Komunikaty PR

Słońce, zabawa, muzyka i dobre jedzenie, czyli czas na wakacyjną fiestę!

2020-08-07  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania Inf.pras. ( 0.1 MB )

Fiesty to imprezy, które odwołują się do hiszpańskiej tradycji, kultury i historii. Wydarzenia te cechują się radosną, niczym nieskrępowaną zabawą, energią i powszechnym optymizmem, charakterystycznymi dla krajów południowych. Ten, kto chociaż raz miał okazję zetknąć się z ich kulturą wie, że cechy te to kwintesencja latynoskiego sposobu życia i temperamentu. Nie trzeba jednak od razu rezerwować biletu lotniczego by poczuć atmosferę wakacyjnej fiesty. Podpowiadamy, jak spotkanie z przyjaciółmi w zaciszu własnego domu czy ogrodu zamienić w pełną optymizmu i radości zabawę.

Południowcy kochają zabawę i potrafią znaleźć nawet najmniejszy pretekst by ją rozpocząć.  Nic więc dziwnego, że z pozoru zwykłe spotkanie ze znajomymi, bardzo często przeradza się w zabawę i tańce do białego rana. I choć wyjątkowa atmosfera fiesty wynika w głównej mierze z charakteru i temperamentu mieszkańców południowych krajów, istnieje kilka elementów, które sprawią, że bez problemu możemy przenieść jej radosne oblicze również na lokalny grunt.

Latynoska atmosfera

Komponentami wspaniałej fiesty są: dobre wino, smaczne jedzenie, muzyka i latynoska atmosfera. Aby stworzyć imprezę w południowym klimacie warto przygotować otoczenie budzące skojarzenia z krajami latynoskimi, razem z przyjaciółmi zrobić najlepsze tapas i wspólne celebrować życie. A jak to robią mieszkańcy południowych krajów, którzy każde spotkanie potrafią zmienić w imprezę? Ich sekretem jest optymistyczne podejście do życia. Niepowodzenia dnia codziennego zostawiają za sobą i przychodzą na spotkania wyluzowani.  Ich otwartość nie ma granic, dzięki czemu bez problemu poznają nowych ludzi i nawiązują bliskie relacje. Potrafią bawić się zawsze i wszędzie oraz tańczyć do każdej muzyki.

Dobre towarzystwo i pyszne jedzenie!

Mieszkańcy południowych krajów są bardzo towarzyscy. Na porządku dziennym jest zwracanie się do wszystkich Amigo, czyli przyjacielu. Dlatego też, normą jest spędzanie ciepłych wieczorów w lokalnych barach w otoczeniu rodziny, znajomych i przyjaciół. Ważnym elementem każdego takiego spotkania jest jedzenie. Żaden latynos nie wyobraża sobie fiesty z bliskimi bez stołu suto zastawionego różnego rodzaju przekąskami, nazywanymi w krajach południowych tapas. Ich wersji jest nieskończona ilość, a ich składnikami są głównie mięsa, sery, owoce morza i warzywa, które mogą być podawane zarówno na ciepło, jak i na zimno. Mówi się, że tapas narodziło się w Andaluzji. Mieszkańcy tego regionu pijąc wino przykrywali kieliszek plasterkiem kiełbasy, by nie topiły się w nim muchy. Potem zwyczaj ten zmienił nieco swoją formę. Do napojów zaczęto podawać kromkę chleba z rozmaitymi dodatkami. 

Imprezę z tapas można też z łatwością przygotować w zaciszu własnego domu, bez konieczności wychodzenia do restauracji. Wspólne przygotowywanie przekąsek, które później zjecie to doskonały pomysł na spędzenie czasu z przyjaciółmi.

Muzyka, wino i taniec

Oprócz dobrego jedzenia Hiszpanie uwielbiają również wino i taniec. Dlatego spożywaniu tapas bardzo często towarzyszą lekkie, orzeźwiające trunki oraz muzyka. Planując fiestę z przyjaciółmi nie można więc zapomnieć o tych dwóch elementach. – Tradycyjna fiesta kojarzy się przede wszystkim ze słońcem, radością, spontanicznością i zabawą. Marka El Sol łączy w sobie te wszystkie cechy, a jej południowy charakter i orzeźwiający smak stanowią idealną propozycję na ciepłe wieczory i spotkania ze znajomymi. Z uwagi na te cechy, postanowiliśmy jeszcze mocniej podkreślić wakacyjny charakter naszego wina, wprowadzając na rynek jego nową odsłonę w dwóch, typowo letnich smakach - granatu oraz ananasa. – tłumaczy Agata Domaradzka, dyrektor marketingu Ambra.

Południowe kraje to nie tylko doskonałe smaki i porywające do tańca rytmy, ale także ogromna paleta barw odzwierciedlająca gorący, latynoski  temperament. Dlatego chcąc zorganizować w domu imprezę w stylu fiesty, warto postawić również na odpowiedni strój oraz kilka wielokolorowych elementów dekoracyjnych jak kontrastowe obrusy czy poduszki. Stół można natomiast udekorować barwnymi, żywymi kwiatami oraz klimatycznymi lampionami i świecami.

Jeśli chodzi o elementy garderoby, tutaj również nie ma miejsca na nudę. Latynoskie sukienki zazwyczaj są wzorzyste lub uszyte z fakturowanego materiału. Dozwolone są wszelkie błyszczące ozdoby, jak cekiny, dżety czy połyskliwe lamówki, również w stroju codziennym. Obowiązkowe wręcz są spódnice z falbanami czy kolorowe chusty. Całość dopełniać może  ażurowy wachlarz, złota lub srebrna biżuteria w dużych ilościach oraz czerwony kwiat wpięty we włosy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Lidl rozpoczyna kampanię UEFA EURO 2024: LIDL KIDS TEAM Biuro prasowe
2024-04-18 | 11:00

Lidl rozpoczyna kampanię UEFA EURO 2024: LIDL KIDS TEAM

Jako Oficjalny Partner UEFA EURO 2024, Lidl Polska rozpoczyna program Lidl Kids Team, w ramach którego dzieci mają szansę wyjść na murawę razem z polskimi zawodnikami przed meczami
Styl życia 22 kwietnia – Światowy Dzień Ziemi. Dbajmy o planetę nie tylko od święta
2024-04-18 | 09:10

22 kwietnia – Światowy Dzień Ziemi. Dbajmy o planetę nie tylko od święta

Dzień Ziemi co roku obchodzony jest pod innym hasłem przewodnim. W 2024 roku brzmi ono: „Planeta kontra tworzywa sztuczne”. Plastik jest obecny niemal w każdym aspekcie naszego
Styl życia Port Łódź świętuje Dzień Ziemi
2024-04-17 | 13:40

Port Łódź świętuje Dzień Ziemi

Ekologiczne warsztaty, gry rodzinne, konkursy i quizy z nagrodami oraz spora dawka wiedzy o tym, jak w praktyce dbać o naszą planetę. Port Łódź w najbliższą sobotę, 20 kwietnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Artur Barciś: Często sąsiedzi nic o sobie nie wiedzą. Mój spektakl „Barabuum!” prowokuje do tego, żeby się poznać i podzielić swoimi skrytymi pragnieniami

– „Barabuum!” to dramat psychologiczny, farsa i komedia romantyczna w jednym – tak o swoim najnowszym spektaklu mówi reżyser. Artur Barciś zabiera widzów w emocjonalną i zwariowaną podróż przez małżeńskie życie dwóch par. Ich z pozoru normalne relacje zostają zaburzone podczas pewnego wieczoru w nowoczesnym mieszkaniu. Nieoczekiwane odkrycie zmienia sąsiedzkie i małżeńskie stosunki w arenę emocji, konfrontacji i głęboko skrywanych uczuć. Twórcy mają nadzieję, że ta sztuka pozwoli widzom spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy nie tylko na życie bohaterów, ale i na swoje własne.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.