Komunikaty PR

Sobotnia zbiórka krwi przed Atrium Copernicus

2021-06-22  |  17:32
Biuro prasowe

Oddając krew, ratujesz zdrowie lub nawet życie drugiej osobie. Atrium Copernicus wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy zachęcają do aktywnego udziału w akcji oddawania krwi. Tym najcenniejszym darem mieszkańcy Torunia będą mogli podzielić się już w sobotę, 26 czerwca, oddając krew w krwiobusie, który stanie na parkingu przed centrum handlowym. Za udział w akcji dawcy otrzymają upominki od firmy Decathlon.

 

Choć medycyna poczyniła ogromne postępy, jak dotąd nie udało się wytworzyć preparatu, który w pełni zastąpiłby ludzką krew. Jedynym jej źródłem jest drugi człowiek. Organizując cykliczne akcje oddawania krwi z pomocą Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy (RCKiK), możemy sprawić, że ten ratujący życie dar będzie dostępny dla wielu osób.  

 

Doskonałą okazją do wsparcia osób potrzebujących będzie sobotnia zbiórka krwi, zorganizowana przed Atrium Copernicus. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć akcję, będą mogli to uczynić 26 czerwca. W tym dniu krwiobus stanie na placu przed centrum handlowym (od strony ulicy Żółkiewskiego). Akcja krwiodawstwa przeprowadzona będzie w  godz. 9.00 - 14.00.

 

Dla wszystkich osób, które oddadzą w tym dniu krew, partner akcji – Decathlon – ufundował upominki. Wydarzenie odbędzie się przy zachowaniu wszelkich wymogów sanitarnych.

 

- Krew to bezcenny dar. W ramach sobotniej zbiórki krwi chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważna jest bezinteresowna pomoc wobec osób, które z różnych przyczyn losowych potrzebują krwi oraz popularyzować krwiodawstwo wśród mieszkańców naszego regionu. Dlatego serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do akcji zarówno honorowych dawców, jak również tych, dla których będzie to pierwszy raz. Wierzę, że torunianie nie zawiodą i kolejny raz pokażą, że są wyczuleni na potrzeby innych mówi Ewa Machowska-Górna, dyrektor Atrium Copernicus.

 

Cykliczne zbiórki krwi to jedno z działań toruńskiego centrum handlowego w ramach wdrażanego sukcesywnie programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) i strategii grupy Atrium Poland, która jest realizowana w latach 2020-2025.

 

 

Więcej szczegółów na temat zbiórki krwi można znaleźć na stronie: https://atrium-copernicus.pl/en/zbiorka-krwi-3/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.