Komunikaty PR

Skver: innowacyjna, modułowa linia opraw parkowo-drogowych

2024-06-04  |  01:00

Problem zanieczyszczenia światłem (światło rozproszone) dotyka nie tylko człowieka, ale także jego otoczenie. Ma wpływ na środowisko naturalne, zdrowie ludzi i zwierząt oraz nasze zasoby energetyczne – jest to niepotrzebne marnowanie energii. Dlatego tak istotne jest dostosowanie lamp do wymagających warunków zewnętrznych. W portfolio Lena Lighting pojawiły się nowe, zaawansowane technologicznie oprawy miejsko-parkowe, które łączą w sobie innowacyjną technologię z inteligentnym, modułowym designem.  Pozwala to na łatwe i szybkie wprowadzanie zmian konstrukcyjnych i wizualnych w lampie.

Skver rewolucjonizuje podejście do oświetlenia zewnętrznego. Znakomite parametry, unikalna konstrukcja i kreatywny design czynią z niej idealną oprawę  dla najbardziej wymagających przestrzeni miejskich. Linia powstała w duchu koncepcji Nature Centric Lighting, z myślą o ekologii i bezpieczeństwie. Projektanci zastosowali szereg nowoczesnych rozwiązań, znacząco poszerzających możliwości opraw.

Do projektu opraw Skver podeszliśmy bez żadnych ograniczeń,  mogąc pozwolić sobie na pełnię twórczej swobody.  Za cel postawiliśmy sobie stworzenie produktu, który będzie istotnie poprawiał jakość przestrzeni miejskiej, uczyni ją bardziej atrakcyjną i bezpieczną, ale uwzględni przy tym komfort całego ekosystemu. Chcieliśmy też zaoferować innowacyjne funkcjonalności oraz zaskoczyć minimalistycznym, inteligentnym designem”.- mówi Michał Macewicz Dyrektor Sprzedaży ds. opraw ulicznych i drogowych z Lena Lighting.

Linia Skver obejmuje modele nasłupowe i zwieszane, o dookólnym i soczewkowym sposobie świecenia,  beznarzędziowym dostępie do komponentów elektrycznych oraz z innowacyjnym modułem LED. Każdy z dostępnych wariantów można elastycznie modyfikować za pomocą serii specjalnych akcesoriów, aby optymalnie  dostosować  oprawy do najbardziej różnorodnych założeń projektowych.  Dzięki takim rozwiązaniom  można  na przykład w razie potrzeby korygować rozsył światła, bez konieczności kosztownej wymiany oprawy. W  wybranych modelach producent zastosował też technologię Tunable White, która pozwala na regulację barwy światła.

Niezwykła trwałość

Oprawy Skver zostały wykonane z bardzo trwałych materiałów, odpornych na wilgoć, promieniowanie słoneczne oraz uderzenia (IK10). Modele w wersji C5+ są także odporne na  korozję, dlatego z powodzeniem mogą być montowane w miejscach bezpośredniej styczności z akwenami wodnymi o różnym stopniu zasolenia i w strefach przemysłowych Przekłada się to na długą żywotność i niską awaryjność produktów.

Ekologia i bezpieczeństwo

Zespół projektowy Lena Lighting  stworzył  oprawy zgodne ze standardami  ZHAGA Book 13, 15 i 18. Konstrukcja lamp umożliwia wymianę poszczególnych komponentów bez potrzeby wymiany całej oprawy i standaryzuje miejsce oraz sposób ich montażu. Dzięki takim rozwiązaniom oprawy Skver LED przygotowane są pod wyzwania przyszłości, gwarantując optymalny cykl życia infrastruktury miejskiej, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Pozwala to rozwijać spójny system inteligentnego i estetycznego oświetlenia teraz i w przyszłości.

Producent przywiązał też wagę do udogodnień w zakresie eksploatacji.  Serwis urządzeń jest bezpieczny i nie wymaga użycia narzędzi – wystarczy otworzyć komorę oprawy, wyjąć płytę i zamienić ją na nową, a przyczynę awarii ustalić w warsztacie czy laboratorium. W niektórych modelach zastosowano też dodatkową ochronę dla serwisantów. W momencie otwarcia komory elektrycznej zastosowany rozłącznik nożowy odcina zasilanie, pozwalając na bezpieczną realizację niezbędnych prac serwisowych.

Skver to ultranowoczesne oprawy, które spełniają restrykcyjne wymagania jakości i bezpieczeństwa. Szerokie możliwości modyfikacji, wpisujące się w nurt Nature Centric Lighting, pomagają tworzyć przyjazne ludziom i zwierzętom przestrzenie, eliminujące zjawisko zanieczyszczenia światłem. To niezwykle wydajne i energooszczędne rozwiązanie, które wyznacza kierunek rozwoju branży oświetleniowej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie TomTom uruchamia specjalną edycję TomTom Traffic Index - Paryż Biuro prasowe
2024-07-11 | 17:35

TomTom uruchamia specjalną edycję TomTom Traffic Index - Paryż

TomTom, specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, uruchomił specjalną edycję swojego TomTom Traffic Index dla Paryża, który spodziewa się napływu turystów i
IT i technologie Produkty od ręki i profesjonalny doradca, czyli sklepy offline nadal na topie
2024-07-01 | 14:30

Produkty od ręki i profesjonalny doradca, czyli sklepy offline nadal na topie

Klienci wskazują m.in. na możliwość zobaczenia i przetestowania produktu na żywo (44,8% respondentów) oraz porównania różnych urządzeń (36,7%), jako największe zalety
IT i technologie Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce
2024-07-01 | 10:00

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Feedink - dostawca technologii specjalizujący się w rozwiązaniach dla e-commerce, wprowadził do oferty Cropink – innowacyjne narzędzie reklamowe, które ma na celu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.