ZMIENIAJĄCA ŻYCIE MOC SEKSU

Andrzej Bromski
Bromo
ul. Płowiecka 4/189
00-585 Warszawa
materialy.prasowedszkodowania|gmail.com| |materialy.prasowedszkodowania|gmail.com
510 139 576
www.bromo.pl
Nasze relacje seksualne mogą budzić bardzo skrajne emocje. Często mają wymiar wstydliwy, a ich ugrzeczniony charakter pogłębia problem traktowania seksu jako tabu. Jednocześnie mogą być zupełnie przeciwne – kompulsywne, wyuzdane, wręcz brutalne i odarte z magii. A przecież seks to energia, która łączy trzy kluczowe obszary istnienia człowieka, ciało, umysł oraz duszę. Jego mocy nie da się zaprzeczyć, a ci, którzy odważyli się zadbać o tę sferę życia czeka nagroda, i to nie tylko w arkanach sypialni, ale i we wszystkich dziedzinach życia.
Na ten temat Rozmawiamy z Dr. Amy Killen. Prekursorką transformującej mocy seksualnej energii. W swojej pracy naukowej łączy takie dziedziny jak big data, sztuczna inteligencja, technologie regeneratywne z psychologią i antycznymi praktykami seksualnymi. Tę wszechstronną innowatorkę, jak i wielu innych naukowców i specjalistów z różnych sfer życia będzie można spotkać na żywo w Warszawie na Life Balance Congress już 7-9 lipca 2023 roku.
Kochaj i czerp z życia garściami
Medycyna zapobiegawcza to dziedzina medycyny, która skupia się na ochronie pacjentów przed potencjalnymi chorobami i dbałością o zdrowie organizmu. W naszej świadomości medycznej często brakuje myślenia o przyszłości naszego zdrowia, a zainteresowanie nim pojawia się dopiero w momencie, gdy jest już za późno.
W moim odczuciu współczesna medycyna, zanadto skupia się na leczeniu chorób w momencie pojawienia się objawów, zamiast im zapobiegać. Pierwszy raz dotarło to do mnie, gdy zaczynałam swoją praktykę jako lekarz na oddziale ratunkowym. To doświadczenie skłoniło mnie do zmiany kierunku mojego rozwoju jako specjalistki. Postanowiłam skupić się, na medycynie zapobiegawczej oraz medycynie długowieczności, która koncentruje się na dążeniu do osiągnięcia jak najdłuższego życia w pełnym zdrowiu. Moja praktyka nie ogranicza się wyłącznie do zdrowia seksualnego, ale skupia się na optymalizacji działania całego organizmu. O zdrowiu seksualnym mówię dużo przez jego nieoceniony wpływ na ogólne zdrowie człowieka, ponieważ jest to temat niewystarczająco poruszany, a jednocześnie to kluczowy dla osiągnięcia pełni życia. – mówi dr Amy Killen
Seks rozwiązaniem tajemnicy życia?
Jako dziedzina nauki, seksuologia zaczęła rozwijać się w drugiej połowie XIX wieku. Wówczas powstały pierwsze prace naukowe dotyczące seksualności człowieka, ale ciężko mówić o istnieniu tej nauki w dyskursie publicznym. Tak naprawdę dopiero w XX wieku seksuologia stała się szanowaną dziedziną nauki. Jednak teorie dr Amy Killen wyprzedzają skostniałe podejście naukowe, wyzwalając seks, tworząc z niego naukę o charakterze holistycznym.
Seksuologia wykorzystuje metody naukowe i psychologiczne do zrozumienia i rozwiązywania problemów związanych z seksualnością. Jednak przez lata zbyt mało uwagi poświęcano pojęciom łączącym zdrowie z seksem. Zdrowy układ seksualny, jest warunkiem właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Jest to ostateczne połączenie zdrowia psychicznego, emocjonalnego, relacyjnego, fizycznego, duchowego i środowiskowego. To właśnie sprawia, że zdrowie seksualne jest tak fascynujące i niesamowite. Dlatego powinniśmy mówić o nim więcej, przesuwając nacisk naszych zainteresowań związanych z seksem, na dbanie o zdrowie ogólne. - tłumaczy dr Amy Killen.
Sexpotenial Medicine czyli jak Sex warunkuje nasze zdrowie i życie.
Nieustannie aktualizująca się i rozwijająca medyczna wiedza na temat seksu, sprawia, że nie tylko możemy, ale i musimy poszerzać naszą wiedzę w tym temacie. Jedną z odpowiedzi na rosnącą wiedzę seksualną jest termin stworzony przez dr Amy Killem - Sexpotential Medicine.
Stworzyłam termin Sexpotential Medicine w celu opisania stale postępującego wzrostu świadomości, który widzimy nie tylko w dziedzinie medycyny jako całości, ale także w medycynie seksualnej. Można to zauważyć przede wszystkim w zbiorowej świadomości społeczeństwa. Współczesne problemy wymagają współczesnych rozwiązań. Lata marginalizacji naszej seksualności, zwłaszcza u kobiet, sprawiły, że musimy włożyć w to jeszcze większy wysiłek, aby ponownie zdefiniować nasza seksualność. Dlatego w swojej metodzie łączę tradycyjną medycynę, starożytne praktyki oraz nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja, BIG DATA, blockchain oraz biologię regeneracyjną. Wszystko po to, aby pomóc społeczeństwu osiągnąć zdrowie w najprostszy sposób - czyli podkreślę jeszcze raz - poprzez SEKS. - zaznacza dr Amy Killen.
Mówić, uprawiać, edukować
Seks to po prostu seks, a jednocześnie jest to jedna z najpiękniejszych umiejętności ludzkich, która jest elementarnym doświadczeniem naszej egzystencji. Pomimo tego, że każdego dnia świat staje się coraz bardziej otwarty na tematy związane z seksualnością to nie powinniśmy rezygnować z poszerzania naszej świadomości w tym kierunku. Zwłaszcza w czasach, kiedy obraz wszechobecnego seksu, dostępnego w swojej zdegenerowanej i skomercjalizowanej formie jest na wyciągnięcie ręki.
Mówienie o seksie bez barier, wciąż jest trudne. Możemy poczuć się zagubieni w świecie, gdzie seks jest utożsamiany z produktem, który leży na sklepowej półce. Aby się o tym przekonać nie trzeba patrzeć daleko. Wystarczy spojrzeć na media, reklamy czy popkulturę, żeby zauważyć sztuczność , która nie pokrywa się z przeciętnymi ludzkimi doświadczeniami. Obraz seksu został w pewien sposób wykreowany i oddzielony od swojej prawdziwej natury. Jak często słyszymy o wpływie zmian hormonalnych, chorobach przewlekłych i codziennych seksualnych problemach w dyskursie publicznym? Jak wygląda świadomość społeczna na temat leków i produktów zaburzających nasze zdrowie? To absurdalne, że wciąż mamy problem z rozmową o tak naturalnych kwestiach. Jednak głęboko wierzę, że ten brak komunikacji społecznej nie potrwa długo. Na moich spotkaniach widzę coraz, więcej świadomych i ciekawych seksualności ludzi, którzy nie tylko chcą się leczyć, ale również naprawiać swoje życie, właśnie za pomocą seksu. – wskazuje dr Amy Killen.

Prawo do przyjemności: VI Konferencja Sekson Fundacji Avalon (26-27.10.2024)

Życie pełne (intymnych) doznań

Tour de Pologne w Środzie Wielkopolskiej! Wspólnie kibicujmy na niebiesko
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.