Komunikaty PR

Serial ‘Szkoła dla zabójców’ już na Viaplay!

2023-11-06  |  08:00

Wyobraźmy sobie szkołę inną niż wszystkie. Szkołę, gdzie nauka algebry czy fizyki nie jest priorytetem. Co innego jednak, jeśli chodzi o techniki zabijania! Nastoletni Marcus błąka się po ulicach San Francisco. Nie ma nikogo, żyje z dnia na dzień. Kiedy pewnego dnia otrzymuje zaproszenie do elitarnej placówki edukacyjnej nie wie jeszcze, że będzie musiał dosłownie walczyć o przetrwanie pośród dzieci największych przestępców i kandydatów na maniakalnych zabójców. Równie ważnym zadaniem będzie znalezienie tam sprzymierzeńców! Jak Marcus poradzi sobie na szkolnych korytarzach pełnych nastolatków, którzy zrobią wszystko by awansować w szkolnej hierarchii? Scenariusz został zainspirowany serią komiksów autorstwa Ricka Remendera i Wesleya Craiga o tym samym tytule. Serial w całości jest już dostępny na Viaplay.

 

Chcesz przetrwać pośród morderców? Bądź jak oni

Marcus nie chce dłużej żyć. Choć jest zaledwie nastolatkiem, stracił rodziców i żyje na ulicy. Wyjada resztki ze śmietnika i wierzy, że już nic go nie czeka. W najczarniejszym momencie swojego życia otrzymuje jednak niezwykłą szansę – ofertę dołączenia do elitarnego liceum. Szkoła Kings Dominion to wyjątkowa placówka, w której uczniów kształci się przede wszystkim w sztuce… zabijania. O istnieniu szkoły wiedzą jedynie wtajemniczeni, a członkostwo możliwe jest tylko dla wybranych. Uczniowie to zazwyczaj dzieci największych przestępców lub nastoletni maniacy, gotowi zostać seryjnymi mordercami. Każdy dzień w tym miejscu jest kolejnym etapem w nauce przetrwania. Tym bardziej, że nauczycieli w Kings Dominion nie interesuje tylko teoria, ale również praktyka w dziedzinie zabijania. Czy Marcus, pomimo niełatwych przeżyć, poradzi sobie z szalonymi kolegami i koleżankami?

 

Teen drama jakiej nie było

Używki? Bójki? Posiadanie niebezpiecznych przedmiotów? W zwykłej szkole grożą wydaleniem lub przynajmniej zawieszeniem w prawach ucznia. W Kings Dominion są na porządku dziennym! Serial wyprodukowany przez braci Russo (‘Tyler Rake’, ‘Gray Man’) nie boi się czarnego humoru i pokazuje szkołę, jakiej jeszcze nie widzieliśmy. Mając na co dzień do czynienia z nastolatkami, dla których morderstwo to nie pierwszyzna, Marcus stara przetrwać pozostając w zgodzie ze swoimi własnymi zasadami. Łatwo pomyśleć, gorzej zrealizować, kiedy w każdej chwili koleżanka z ławki może Ci wbić nóż w plecy. Nie mówiąc już o próbie znalezienia się na nieco wyższym miejscu w hierarchii szkoły niż ‘Szczury’. Jak Marcus poradzi sobie w klasie pełnej zabójców? I czy Marcusowi poza hektolitrami krwi uda się znaleźć w Kings Dominion również... przyjaciół?

 

Obsada i twórcy

W główną rolę serialu ‘Szkoła dla zabójców’ wcielił się Benjamin Wadsworth (‘Dad vs. Lad’, Teen Wolf’). W serialu wystąpili również: Lana Condor (‘To All the Boys I've Loved Before’, ‘Alita: Battle Angel’), Benedict Wong (‘Doctor Strange’, ‘The Martian’), María Gabriela (‘Yo Soy Franky’, ‘The Moodys’), Luke Tennie (‘Shock Nation’, ‘Chicago P.D.’), Liam James (‘The Way, Way Back’, ‘Psych’), Michel Duval (‘Scream Queens’, ‘Queen of the South’), Taylor Hickson (‘Aftermath’, ‘Deadpool’) oraz legendarny wokalista punkowej grupy Black Flag, poeta i pisarz Henry Rollins (‘Zagubiona autostrada, ‘Gorączka’). Twórcami produkcji są Rick Remender 'Fear Agent', 'Black Science’) Wesley Craig (komiksy 'Guardians of the Globe', 'The Bunker') i Miles Orion Feldsott ('American Koko', 'Beats'). Producentami wykonawczymi seriali są m.in. bracia Anthony i Joe Russo (‘Tyler Rake’, ‘Gray Man’).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicis
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Mały przedsiębiorca. Jak pomóc dziecku nabrać wiatru w żagle? Biuro prasowe
2024-07-23 | 01:00

Mały przedsiębiorca. Jak pomóc dziecku nabrać wiatru w żagle?

Stan psychiczny polskich dzieci i młodzieży w Polsce stale się pogarsza – według badań NFZ z 2021r. na depresję chorowało 2% dzieci w wieku 6-12 lat oraz aż 20% w grupie
Film Fundacja Avalon partnerem społecznym filmu „Drużyna A(A)”
2024-07-22 | 11:00

Fundacja Avalon partnerem społecznym filmu „Drużyna A(A)”

Czwórka alkoholików i dwie cysterny spirytusu do przeszmuglowania w słusznej sprawie. Co może pójść nie tak? Odpowiedź widzowie poznają już 20 września, gdy
Film IGRZYSKA OLIMPIJSKIE NA ARTE.TV
2024-07-18 | 01:00

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE NA ARTE.TV

W piątek, 26 lipca, rozpoczną się wyczekiwane XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Ta największa i najbardziej prestiżowa impreza sportowa odbywa się co cztery lata i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Rafał Zawierucha: Trzeba być do zawodu aktora w jakimś stopniu powołanym. Nie można jednak mówić ludziom, jak mają żyć, na kogo głosować i co jeść

Zdaniem Rafała Zawieruchy, żeby zostać aktorem, trzeba poczuć w sobie powołanie do wykonywania tego zawodu, mieć talent i charyzmę, ale też być świadomym tego, że niesie on ze sobą wiele trudności i niełatwych decyzji. Na dobrą rolę i na sukces trzeba ciężko zapracować, ale sława jest ulotna, konkurencja duża i szybko można zostać zapomnianym. Artysta sądzi też, że nawet zdobywając dużą popularność i będąc na szczycie, nie wolno się wywyższać, uważać się za wyrocznię i dyktować innym, co mają robić i jak żyć.

Nauka

Sztuczna inteligencja wspiera lekarzy przy leczeniu niepłodności. Z rozwiązań polskiej firmy korzystają kliniki na całym świecie

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia niepłodność może dotyczyć ok. 17,5 proc. dorosłej populacji. To oznacza, że średnio jedna osoba na sześć doświadcza problemów z niepłodnością. W Polsce to może być ok. 1,5 mln par, z których część decyduje się na procedurę in vitro. Z pomocą lekarzom w jej trakcie przychodzi sztuczna inteligencja. Polska firma MIM Fertility opracowała aplikacje, które optymalizują pracę embriologów i lekarzy. – Sztuczna inteligencja nie zastąpi lekarzy, ale wspiera ich w podejmowaniu decyzji – mówi ich współtwórca prof. Piotr Sankowski.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.