Komunikaty PR

Seks kobiety po 40 roku życia

2020-11-10  |  15:00

Menopauza już po 40-tce?

Pierwsze objawy klimakterium mogą pojawić się krótko po 40-tce. W tym czasie zaczyna się stopniowe wygaszanie czynności jajników i powolne zmniejszanie się ilości wydzielanych hormonów (progesteronu i estrogenów). Wraz z wahaniem poziomu hormonów możesz zaobserwować objawy, które do tej pory nie występowały tak często. Należą do nich m.in. zaburzenia miesiączkowania, uderzenia gorąca czy wahania nastroju. A to wszystko może wpływać na zmniejszoną ochotę na seks. Warto więc zrobić wszystko, aby zmiany zachodzące w naszym organizmie nie odebrały nam radości ze zbliżeń. Dlaczego? Ponieważ właśnie mając 40 lat+ nie mamy już tylu kompleksów, znamy dobrze swoje ciała, wiemy, jakie mamy potrzeby seksualne i co nas w łóżku podnieca i sprawia przyjemność. A to jest doskonała recepta na najlepsze seksualne doznania. Co więc robić, by w pełni się w nimi cieszyć?

Zerwij z nałogami

Jeśli nadal palisz, najwyższa pora pożegnać się z tym nałogiem. I to nie tylko z myślą o swoim zdrowiu i samopoczucie, ale także dla dobra twojego życia seksualnego. Układ krwionośny palących kobiet nie dostarcza wystarczającej ilości krwi do narządów płciowych, które w efekcie są mniej wrażliwe. Nikotyna negatywnie wpływa na nawilżenie pochwy i zmniejsza produkcję estrogenu.

Jest jeszcze jedna rzecz – w ciągu kilku dni po odstawieniu papierosów, zmysł węchu się poprawia. To oznacza, że będziesz bardziej czuła na bodźce węchowe również w sypialni. Może warto więc zapalić świece o pobudzającym zmysły zapachu?

Częściej się ruszaj

Codzienna aktywność fizyczna wpływa na ukrwienie ciała. A niestety po 40-tce krew zaczyna wolniej krążyć w żyłach i masz jej o ok. 10 proc. mniej niż gdy miałaś 20 lat. Ćwiczenia pozwalają także wyrównać krążenie, czyli zapewniają dobre dotlenienie wszystkich narządów, oraz rozwijają mięśnie Kegla. Wreszcie, uprawianie sportu stymuluje produkcję tzw. hormonów szczęścia, endorfin, które mają wpływ na poprawienie samopoczucia, które może być gorsze pod wpływem zachodzących w wiekiem zmian hormonalnych. Co więcej - analizy poziomu hormonów wykazują, że po 20 minutach od intensywnego treningu kobiety osiągają „gotowość do seksu”. Także – do dzieła! Wybierz dowolną aktywność fizyczną, która sprawia ci przyjemność – np. fitness, joga czy szybki marsz – i powtarzaj ją co najmniej 3 razy w tygodniu.

 

 

 

 

Wspomóż dobre samopoczucie

Aby mieć siłę i ochotę seks warto powtrzymać pierwsze objawy menopauzy również za pomocą skutecznych suplementów diety. W łagodzeniu skutków menopauzy wspomoże nas suplement diety Femiflamax. Znajdujący się w nim ekstrakt z czerwonej koniczyny zawierający izoflawonoidy, łagodzi dolegliwości związane z okresem menopauzy, takie jak: uderzenia gorąca, pocenie nocne, zaburzenia snu i nastroju. Dodatek czarnego pieprzu to źródło piperyny, które w naturalny sposób spala tkankę tłuszczową. Zawarty we Femiflamax kwas foliowy przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, a magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. W składzie znajdziemy również witaminy B6, które przyczyniają się do regulacji czynności hormonalnej.

Femiflamax to preparat ze zmikronizowanymi (zmniejszonymi) cząsteczkami, dzięki czemu składniki są lepiej wchłanialne, co pozwala na zmniejszenie dziennej dawki do tylko 1 tabletki! Zapewnia wysoką jakość oraz efektywność działania suplementu.

 

Realizuj się niezależnie od wieku

Seks w każdym wieku może przynosić ogromną rozkosz. Teraz, gdy jesteś już dojrzała, masz za sobą mnóstwo doświadczeń i lepiej znasz siebie oraz swoje potrzeby, może on być naprawdę wyjątkowy. Daj sobie szansę na dobre samopoczucie i ciesz się każdą sferą życia.

www.lagodnamenopauza.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Seks Życie pełne (intymnych) doznań Biuro prasowe
2023-08-31 | 01:00

Życie pełne (intymnych) doznań

Miesiące letnie to czas, kiedy nie chcemy się ograniczać. To właśnie wtedy poszukujemy ciekawych doznań i momentów, które dostarczą nam jak największej przyjemności.To nie
Seks Tour de Pologne w Środzie Wielkopolskiej! Wspólnie kibicujmy na niebiesko
2023-07-14 | 10:45

Tour de Pologne w Środzie Wielkopolskiej! Wspólnie kibicujmy na niebiesko

Już 29 lipca od godziny 13:00 zapraszamy do oficjalnej, miejskiej strefy kibica tuż przy Cukrowni Pfeifer & Langen przy ul. Niedziałkowskiego 27! Na wydarzenie zaprasza prezes Cukrowni wraz
Seks ZMIENIAJĄCA ŻYCIE MOC SEKSU
2023-04-25 | 14:29

ZMIENIAJĄCA ŻYCIE MOC SEKSU

Nasze relacje seksualne mogą budzić bardzo skrajne emocje. Często mają wymiar wstydliwy, a ich ugrzeczniony charakter pogłębia problem traktowania seksu jako tabu. Jednocześnie mogą być

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.