Tour de Pologne w Środzie Wielkopolskiej! Wspólnie kibicujmy na niebiesko
Już 29 lipca od godziny 13:00 zapraszamy do oficjalnej, miejskiej strefy kibica tuż przy Cukrowni Pfeifer & Langen przy ul. Niedziałkowskiego 27! Na wydarzenie zaprasza prezes Cukrowni wraz z Burmistrzem Środy Wielkopolskiej.
Kolarze w I etapie wyścigu ruszą z MTP w Poznaniu, później pojadą przez Suchy Las, Biedrusko, Murowaną Goślinę i dalej przez Kostrzyn. W Środzie Wielkopolskiej pojadą od ul. Żwirki i Wigury, aż do końca ul. Niedziałkowskiego i dalej. Na rondzie Jana Pawła II rozpocznie się ponad 200-metrowa premia specjalna. Na jej końcu, tuż na wysokości pierwszej bramy wjazdowej na plac buraczany do cukrowni, rozstawiona zostanie miejska strefa kibica, w której organizatorzy – wspólnie z Urzędem Miejskim – zachęcają do słodkiego kibicowania!
To unikalna szansa, by zobaczyć na żywo i wesprzeć uczestników jubileuszowej, 80. edycji słynnego Tour de Pologne. Zapraszamy z dziećmi, rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami do tego, by spędzić wspólnie czas, dobrze się bawić, no i najważniejsze, by dodać otuchy zawodnikom! Wszystkich kibiców zachęcamy do ubrania się w kolorze niebieskim lub granatowym – nawiązujących do kolorów zarówno Cukrowni, jak i samego miasta. Im będzie nas więcej, tym mamy większą szansę, że cała Polska zobaczy jak wielką moc kibicowania mają Średzianie. Wyścig będzie transmitowany w TVP Sport.
Strefa będzie otwarta dla mieszkańców już od godz. 13:00. Znajdzie się w niej strefa chillout z leżakami, sportowa zabawa, muzyka i konferansjer. Na gości czekają też gadżety, konkurs, a dla najbardziej aktywnych – darmowe pakiety kibica! Przejazd peletonu przewidziany jest na godz. 14:40.
Wydarzenie na Facebooku:
https://fb.me/e/6gW7xBMNu
![Prawo do przyjemności: VI Konferencja Sekson Fundacji Avalon (26-27.10.2024) Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_866981255,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Prawo do przyjemności: VI Konferencja Sekson Fundacji Avalon (26-27.10.2024)
![Życie pełne (intymnych) doznań](/files/_uploaded/glownekonf_1503897640,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Życie pełne (intymnych) doznań
![ZMIENIAJĄCA ŻYCIE MOC SEKSU](/files/_uploaded/glownekonf_20570774,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
ZMIENIAJĄCA ŻYCIE MOC SEKSU
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.