Komunikaty PR

Tour de Pologne w Środzie Wielkopolskiej! Wspólnie kibicujmy na niebiesko

2023-07-14  |  10:45
Biuro prasowe

Już 29 lipca od godziny 13:00 zapraszamy do oficjalnej, miejskiej strefy kibica tuż przy Cukrowni Pfeifer & Langen przy ul. Niedziałkowskiego 27! Na wydarzenie zaprasza prezes Cukrowni wraz z Burmistrzem Środy Wielkopolskiej.

Kolarze w I etapie wyścigu ruszą z MTP w Poznaniu, później pojadą przez Suchy Las, Biedrusko, Murowaną Goślinę i dalej przez Kostrzyn. W Środzie Wielkopolskiej pojadą od ul. Żwirki i Wigury, aż do końca ul. Niedziałkowskiego i dalej. Na rondzie Jana Pawła II rozpocznie się ponad 200-metrowa premia specjalna. Na jej końcu, tuż na wysokości pierwszej bramy wjazdowej na plac buraczany do cukrowni, rozstawiona zostanie miejska strefa kibica, w której organizatorzy – wspólnie z Urzędem Miejskim – zachęcają do słodkiego kibicowania!

To unikalna szansa, by zobaczyć na żywo i wesprzeć uczestników jubileuszowej, 80. edycji słynnego Tour de Pologne. Zapraszamy z dziećmi, rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami do tego, by spędzić wspólnie czas, dobrze się bawić, no i najważniejsze, by dodać otuchy zawodnikom! Wszystkich kibiców zachęcamy do ubrania się w kolorze niebieskim lub granatowym – nawiązujących do kolorów zarówno Cukrowni, jak i samego miasta. Im będzie nas więcej, tym mamy większą szansę, że cała Polska zobaczy jak wielką moc kibicowania mają Średzianie. Wyścig będzie transmitowany w TVP Sport.

Strefa będzie otwarta dla mieszkańców już od godz. 13:00. Znajdzie się w niej strefa chillout z leżakami, sportowa zabawa, muzyka i konferansjer. Na gości czekają też gadżety, konkurs, a dla najbardziej aktywnych – darmowe pakiety kibica! Przejazd peletonu przewidziany jest na godz. 14:40.

 

Wydarzenie na Facebooku:
https://fb.me/e/6gW7xBMNu

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Seks Życie pełne (intymnych) doznań Biuro prasowe
2023-08-31 | 01:00

Życie pełne (intymnych) doznań

Miesiące letnie to czas, kiedy nie chcemy się ograniczać. To właśnie wtedy poszukujemy ciekawych doznań i momentów, które dostarczą nam jak największej przyjemności.To nie
Seks ZMIENIAJĄCA ŻYCIE MOC SEKSU
2023-04-25 | 14:29

ZMIENIAJĄCA ŻYCIE MOC SEKSU

Nasze relacje seksualne mogą budzić bardzo skrajne emocje. Często mają wymiar wstydliwy, a ich ugrzeczniony charakter pogłębia problem traktowania seksu jako tabu. Jednocześnie mogą być
Seks Seks w ARTE.tv za darmo
2022-08-22 | 09:00

Seks w ARTE.tv za darmo

Seks dziś jest wszechobecny – w życiu codziennym, w popkulturze i reklamie. Nigdy wcześniej w historii świata zachodniego temat ten nie był traktowany tak swobodnie, jak obecnie.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Jerzy Stuhr: Kończę swoją karierę teatralną i pedagogiczną. Już nie wyjdę na scenę, ale jeszcze mam ciągotki filmowe

Wybitny aktor, reżyser i pedagog żegna się z teatralną sceną dramatem Tadeusza Słobodzianka zatytułowanym „Geniusz”. Artysta wyreżyserował ten spektakl, a także gra w nim jedną z głównych ról. Wciela się w niezwykle ważną dla niego postać Konstantina Stanisławskiego, mistrza metody gry aktorskiej, którą sam przez wiele lat rozpowszechniał studentom na całym świecie. To pierwsza rola Jerzego Stuhra po dłuższej przerwie i jak się okazuje – ostatnia. Tą sztuką podsumowuje bowiem swój dorobek zawodowy i kończy karierę. Przedstawienie będzie wystawiane na deskach Teatru Polonia.

Zdrowie

Coraz gorsza kondycja psychiczna polskich nastolatków. Szkoły potrzebują narzędzi, żeby reagować na depresję i kryzysowe sytuacje

Stan psychiczny dzieci i młodzieży w Polsce się pogarsza. – W polskich szkołach brakuje psychologów, często też wrażliwości i wsparcia. A jeśli dziecko nie będzie mieć go w domu, to tym bardziej powinno mieć je w szkole – mówi Barbara Nowacka, ministra edukacji. – Statystyki pokazują, że w Polsce na depresję cierpi 2 proc. dzieci w wieku 6–12 lat i aż 20 proc. w grupie młodzieńczej – mówi Katarzyna Dubno, członkini zarządu Fundacji Adamed. Na te niepokojące dane w ostatnich latach wpłynęły m.in. izolacja spowodowana pandemią, sytuacja geopolityczna zaburzająca poczucie bezpieczeństwa. To dodatkowo nakłada się na sytuacje kryzysowe w domu czy szkole. Fundacja Adamed nawiązała współpracę z ekspertami serwisu Życie warte jest rozmowy, a efektem tego partnerstwa program Wspierająca Szkoła, którego celem jest profilaktyka zachowań samobójczych.

Nauka

Prognozy bólu powiązanego z pogodą byłyby pożyteczną innowacją. Osoby wrażliwe na zmiany aury mogłyby się lepiej do nich przygotować

Ponad 70 proc. osób cierpiących na migrenę zależną od warunków pogodowych chętnie skorzystałoby z narzędzia prognozującego wystąpienie u nich bólu. Niemal połowa z nich uważa, że taka wiedza pozwoliłaby im podjąć działania w celu uniknięcia przykrych dolegliwości lub ograniczenia aktywności we wskazanym czasie. Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Georgii w Athens. Skutecznego narzędzia prognostycznego jeszcze nie wynaleziono. Z meteopatią zmaga się nawet co trzeci człowiek na świecie, a 10 proc. ludzi doświadcza natomiast migreny.