Komunikaty PR

Sezon na Azję rozpoczęty!

2023-11-14  |  13:00
Biuro prasowe

Kiedy najlepiej zwiedzać Azję? Oprócz tego, że w zasadzie o każdej porze roku, mimo pory deszczowej, która wcale nie musi być dotkliwa, to przyjmuje się, że przełom listopada i grudnia to najlepszy moment. Zwłaszcza w przypadku Azji Południowo-Wschodniej, która najczęściej przykuwa uwagę podróżujących - wówczas panuje tam pełnia lata. Kiwi.com, firma travel-tech i wyszukiwarka tanich lotów, przygotowała zestawienie azjatyckich destynacji, które tej zimy przyciągną turystów z Polski. Co ciekawe, oprócz tajskich plaż czy indyjskich pól ryżowych, nie mniej atrakcyjne okazały się Gruzja, Emiraty Arabskie, Azerbejdżan, Kazachstan czy Turcja. Warto wiedzieć, że Azja Centralna, a także Turcja oferują fantastyczne warunki narciarskie i pod tym kątem, cieszą się popularnością.

 

Co warto wiedzieć o Azji Południowo-Wschodniej?

To jeden z tych regionów świata, który przyciąga rzesze turystów, również z Polski. Od lat, w zestawieniu kierunków, które cieszą się największą popularnością, są Malediwy, Tajlandia, Wietnam czy Indie. Wedle analizy Kiwi.com, w tym roku, podróżujący z Polski w sezonie zimowym, postawią na Tajlandię oraz Indie. Obydwa kraje odwiedzili polscy finaliści World Travel Hacker - którzy w ramach wakacyjnej pracy przez miesiąc podróżowali właśnie po Azji, na co otrzymali budżet w wysokości 10 000 EURO. Wszystko, co zaoszczędzili mogli zabrać do domu - woleli jednak zostać na miejscu i kontynuować azjatycką przygodę. Ich bezcenna wiedza i doświadczenie mogą posłużyć każdemu, kto niebawem wybiera się do Azji. Oto kilka podpowiedzi od Katki i Cezarego:

 

  • Który kraj na początek, zarekomendować tym, którzy Azję odwiedzą po raz pierwszy?

Zdecydowanie Tajlandia i Wietnam - niezwykle przyjazne dla nowicjuszy. Dodatkowo, w Wietnamie bonusem jest łatwość przemieszczania się na skuterze - to zdecydowanie dominujący środek transportu i powszechnie stosowany zarówno przez lokalnych mieszkańców, jak i turystów.

 

  • Warto skorzystać z tanich lotów w regionie!

Będąc na miejscu, warto rozejrzeć się za połączeniem lotniczym między krajami. Zwykle są one bardzo tanie, więc z łatwością przedostaniemy się z jednego kraju do drugiego. My za najtańszy lot w trakcie pobytu w Azji zapłaciliśmy 25 EURO - było to połączenie lotnicze z Malezji do Phuket (Tajlandia).

 

  • Gdzie się stołować, pysznie i tanio?

Jednogłośnie streetfood. Warto wybierać te miejsca, w których siedzą ludzie. Nawet jeśli z zewnątrz wydają się mniej atrakcyjne pod kątem estetycznym. Dużo klientów oznacza dobrą kuchnię. Lokalny streetfood jest nie tylko tani, ale i pyszny. Na przykład za zupę PHO w zestawie z herbatą bąbelkową płaciliśmy około 0,90 EURO.

 

  • Jak rezerwować nocleg?

W Azji z całą pewnością można być spontanicznym - znalezienie taniego i fajnego noclegu nie jest trudne. My na miejscu korzystaliśmy z serwisu Booking.com a także azjatyckiego odpowiednika, Agoda.

 

  • Co lepiej mieć przy sobie: gotówkę czy kartę?

Zdecydowanie kartę - w zasadzie można nią płacić wszędzie. Z kolei gotówkę w lokalnej walucie, którą warto mieć przy sobie, można wypłacić w bankomacie na lotnisku.

 

 

Najpopularniejsze kierunki azjatyckie w sezonie 2023/2024

Analiza Kiwi.com wskazuje, że tej zimy wśród użytkownicy z Polski najczęściej będą podróżować m.in. do Tajlandii, Indii, Gruzji, Turcji, Azerbejdżanu czy Kazachstanu. Warto pamiętać, że region Azji Centralnej oferuje fantastyczne warunki narciarskie, podobnie jak Turcja, zwykle kojarzona ze słonecznym wybrzeżem i wysokimi temperaturami. Stambuł to ogromny lotniczy hub - okno na cały świat i niemal bezkresne możliwości bardzo niedrogiego przemieszczania się po regionie Azji Centralnej. Dostępne na miejscu tanie linie lotnicze oferują tanie loty choćby do Kirgistanu, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Kazachstanu, Azerbejdżanu czy Turkmenistanu.

 

 

NAJPOPULARNIEJSZE W 2023

NAJPOPULARNIEJSZE W 2022

 Turcja

Izrael

 Gruzja

Turcja

 Zjednoczone Emiraty Arabskie

Gruzja

 Tajlandia

Zjednoczone Emiraty Arabskie

 Jordania

Jordania

 Indie

Indie

 Azerbejdżan

Tajlandia

 Kazachstan

Azerbejdżan

 Uzbekistan

Indonezja

 Arabia Saudyjska

Kazachstan

 

Kiwi.com wskazuje, że średnia cena za lot do Azji, jaka płacili podróżujący to 240 EURO.

Listopad jest miesiącem najczęściej wybieranym na podróż, zwłaszcza tygodnie:

  • 06.11.2023
  • 13.11.2023
  • 20.11.2023

 

Na kolejnym miejscu znalazł się grudzień, a po nim styczeń i luty.

 

 

O Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1200 osób na całym świecie. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując 2 miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Kiwi.com sprawdza, w jakie role najczęściej się wcielamy na urlopie. Biuro prasowe
2024-07-30 | 13:00

Kiwi.com sprawdza, w jakie role najczęściej się wcielamy na urlopie.

Jak wskazują wyniki badania przeprowadzonego wśród respondentów z Polski na zlecenie Kiwi.com, Polacy mają bardzo bogate plany podróżnicze. Co trzeci ankietowany ma zamiar
Podróże Korea Południowa w sierpniu: Gorący, ale fascynujący kierunek
2024-07-29 | 15:00

Korea Południowa w sierpniu: Gorący, ale fascynujący kierunek

Sierpień w Korei Południowej to miecz obosieczny. Choć na pierwszy rzut oka upał i wilgotność w sierpniu w Korei Południowej mogą być intensywne, kraj ten oferuje
Podróże MICHELIN Dubai 2024 potwierdza status Emirate jako kulinarnego hotspotu
2024-07-29 | 10:20

MICHELIN Dubai 2024 potwierdza status Emirate jako kulinarnego hotspotu

* Trzecie wydanie MICHELIN Guide Dubai zaprezentowano podczas ceremonii w One&Only One Za’abeel * Row on 45 została czwartą restauracją w Dubaju, która otrzymała dwie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Rafał Zawierucha: Trzeba być do zawodu aktora w jakimś stopniu powołanym. Nie można jednak mówić ludziom, jak mają żyć, na kogo głosować i co jeść

Zdaniem Rafała Zawieruchy, żeby zostać aktorem, trzeba poczuć w sobie powołanie do wykonywania tego zawodu, mieć talent i charyzmę, ale też być świadomym tego, że niesie on ze sobą wiele trudności i niełatwych decyzji. Na dobrą rolę i na sukces trzeba ciężko zapracować, ale sława jest ulotna, konkurencja duża i szybko można zostać zapomnianym. Artysta sądzi też, że nawet zdobywając dużą popularność i będąc na szczycie, nie wolno się wywyższać, uważać się za wyrocznię i dyktować innym, co mają robić i jak żyć.

Nauka

Sztuczna inteligencja wspiera lekarzy przy leczeniu niepłodności. Z rozwiązań polskiej firmy korzystają kliniki na całym świecie

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia niepłodność może dotyczyć ok. 17,5 proc. dorosłej populacji. To oznacza, że średnio jedna osoba na sześć doświadcza problemów z niepłodnością. W Polsce to może być ok. 1,5 mln par, z których część decyduje się na procedurę in vitro. Z pomocą lekarzom w jej trakcie przychodzi sztuczna inteligencja. Polska firma MIM Fertility opracowała aplikacje, które optymalizują pracę embriologów i lekarzy. – Sztuczna inteligencja nie zastąpi lekarzy, ale wspiera ich w podejmowaniu decyzji – mówi ich współtwórca prof. Piotr Sankowski.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.