawo do przyjemności: VI Konferencja Sekson Fundacji Avalon (26-27.10.2024)

Życie pełne (intymnych) doznań
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.