Komunikaty PR

ZMIENIAJĄCA ŻYCIE MOC SEKSU

2023-04-25  |  14:29
Biuro prasowe
Kontakt

Andrzej Bromski
Bromo

ul. Płowiecka 4/189
00-585 Warszawa
materialy.prasowedszkodowania|gmail.com| |materialy.prasowedszkodowania|gmail.com
510 139 576
www.bromo.pl

Nasze relacje seksualne mogą budzić bardzo skrajne emocje. Często mają wymiar wstydliwy, a ich ugrzeczniony charakter pogłębia problem traktowania seksu jako tabu. Jednocześnie mogą być zupełnie przeciwne – kompulsywne, wyuzdane, wręcz brutalne i odarte z magii. A przecież seks to energia, która łączy trzy kluczowe obszary istnienia człowieka, ciało, umysł oraz duszę. Jego mocy nie da się zaprzeczyć, a ci, którzy odważyli się zadbać o tę sferę życia czeka nagroda, i to nie tylko w arkanach sypialni, ale i we wszystkich dziedzinach życia.

 

Na ten temat Rozmawiamy z Dr. Amy Killen. Prekursorką transformującej mocy seksualnej energii. W swojej pracy naukowej łączy takie dziedziny jak big data, sztuczna inteligencja, technologie regeneratywne z  psychologią i antycznymi praktykami seksualnymi. Tę wszechstronną innowatorkę, jak i wielu innych naukowców i specjalistów z różnych sfer życia będzie można spotkać na żywo w Warszawie na Life Balance Congress już 7-9 lipca 2023 roku.  

 

Kochaj i czerp z życia garściami

 

Medycyna zapobiegawcza to dziedzina medycyny, która skupia się na ochronie pacjentów przed potencjalnymi chorobami i dbałością o zdrowie organizmu. W naszej świadomości medycznej często brakuje myślenia o przyszłości naszego zdrowia, a zainteresowanie nim pojawia się dopiero w momencie, gdy jest już za późno.

 

W moim odczuciu współczesna medycyna, zanadto skupia się na leczeniu chorób w momencie pojawienia się objawów, zamiast im  zapobiegać. Pierwszy raz dotarło to do mnie, gdy zaczynałam swoją praktykę jako lekarz na oddziale ratunkowym. To doświadczenie skłoniło mnie do zmiany kierunku mojego rozwoju jako specjalistki. Postanowiłam skupić się, na medycynie zapobiegawczej oraz medycynie długowieczności, która koncentruje się na dążeniu do osiągnięcia jak najdłuższego życia w  pełnym zdrowiu.  Moja praktyka nie ogranicza się wyłącznie do zdrowia seksualnego, ale skupia się na optymalizacji działania całego organizmu. O zdrowiu seksualnym mówię dużo przez jego nieoceniony wpływ na ogólne zdrowie człowieka, ponieważ jest to temat niewystarczająco poruszany, a jednocześnie to  kluczowy dla osiągnięcia pełni życia. – mówi dr Amy Killen

 

Seks rozwiązaniem tajemnicy życia?

Jako dziedzina nauki, seksuologia zaczęła rozwijać się w drugiej połowie XIX wieku. Wówczas powstały pierwsze prace naukowe dotyczące seksualności człowieka, ale ciężko mówić o istnieniu tej nauki w dyskursie publicznym. Tak naprawdę dopiero w XX wieku seksuologia stała się szanowaną dziedziną nauki. Jednak teorie dr Amy Killen wyprzedzają skostniałe podejście naukowe, wyzwalając seks,  tworząc z niego naukę o charakterze holistycznym.

 

Seksuologia wykorzystuje metody naukowe i psychologiczne do zrozumienia i rozwiązywania problemów związanych z seksualnością. Jednak przez lata zbyt mało uwagi poświęcano pojęciom łączącym zdrowie z seksem. Zdrowy układ seksualny, jest warunkiem właściwego funkcjonowania naszego organizmu.  Jest to ostateczne połączenie zdrowia psychicznego, emocjonalnego, relacyjnego, fizycznego, duchowego i środowiskowego. To właśnie sprawia, że zdrowie seksualne jest tak fascynujące i niesamowite. Dlatego powinniśmy mówić o nim więcej, przesuwając nacisk naszych zainteresowań związanych z seksem, na dbanie o zdrowie ogólne. - tłumaczy dr Amy Killen.

Sexpotenial Medicine czyli jak Sex warunkuje nasze zdrowie i życie.

 

Nieustannie aktualizująca się i rozwijająca medyczna wiedza na temat seksu, sprawia, że nie tylko możemy, ale i musimy poszerzać naszą wiedzę w tym temacie. Jedną z odpowiedzi na rosnącą wiedzę seksualną jest termin stworzony przez dr Amy Killem - Sexpotential Medicine.

 

Stworzyłam termin Sexpotential Medicine w celu opisania stale postępującego wzrostu świadomości, który widzimy nie tylko w dziedzinie medycyny jako całości, ale także w medycynie seksualnej. Można to zauważyć przede wszystkim w zbiorowej świadomości społeczeństwa. Współczesne problemy wymagają współczesnych rozwiązań. Lata marginalizacji naszej seksualności, zwłaszcza u kobiet, sprawiły, że musimy włożyć w to jeszcze większy wysiłek, aby ponownie zdefiniować nasza seksualność. Dlatego w swojej metodzie łączę tradycyjną medycynę, starożytne praktyki oraz nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja, BIG DATA, blockchain oraz biologię regeneracyjną. Wszystko po to, aby pomóc społeczeństwu osiągnąć zdrowie w najprostszy sposób - czyli podkreślę jeszcze raz - poprzez SEKS. - zaznacza dr Amy Killen.

 

Mówić, uprawiać, edukować

 

Seks to po prostu seks, a jednocześnie jest to jedna z najpiękniejszych umiejętności ludzkich, która jest elementarnym doświadczeniem naszej egzystencji. Pomimo tego, że każdego dnia świat staje się coraz bardziej otwarty na tematy związane z seksualnością to nie powinniśmy rezygnować z poszerzania naszej świadomości w tym kierunku. Zwłaszcza w czasach, kiedy obraz wszechobecnego seksu, dostępnego w swojej zdegenerowanej i skomercjalizowanej formie jest na wyciągnięcie ręki.

 

Mówienie o seksie bez barier, wciąż jest trudne. Możemy poczuć się zagubieni w świecie, gdzie seks jest utożsamiany z produktem, który leży na sklepowej półce. Aby się o tym przekonać nie trzeba patrzeć daleko. Wystarczy spojrzeć na media, reklamy czy popkulturę, żeby zauważyć sztuczność , która nie pokrywa się z przeciętnymi ludzkimi doświadczeniami.  Obraz seksu został w pewien sposób wykreowany i oddzielony od swojej prawdziwej natury. Jak często słyszymy o wpływie zmian hormonalnych, chorobach przewlekłych i  codziennych seksualnych problemach w dyskursie publicznym? Jak wygląda świadomość społeczna na temat leków i produktów zaburzających nasze zdrowie? To absurdalne, że wciąż mamy problem z rozmową o tak naturalnych kwestiach. Jednak głęboko wierzę, że ten brak komunikacji społecznej nie potrwa długo. Na moich spotkaniach widzę coraz, więcej świadomych i ciekawych seksualności ludzi, którzy nie tylko chcą się leczyć, ale również naprawiać swoje życie, właśnie za pomocą seksu.  – wskazuje dr Amy Killen.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Bromo
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Seks Życie pełne (intymnych) doznań Biuro prasowe
2023-08-31 | 01:00

Życie pełne (intymnych) doznań

Miesiące letnie to czas, kiedy nie chcemy się ograniczać. To właśnie wtedy poszukujemy ciekawych doznań i momentów, które dostarczą nam jak największej przyjemności.To nie
Seks Tour de Pologne w Środzie Wielkopolskiej! Wspólnie kibicujmy na niebiesko
2023-07-14 | 10:45

Tour de Pologne w Środzie Wielkopolskiej! Wspólnie kibicujmy na niebiesko

Już 29 lipca od godziny 13:00 zapraszamy do oficjalnej, miejskiej strefy kibica tuż przy Cukrowni Pfeifer & Langen przy ul. Niedziałkowskiego 27! Na wydarzenie zaprasza prezes Cukrowni wraz
Seks Seks w ARTE.tv za darmo
2022-08-22 | 09:00

Seks w ARTE.tv za darmo

Seks dziś jest wszechobecny – w życiu codziennym, w popkulturze i reklamie. Nigdy wcześniej w historii świata zachodniego temat ten nie był traktowany tak swobodnie, jak obecnie.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Media

Gabi Drzewiecka: Wysiłek fizyczny podczas realizacji zdjęć do „Azja Express” był straszny. Całe moje jestestwo czuło ten ból wyjazdu

Po zakończeniu nagrań do najnowszej edycji programu „Azja Express” Gabi Drzewiecka i Jagna Niedzielska zgodnie przyznają, że ten projekt dostarczył im wielu różnorodnych wrażeń, jednak przyjmując propozycję udziału w nim, nie do końca były świadome, na co tak naprawdę się piszą. Ta ekstremalna wyprawa okazała się bowiem wręcz ponad ich siły. Dziennikarce trudno było dotrzymać kroku innym, a z kolei jej koleżanka już przed wylotem zmagała się z poważną kontuzją. Obie uczestniczki reality show narzekają też na miejscowe jedzenie. Tym razem format nagrywany był w Gruzji, Turcji i Uzbekistanie.

Edukacja

Wraz z kolejnymi szczeblami edukacji spada odsetek uczniów lubiących matematykę. To nie tylko kwestia trudności przedmiotu, ale i sposobu nauczania

Około 75 proc. uczniów klas IV w szkołach podstawowych deklaruje, że lubi matematykę. W pierwszej klasie szkoły ponadpodstawowej takich osób jest już tylko około 28 proc., a niemal tyle samo czuje przed nią strach – wynika z międzynarodowych badań TIMMS i PISA. Choć pod względem wiedzy matematycznej w międzynarodowych rankingach polscy uczniowie wypadają całkiem nieźle, to wciąż widać braki w istotnych umiejętnościach, na które podstawa programowa kładzie nacisk.