SOS Indie. Polska Misja Medyczna pomaga w walce z Covid-19.
PMM
ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl
Indie to obecnie kraj najtragiczniej dotknięty przez koronawirusa. W minioną niedzielę liczba zgonów w wyniku Covid-19 wzrosła o rekordowe 3689, łącznie zmarło już ponad 220 tysięcy osób. Na miejscu brakuje tlenu i urządzeń medycznych. Polska Misja Medyczna rozpoczęła zbiórkę środków na zakup koncentratorów tlenu i dostarczenie ich do Indii.
Sprowadzony sprzęt medyczny trafi do regionów, w których w ubiegłym tygodniu znacznie wzrósł poziom zachorowań, m.in. Uttar Pradesh i Bihar. Władze w tych stanach rozpoczęły prace nad utworzeniem tymczasowych placówek dla osób, które nie otrzymają pomocy w przepełnionych szpitalach. Wybrane regiony należą do gęsto zaludnionych i ubogich, mają również słabo rozwiniętą infrastrukturę medyczną, co utrudnia skuteczne udzielanie pomocy. Ze względu na poważne niedobory tlenu, niezbędne jest skierowanie międzynarodowego wsparcia i zapewnienie sprzętu w miejscach z największym zapotrzebowaniem. W wyniku pogarszającej się sytuacji epidemicznej, część regionów w kraju wdrożyło ograniczenia, a rząd zastanawia się nad ponownym wprowadzeniem ogólnokrajowego lockdownu. Do pomocy w walce z koronawirusem skierowano studentów medycyny i stażystów, w prowizorycznych szpitalach pomagają wolontariusze. Kolejne kraje decydują się na zaostrzenie restrykcji dla osób przylatujących z Indii, również własnych obywateli. Niestety eksperci podkreślają, że fala zachorowań będzie wzrastać.
Polska Misja Medyczna odpowiada za wybór i zorganizowanie wysyłki niezbędnego sprzętu medycznego do Indii. Na miejscu odbiór i dystrybucję będzie koordynować Human Circle Foundation, która w czasie pandemii dostarcza doraźną pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom kraju. Indyjska organizacja będzie także odpowiadać za bieżące monitorowanie potrzeb w wybranych lokalizacjach. Współpraca polskiego stowarzyszenia z lokalnym partnerem pozwoli zabezpieczyć najpilniejsze potrzeby w dramatycznej sytuacji, w której znalazł się kraj. Pomagać można przekazując środki poprzez stronę Polskiej Misji Medycznej.
Wesprzyj akcję Polskiej Misji Medycznej SOS Indie:
- wpłać datek przez stronę https://pmm.org.pl/chce-pomoc#pomoc-emergency
- wesprzyj zbiórkę na Facebooku https://www.facebook.com/PolskaMisjaMedyczna
- przekaż darowiznę na numer konta PMM: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem INDIE.
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.