Komunikaty PR

Seks w ARTE.tv za darmo

2022-08-22  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Kowalska
Face it

Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl

Seks dziś jest wszechobecny – w życiu codziennym, w popkulturze i reklamie. Nigdy wcześniej w historii świata zachodniego temat ten nie był traktowany tak swobodnie, jak obecnie. Pozostaje tylko jedno tabu: co z ludźmi, którzy nie uprawiają seksu? Jest ich wszak coraz więcej. O seksie z każdej strony mówią trzy dokumenty: „No Sex”, „Pussy, Pleasure, Power!” i „Historia szminki”, dostępne za darmo na platformie streamingowej ARTE.tv https://www.arte.tv/pl/.

Mówi się, że seksualność jest kwintesencją człowieczeństwa i energią życiową. ARTE.tv zaprasza na wakacyjny cykl, w którym twórcy filmów poruszają temat seksu. „Pussy, Pleasure, Power!” to dokument o wpływie seksualności na popkulturę i pytanie do widzów: czy współczesne wyzwolenie to dla kobiet furtka do wolności czy tyrania orgazmu? Czy wijące się w seksownym tańcu piosenkarki manifestują swój feminizm czy spełniają stare fantazje mężczyzn? Z kolei w filmie „No Sex” wypowiadają się osoby, które nie uprawiają seksu w ogóle. Czy jedna z ich podstawowych potrzeb pozostaje niezaspokojona? Natomiast „Historia szminki” pokazuje, jak ten mały przedmiot o fallicznym kształcie stał się potężną bronią w rękach i kobiet, i mężczyzn. W dokumencie młodzi influencerzy tłumaczą, jaki związek ma szminka z najważniejszymi tematami współczesności, takimi jak feminizm, kwestie płci czy ekologia.

FILMY W CYKLU „SEX W ARTE”:

„NO SEX – ABSTYNENCJA SEKSUALNA WE WSPÓŁCZESNYM SPOŁECZEŃSTWIE” Francja, 2022

Seks zajmuje współczesnych ludzi - przede wszystkim w ich myślach. Ludzie spędzają znacznie więcej czasu na myśleniu o seksie niż na jego uprawianiu. Wszechobecność tego tematu sprawia, że człowiek nieustannie wystawia siebie i innych na próbę. Nawet ci, którzy decydują się go unikać, muszą przyznać, że seks ma znaczenie egzystencjalne.

Podczas wymiany zdań z osobami żyjącymi w celibacie można wiele zrozumieć na temat znaczenia seksu dla obrazu samego siebie i zyskać nową perspektywę na współczesne społeczeństwo. Wiele osób czuje się zmuszonych do regularnych stosunków seksualnych. Rzekomo wyzwolone ciało jest w rzeczywistości poddane nowym dyktatom. Jak często, jak regularnie, jak długo? Ultra-liberalne podejście do seksualności paradoksalnie czyni ludzi mniej wolnymi.

Czy wyrzeczenie się miłości fizycznej można rozumieć jako akt emancypacyjny w społeczeństwie, w którym w ciągu kilku dekad doszło do radykalnej zmiany paradygmatu? Bo o ile jeszcze niedawno seks pozamałżeński był zakazany, o tyle teraz rozpustne życie miłosne zostało niejako podniesione do rangi obywatelskiego obowiązku. Każdy, kto nie podąża za głównym nurtem, automatycznie staje się outsiderem.

Czy współczesny świat podlega tyranii, w której rządzi orgazm? Abstynenci seksualni dochodzą do porozumienia z samymi sobą i zadają sobie pytanie o swoją rolę w społeczeństwie. Siedmiu mężczyzn i siedem kobiet otwarcie mówi o swoich powodach i o tym, jak to jest żyć bez seksu.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/104472-000-A/no-sex/

„PUSSY, PLEASURE, POWER – KOBIECE POŻĄDANIE W POPKULTURZE”, Niemcy, 2022

Kobiece pożądanie i seksualność są celebrowane jak nigdy dotąd w popkulturze. Podczas gdy kiedyś artystki były reklamowane głównie przez mężczyzn jako seksowne obiekty pożądania, dziś same pokazują swe ciała i seksualność w sposób jawny i z upodobaniem. Gwiazdy pop, takie jak Rihanna, śpiewają bardziej o seksie niż o miłości, wnosząc do tego feministyczne przesłanie. Cardi B, Liza Monet i Megan Thee Stallion tańczą, rapują i śpiewają przeciwko społecznemu pasowi cnoty.

Kobiece pożądanie przeszło długą drogę w historii popu. Pierwsze prowokacyjne jęki Jane Birkin, skandaliczne masturbacje Madonny czy ekstatyczny „Love To Love You Baby” Donny Summer podkręciły wówczas społeczną atmosferę. Teraz pojawiają się inne pytania: jakie przesłanie mają klipy i słowa utworów? Czy dominuje akceptacja ciała i porzucenie tabu? Niezależność i wyzwolenie? A może artystki wpadają w pułapkę powielania starych, męskich fantazji? Czy wizerunek kobiety afirmującej pożądanie wyzwala ją czy prowadzi do nowych ograniczeń?

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/107821-000-A/pussy-pleasure-power/

„HISTORIA SZMINKI”, Francja, 2022

Szminka istnieje od zarania dziejów i często była symbolem władzy i buntu. Królowe, polityczki, robotnice, aktorki, gejsze, drag-queens, gwiazdy rocka, amatorzy i fani z całego świata przywłaszczyli sobie ten seksualny artefakt. Szminka jest wszechstronnym, łatwym w użyciu i przystępnym cenowo przedmiotem codziennego użytku, integralną częścią kobiecości, a ostatecznie także i męskości, i odzwierciedla rozwój społeczeństw na przestrzeni wieków.

Dokument śledzi historię szminki od czasów jej powstania aż do współczesności, mieszając archiwa, animacje, wywiady, TikToki i inne selfies.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/104860-000-A/historia-szminki/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Face it
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Seks Prawo do przyjemności: VI Konferencja Sekson Fundacji Avalon (26-27.10.2024) Biuro prasowe
2024-09-19 | 08:00

Prawo do przyjemności: VI Konferencja Sekson Fundacji Avalon (26-27.10.2024)

Konferencja Sekson, rokrocznie organizowana przez Fundację Avalon, to największe w Polsce wydarzenie poświęcone tematom seksualności i rodzicielstwa osób z
Seks Życie pełne (intymnych) doznań
2023-08-31 | 01:00

Życie pełne (intymnych) doznań

Miesiące letnie to czas, kiedy nie chcemy się ograniczać. To właśnie wtedy poszukujemy ciekawych doznań i momentów, które dostarczą nam jak największej przyjemności.To nie
Seks Tour de Pologne w Środzie Wielkopolskiej! Wspólnie kibicujmy na niebiesko
2023-07-14 | 10:45

Tour de Pologne w Środzie Wielkopolskiej! Wspólnie kibicujmy na niebiesko

Już 29 lipca od godziny 13:00 zapraszamy do oficjalnej, miejskiej strefy kibica tuż przy Cukrowni Pfeifer & Langen przy ul. Niedziałkowskiego 27! Na wydarzenie zaprasza prezes Cukrowni wraz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.