Sezon rowerowy czas start! Jutro zabezpieczysz swój jednoślad przed kradzieżą
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Wiosna w pełni, coraz chętniej jeździmy rowerami po mieście i na wycieczki. Warto je dodatkowo zabezpieczyć przed kradzieżą. Przyjedź jutro do Magnolia Park i oznakuj swój rower z wrocławską policją.
W ubiegłym roku w całej Polsce skradziono ponad 13 tys. rowerów. Policjanci zachęcają, by nie tylko dbać o swoje bezpieczeństwo, ale zwrócić szczególną uwagę na swoje pojazdy. Znakowanie roweru jest bezpłatne i trwa zaledwie kilka minut, a może uchronić sprzęt przed kradzieżą. — Gdy złodziej zacznie dobierać się do roweru i zobaczy policyjne oznakowanie, może go to odstraszyć — mówi sierżant sztabowa Katarzyna Żelezik z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. — Taki rower nie jest anonimowy. Gdyby jednak został skradziony, co zdarza się rzadko, możemy go odzyskać, odnaleźć właściciela i zwrócić jego własność.
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu będą czekać na rowerzystów już jutro, w piątek, w strefie fontann przed wejściem do Magnolia Park. — Potrzebny jest dowód osobisty oraz dowód zakupu sprzętu. Można oznakować kilka rowerów naraz, w tym pojazdy dziecięce. Rower musi mieć numer fabryczny wybity na ramie, sprawne hamulce, oświetlenie i odblaski — wylicza sierż. szt. Katarzyna Żelezik.
Policjanci nakleją na niego specjalną nalepkę z hasłem „Twój rower – Twoja własność”, która zawiera unikatowy numer jednośladu oraz stanowi jego numer rejestracyjny. Zostanie on wprowadzony do policyjnej bazy danych. — Policyjne naklejki są praktycznie nie do zdarcia — wyjaśnia funkcjonariuszka. Jednoślad znaczony jest także flamastrem fluorescencyjnym w co najmniej dwóch miejscach – znanych tylko policji i właścicielowi roweru.
To pierwsze znakowanie rowerów organizowane przez Komendę Miejskiej Policji we Wrocławiu wraz z Magnolia Park w tym sezonie. Policjantka podkreśla, że akcje zawsze cieszą się dużym powodzeniem: — Zwłaszcza dzieci zadają dużo pytań, na które chętnie odpowiadamy. To też okazja, by podpatrzeć policję przy pracy.
Akcja potrwa w godz. 12-16 na placu przed wejściem do Magnolia Park od strony ul. Legnickiej. Znakowanie jest w pełni bezpłatne.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści
Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Problemy społeczne
Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.
Gwiazdy
Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.