Komunikaty PR

Soczewki progresywne ułatwiają życie

2022-01-27  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt
Renata
Walk PR

Dzielna 60
01-029 Warszawa
renata.sieron|walk.pl| |renata.sieron|walk.pl
+48 789 443 408
www.walk.pl

Niezależnie od wcześniej stwierdzonych wad wzroku, z wiekiem zaczynamy źle widzieć na bliskie odległości. Z pomocą przychodzą wtedy okulary progresywne.

 

Osoby w dojrzałym wieku, między 40. a 50. rokiem życia, niezależnie od wrodzonych czy nabytych w przeszłości wad wzroku, zaczynają mieć problemy z widzeniem z bliska. Za tę powszechną dolegliwość odpowiada prezbiopia (starczowzroczność): schorzenie związane z naturalnymi zmianami zachodzącymi w oku wraz z wiekiem. Pozornie najprostszym sposobem na prezbiopię są okulary do bliży, czyli „do czytania”, noszone często na zmianę z przepisaną wcześniej parą korekcyjną. Ale czy jest to najlepsze rozwiązanie?

 

Bezpieczne i wygodne rozwiązanie

Najlepszą opcją jest zastąpienie dwóch par okularów jedną z soczewkami progresywnymi. Soczewki progresywne to rozwiązanie korekcji wady wzroku jednocześnie do dali i do bliży. Powierzchnia soczewek dzieli się na kilka stref odpowiadających różnym odległościom. Pomiędzy tymi obszarami następuje płynne i wygodne dla oka przejście.

Górna część soczewek umożliwia widzenie przedmiotów położonych daleko, niżej jej moc przyrasta tak, by widzieć ostro odległości pośrednie (od kilku metrów do kilkudziesięciu centymetrów). Dolny obszar służy do czytania i patrzenia na odległość poniżej pół metra. Dodatkowo zapewniają estetyczny wygląd, ponieważ część soczewki progresywnej do bliskich odległości jest zupełnie niewidoczna. Z wyglądu okulary progresywne nie różnią się niczym od tradycyjnych okularów korygujących np. krótkowzroczność. – mówi Robert Grabowski, Dyrektor Medyczny Vision Express.

Początkowo soczewki progresywne mogą stanowić pewną trudność związaną z patrzeniem: trzeba się przyzwyczaić do poszczególnych pól widzenia odpowiadających za patrzenie do bliży, do dali lub pośrednie, bo każdy obszar jest innej mocy. Trwa to od kilku godzin do 3 tygodni w zależności od zdolności adaptacyjnych danej osoby i konstrukcji szkła progresywnego. Po krótkim okresie przyzwyczajania można cieszyć się z pełni komfortu i swobody: nie trzeba pamiętać o zabraniu pary „do czytania” ani korzystać z kilku par, by móc coś napisać czy przeczytać. Jedna para okularów progresywnych zapewnia wyraźne widzenie w każdych okolicznościach.

 

 

 

Jak dobrać soczewki progresywne?

 „Okulary do czytania” łatwo znaleźć w supermarketach czy aptekach, przez co panuje przekonanie, że wystarczy wybrać takie, w których widzi się wyraźnie. To błąd, każde szkła korekcyjne powinny być dobrane przez specjalistę: optyka lub optometrystę. Źle dobrane szkła mogą skutkować zmęczonymi oczami, bólami i zawrotami głowy czy zamglonym widzeniem.

W przypadku soczewek progresywnych profesjonalne podejście jest o tyle ważne, że produkt „szyty jest na miarę” czyli odpowiada precyzyjnie na potrzeby oka każdej osoby.  Specjalista podczas badania dokładnie sprawdza wzrok, wylicza wartość addycji etc. Dzięki temu okulary ze szkłami progresywnymi są dokładnie dopasowane do wymagań narządu wzroku konkretnej osoby. - podkreśla ekspert Vision Express.

Badanie pod kątem doboru soczewek progresywnych dostępne jest w każdym salonie Vision Express. Na badanie wzroku można zapisać się bezpośrednio w salonie, dzwoniąc na infolinię pod numer 801 909 900 lub na  www.visionexpress.pl.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Walk PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie „Nie gadaj, tylko się zbadaj!” – PZU zachęca do profilaktyki onkologicznej Biuro prasowe
2024-10-04 | 12:30

„Nie gadaj, tylko się zbadaj!” – PZU zachęca do profilaktyki onkologicznej

PZU rusza z kampanią prewencyjną poświęconą profilaktyce onkologicznej, by zachęcić Polaków do zadbania o to co w życiu najważniejsze, czyli o zdrowie swoje
Zdrowie Marka alessandro wspiera Różowy Październik
2024-10-04 | 09:20

Marka alessandro wspiera Różowy Październik

    Marka alessandro wspiera Różowy Październik i przeznacza 20 proc. ze sprzedaży różowego lakieru HAPPY PINK na rzecz Fundacji OnkoCafe razem
Zdrowie Leczenie alignerami - jak osiągnąć najlepszy rezultat?
2024-10-04 | 09:00

Leczenie alignerami - jak osiągnąć najlepszy rezultat?

Przezroczyste nakładki zrewolucjonizowały podejście do leczenia ortodontycznego, zapewniając skuteczną, komfortową i dyskretną alternatywę dla tradycyjnych aparatów na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Farmacja

Szybko rośnie liczba osób z ostrą infekcją układu oddechowego, w tym grypy. Szczyt zachorowań przypadnie już na drugą połowę października

Centrum e-Zdrowia podaje, że od początku września odnotowano blisko 1,8 mln porad ambulatoryjnych udzielonych z powodu ostrych infekcji układu oddechowego, w tym grypy. Najlepszą metodą walki z chorobą jest szczepionka – najlepiej przyjęta między wrześniem a listopadem. Wciąż jednak na taki krok decyduje się zaledwie kilka procent Polaków, tymczasem grypa jest jedną z 10 najczęstszych przyczyn zgonów u osób powyżej 65. roku życia.

Żywienie

Aleksandra Adamska i Ewelina Adamska-Porczyk: Na Filipinach spałyśmy z karaluchami i innymi robakami. Brakowało nam moskitiery na całe ciało

Chociaż podczas pełnej emocji wyprawy przez Filipiny do Tajwanu nie brakowało trudnych momentów, w których górę brało zmęczenie, to jednak mimo wszelkich niedogodności Aleksandra Adamska i Ewelina Adamska-Porczyk starały się nie narzekać, tylko wyciągać z tej podróży to, co najlepsze. Uczestniczki „Azja Express” przyznają, że nie mogły się przekonać do miejscowego jedzenia, ale za to zachwyciła je aromatyczna kawa. W bagażu zabrakło miejsca na moskitierę, dlatego też z czasem przyzwyczaiły się także do spania w jednym pomieszczeniu z karaluchami.