Komunikaty PR

Setki drzewek dla mieszkańców Otwocka. Rozpoczyna się akcja #AmestDlaZiemi

2021-04-22  |  13:12
Biuro prasowe
Do pobrania png ( 2.14 MB )

Amest Otwock sp. z o.o. już po raz kolejny inicjuje działania na rzecz ochrony środowiska. Tym razem z okazji obchodzonego 22 kwietnia Dnia Ziemi około 300 drzew trafi do mieszkańców Otwocka i okolic. W ramach akcji #AmestDlaZiemi każdy będzie mógł od 22 do 30 kwietnia bądź wyczerpania puli roślin odebrać bezpłatnie atrakcyjne sadzonki i posadzić je w ogródku czy na działce. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Nadleśnictwo Celestynów, a partnerem inicjatywa Czysty Otwock.

Dzień Ziemi to moment, kiedy wszyscy powinniśmy zastanowić się nad wyzwaniami, które dotyczą ochrony środowiska naturalnego. Smog czy globalne ocieplenie z roku na rok coraz bardziej dewastują naszą planetę. Dlatego tak ważne jest dbanie o jak najszerszą obecność drzew w ekosystemie. Nie dość że pochłaniają one dwutlenek węgla to produkują tak potrzebny naszym płucom – zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19 – tlen.

Lasy to niezbędne do naszego życia ekosystemy, które niestety są niebywale obciążane przez ludzi. Wiele osób nie podchodzi odpowiedzialnie do kwestii ochrony środowiska. To właśnie w lasach często powstają nielegalne i pozbawione jakiejkolwiek kontroli dzikie wysypiska. Dlatego oprócz dbania o drzewa, wspierania ich wzrostu i sadzenia nowych, tak ważne jest prawidłowe gospodarowanie odpadami. Wszystkie śmieci powinny trafiać wyłącznie do wyspecjalizowanych podmiotów, w których będą w bezpieczny sposób unieszkodliwiane – podkreśla Felice Scoccimarro, prezes Amest Otwock sp. z o.o.

Amest Otwock sp. z o.o., oprócz podejmowania codziennych starań w zakresie odpowiedzialnego gospodarowania odpadami, w Dzień Ziemi rozpoczyna akcję #AmestDlaZiemi. Od czwartku 22 kwietnia do piątku 30 kwietnia lub wyczerpania puli dostępnych roślin, w dni powszednie (od godz. 8.00 do 16.00, po kontakcie telefonicznym: 602-483-865) każdy mieszkaniec Otwocka i okolic będzie mógł odebrać sadzonki z terenu Amest Otwock i posadzić je w ogródku czy na działce. Obowiązuje limit 3 drzewek na jedną osobę.

Łącznie w ramach akcji do mieszkańców Otwocka trafi około 300 roślin – połowa z nich została ufundowana przez Amest Otwock, a pozostałe zostały przekazane przez Nadleśnictwo Celestynów. Wśród nich dostępne będą takie gatunki jak: platan, kasztanowiec różowy, glediczia, głóg, dąb i sosna.

Drzewa dostarczają nam wszystkim dodatkowego tlenu, tak ważnego w miastach, gdzie często obserwuje się deficyt roślin. Ich obecność jest niezwykle istotna w dzisiejszych czasach, kiedy z wielu stron do powietrza dostają się szkodliwe dla organizmów żywych substancje, a w lasach powstają kolejne dzikie wysypiska. Wszystkie przedsięwzięcia, które poprawiają dobrostan terenów zielonych są bardzo potrzebne – podkreśla Cezary Jaszczyk z inicjatywy Czysty Otwock.  

W ramach akcji #AmestDlaZiemi 22 kwietnia część drzewek zostanie posadzonych przy parafii pw. św. Wita w Karczewie. 40 sadzonek trafi z kolei w sobotę, 24 kwietnia, do uczestników cyklicznej inicjatywy sprzątania lasów, organizowanej przez Czysty Otwock.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia #EcoMajowkaChallenge Dołącz do gwiazd i wygraj nagrody Biuro prasowe
2021-05-05 | 11:15

#EcoMajowkaChallenge Dołącz do gwiazd i wygraj nagrody

#EcoMajowkaChallenge Dołącz do gwiazd, pokaż jak dbasz o środowisko i wygraj nagrody! Jak wynika z raportu Green Generation przygotowanego przez Mobile Institute, jednym z kluczowych
Styl życia Dobra forma na wiosnę
2021-05-04 | 18:10

Dobra forma na wiosnę

W asortymencie Sante znaleźć można wiele propozycji, które nie zawierają dodatku cukru i stanowić będą wartościowy element takiego właśnie zdrowego jadłospisu. Te produkty będą
Styl życia Idea Creative Group Organizatorem Wykonawczym Kongresu JADE 2021
2021-05-04 | 15:00

Idea Creative Group Organizatorem Wykonawczym Kongresu JADE 2021

Już w dniach 11-13 czerwca br. odbędzie się Jedyna Taka Akademia Dermatologii Estetycznej – Spotkanie Praktyków (JADE 2021), która w tym roku będzie miała miejsce w

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Paulla: Dzisiaj artyści od Krzysztofa Krawczyka powinni się uczyć pokory. W show biznesie jest tak, że im mniej znaczysz, tym wyżej zadzierasz głowę

Gdy w mediach pojawiła się wiadomość o śmierci Krzysztofa Krawczuka, wiele gwiazd na swoich profilach społecznościowych wspominało artystę. Wśród nich była również Paulla, która z piosenkarzem znała się osobiście. Zaznacza, że ceniła go głównie za to, jakim skromnym był człowiekiem. Wokalistka w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi postanowiła nagrać własną interpretację utworu „To co dał nam świat”. Niedawno ukazał się również teledysk poświęcony pamięci zmarłemu artysty.

Teatr

Piotr Cyrwus: Paru naszych kolegów odeszło z powodu wirusa. Na planie wszyscy jesteśmy bardzo czujni

Aktor zaznacza, że pandemia bardzo zmieniła to, jak wygląda praca na planach filmowych i serialowych. Ekipy ściśle przestrzegają restrykcji sanitarnych, ponieważ wiedzą, że od tego zależy życie i zdrowie ludzi. Artyści bardzo często poddawani są testom. Dopiero wynik negatywny oznacza, że mogą rozpocząć zdjęcia. Piotr Cyrwus przyznaje, że dyscyplina na planach jest potrzebna i bardzo ważna. Dzięki niej aktorzy mogą pracować.

Medycyna

Naukowcy wypuszczą 750 milionów genetycznie zmodyfikowanych komarów. Ma to pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się m.in. wirusa zika [DEPESZA]

Wkrótce na Florydzie pojawi się 750 mln modyfikowanych genetycznie komarów. Projekt ma pomóc zmniejszyć populację komarów Aedes aegypti, odpowiedzialnych za praktycznie wszystkie choroby przenoszone przez komary na ludzi – w tym dengę, zikę czy żółtą febrę. Zmodyfikowane owady rozmnażają się i przekazują gen, który powoduje śmierć potomstwa. W Brazylii w ten sposób udało się zmniejszyć populację gatunku o 96 proc.